Kışın Kullanabileceğin En İyi Nem Maskeleri

Kışın Kullanabileceğin En İyi Nem Maskeleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kış aylarında cildimiz her zamankinden daha fazla kuruyor… Soğuk ve kuru havanın, sert rüzgârların etkisiyle cildimiz kuruyup cansız görünüyor. Biz de çareyi, cildimize nem desteği sağlayacak nem maskelerinde buluyoruz. Bu yazımızda da tam da içinde bulunduğumuz kış aylarına uygun, favorimiz olan nem maskesi ürünlerini derledik. Hemen incelemeye var mısın?

Bizim favorimiz en iyi nem maskeleri:

  • Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi

Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi

Kuru ciltler için nem maskesi denilince aklımıza ilk gelen maskelerden biri Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi. Hem normal hem de kuru ciltlerin kullanımına uygun bu kağıt maske, hyaluronik asit, nar özleri ve nemlendirici serum içeriyor. Bu sayede de cildi yoğun şekilde nemlendirip canlı bir görünüm kazandırıyor. 1 maske, haftalık nemlendirici serum uygulamasına eşdeğer. Yani tek adımda 1 haftalık yoğun bakımımızı yapabiliyoruz. :)

  • L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kağıt Maskeler

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kağıt Maskeler

Cilde kış boyunca nem desteği sağlarken daha sıkı, yenilenmiş görünmesini sağlayan kağıt maskeler de favorilerimizden! L’Oréal Paris Yaş Uzmanı serisinin, yaşa özel cilt maskesini duymuş muydun? 40+ ve 50+ yaş üzeri ciltlere özel kâğıt maskeleri, cildi yoğun şekilde nemlendiriyor.

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Sıkılaştırıcı Kağıt Maske, cilt esnekliğini arttırıyor ve cildi pürüzsüzleştiriyor. L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Yenileyici 50+ Sıkılaştırıcı Kağıt Maske, cildi sıkılaştırıp cilt tonunu eşitliyor.

  • Vichy Liftactiv Hyalu Mask

Vichy Liftactiv Hyalu Mask

Cildimizde nem kaybının dışında, zamanla esneklik kaybı da ortaya çıkabilir. Bu maske, uyguladıktan 5 dakika sonra daha esnek bir cilt görünümü sağlıyor. İçerisinde Vichy Mineralli Termal Suyu, hyalüronik asit ve maya özü bulunuyor. Böylece cildin esnekliğini ve nemini koruyabiliyor. Aynı zamanda yüzdeki yorgunluk izleri belirtilerine karşı da kullanılabiliyor.

  • Kiehl’s Calendula Aloe Soothing Hydration Masque

Kiehl’s Calendula Aloe Soothing Hydration Masque

Yatıştırılmış ve nemlenmiş bir cilt için doğal içeriklere sahip maskeleri tercih ediyoruz. Bu konuda da favorilerimizden biri, Kadife Çiçeği özleri ve Aloe Vera içeren Kiehl’s Calendula Aloe Soothing Hydration Masque. Jel, hafif yapısıyla hem cildi yatıştırıyor hem de cildin sağlıklı, canlı görünmesine destek oluyor.

  • Lancome Énergie De Vie Gece Maskesi

Lancome Énergie De Vie Gece Maskesi

Cildimizi neme doyurmak için çoğu zaman gece maskelerini tercih ediyoruz. Gece boyunca cilde yoğun şekilde nem sağlayıp bakım yapan nem maskeleriyle, ertesi güne canlı bir cilt görünümüyle başlayabiliyoruz. Özellikle yorgun, soluk, kuru cilt görünümüne engel olmak için Lancome Énergie De Vie Gece Maskesi’nden yardım alıyoruz.

Maske, cildin ısısıyla su damlacıklarına dönüşerek sürüldüğü andan itibaren yoğun nem ve serinlik sağlıyor. Böylece bizi enerjik bir sabaha hazırlıyor. :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?