Ananasın Faydaları, Cildimize Etkileri Nelerdir?

Ananasın Faydaları, Cildimize Etkileri Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Ananasın faydalarını saymakla bitiremeyiz! Ananas yemek, hem vücut bağışıklığı hem de cilt sağlığı için oldukça faydalı. Ananasın cilt üzerindeki faydaları keşfedildikten sonra ananas maskesi ve ananas suyundan yapılan bakım kürleri popülerleşmeye başladı. Biz de doğal cilt bakım ürünleri sevdalısı olarak hemen ananasın faydalarından yararlanmaya başladık! Ananasın cilde faydaları nelerdir? Cilt bakımında ananası nasıl kullanabilirsin? En çok merak ettiğin soruların cevabı bu makalede! 

Ananasın cilde faydaları

Enerjik ve aydınlık bir etki verir

Enerjik ve aydınlık bir etki verir

Ananasın cilde en önemli faydalarından biri de enerjik ve aydınlık bir görünüm vermesi. Ananas cilt bakımı yapanlar ciltlerinin daha enerjik, parlak ve aydınlık olduğunu söylüyorlar. Bunun sebebi ananasın içinde bulunan bromelain enzimidir. Bu enzim doğal bir hidroksi asit kaynağı olarak biliniyor. Cilt bakımında sıkılaştırıcı ve cildi nemlendirici etkisi olan ananas cilt hücrelerini serbest radikallere karşı koruyarak cilt kalitesinin de artmasına yardımcı oluyor. 

Cildin daha dinlenmiş, enerjik ve parlak görünmesini isteyenler için en sevdiğimiz maskelerden birini önerelim. Garnier Ampul Kağıt Maske C Vitamini Yorgunluk Karşıtı, formülündeki %1 Vitamin Cg ve ananas özleri sayesinde cildin iyi bir uyku çekmişçesine dinlenmiş, enerjik, parlak ve aydınlık görünmesini sağlıyor. Sadece 5 dakikada, hızlı etki eden bu kağıt maske, cildimizin yorgun ve solgun göründüğü zamanlarda en büyük kurtarıcımız!

Cilde parlaklık verir

Cildinin nem ihtiyacını karşılar

Ananas cildin nemlenmesine yardımcı olan içeriklerden biri. Ananasın içeriğinde bol miktarda su bulunuyor. Bu sayede cildin yağ oranını dengeliyor ve aşırı sebum üretimine engel oluyor. Kısaca ananas cilde sağlıklı bir parlaklık veriyor.

Ananasın faydalarından yararlanmak için ananas yemek yeterli olmaz. Ananas tüketmek vücudçok faydalı olsa da da cilt bakımında etkilerini görmek için ananas maskesi gibi bakım ürünlerine ihtiyaç duyabilirsin. Cildin daha dinlenmiş ve parlak görünmesini isteyenler için biz Garnier Ampul Kağıt Maske C Vitamini Yorgunluk Karşıtı'yı öneriyoruz. Çünkü bu cilt maskesinin içeriğindeki %1 Vitamin Cg, yüzde gözle görülür şekilde parlamasını ve enerjiyle aydınlanmasını sağlıyor. Özellikle uykusuz kaldığın gecelerin sabahında veya okul-iş programının yoğun olduğu zamanlarda cildinin enerji kazanması için bu maske bir harika!

Yorgun görünümü yok eder

Yorgun görünümü siler

Ananas, doğal bir antioksidan olduğu için cildin nem dengesini sağlayarak daha enerjik görünmene yardımcı oluyor. Uykunu alamadığın, yoğun çalıştığın dönemlerde yorgun görünüm kaçınılmaz olabilir. Cildinin yorgun göründüğünü düşünüyorsan hemen ananasın faydalarını cildine yansıtmaya başlamalısın. 

Ananasın antioksidan etkilerinden faydalanmak isteyenler için harika bir ananas maskesi önerimiz olacak. Garnier Ampul Kağıt Maske C Vitamini Yorgunluk Karşıtı, formülündeki ananas özleriyle cildini besliyor ve cildindeki mat görünümü atıyor. Ananas maskesinin içeriğindeki %1 Cg yani C vitamini, cildine ışıltı kazandırarak daha genç ve enerjik görünmene de yardımcı olacak. Sadece 5 dakikada cildini daha parlak göstermek, enerjik hissetmek ve derin bir uykudan uyanmış gibi dinlenmiş görünmek için Garnier ampul maskeyi hemen denemelisin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?