En Kolay Yaz Cilt Bakım Rutinini Nasıl Oluşturabilirsin?

En Kolay Yaz Cilt Bakım Rutinini Nasıl Oluşturabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaz cilt bakım rutini için basit, etkili ve pratik ürünleri kullanmayı seviyoruz. Tatillerde, yoğun yaz günlerinde senin de uzun cilt bakımları yaptığını tahmin etmeyiz. En kolay cilt bakım rutin önerilerimizi seninle paylaşmaya geldik. Tatilde, yazlıkta veya yoğun şehir hayatında kullanabileceğin pratik yaz cilt bakım rutini sayesinde yaz aylarında da cilt güzelliğini korumuş olacaksın.

Yaz mevsiminde genellikle ferahlatıcı, yüzde ağırlık oluşturmayan cilt ürünleri seviliyor. Biz de cildimizi arındırırken aynı zamanda hafif bir etki bırakan ürünlerle kolay yaz cilt bakımı yapıyoruz. Yaz aylarının favori cilt bakım ürünlerini ve nasıl kullandığımızı makalenin devamından öğrenebilirsin.

1. Cildini analiz et

Cildini analiz et

Yaz için cilt bakım rutini oluşturmadan önce cildini analiz ederek bakım ihtiyaçlarını belirlemelisin. Online olduğun her yerde cilt analizini yapabilecek harika bir uygulama biliyoruz: Skin Genius. Bu uygulama sayesinde yüzündeki kırışıklık görünümü, parlaklık, sıkılık, gözenek kalitesi ve pigmentasyon alanlarında analiz yapabilirsin. Dermatolog destekli Skin Genius, cilt uzmanlarının analizleri ile %95 tutarlı sonuçlar ortaya çıkarıyor! Cilt bakım rutini oluşturmadan önce online cilt analizi yaparak en doğru ürünleri seçebilirsin.

Editörün önerisi: Her cilt tipine uyan hafif yapılı bir nemlendirici yaz aylarının olmazsa olmazıdır. Bizim yaz kış elimizden düşürmediğimiz L’Oréal Paris Nem Terapisi nemlendirici, yüzü anında ferahlatarak uzun süreli nemli bir görünüm sağlıyor. En güzel tarafı, ciltte yağlı bir his bırakmıyor ve istenmeyen parlama yapmıyor. Sen de Nem Terapisi Aloe Vera suyu kullanarak yüzünde ferahlatıcı etki elde edebilirsin. Nem Terapisi’ni denedikten sonra cildindeki yok gibi etkiyi çok seveceksin.

2. Kil maskesi uygula

Kil maskesi uygula

Yaz aylarında gözeneklerine dolan güneş kremi, yağ, nem ve kirler cilt kusurlarına davetiye çıkarabilir. Gözeneklerini ferahlatmanın en kolay yolu da kil maskelerinden geçiyor. Her cilt tipine uygun olan kil maskeleri, cildinin yatışmasını sağlar ve nem dengesini ayarlar. 

Cildini iyi bir şekilde arındırmak için Kiehl's Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque'ı kullanabilirsin. Amazon beyaz kili içeren bu kil maskesi, cildi ölü derilerden arındırıyor, cildin daha pürüzsüz, gözeneklerin de daha temiz ve sıkı görünmesini sağlıyor.

3. Cildini arındır

Cildini arındır

Yaz aylarında cilt bakımından en çok beklediğimiz özellik cildi arındırması ve ferahlatması. Sıcak günlerde yüzde ağırlık yapan cilt bakım ürünlerine tahammülümüz hiç yok :) Biz yaz kış demeden gözeneklerimizi temizlemek ve cildi arındırmak için L'Oréal Paris'in Şeker Peelingi'ni kullanıyoruz. 

3 şekerin arındırıcı özelliğinden ilham alan Şeker Peelingi, ışıltı canlandırıcı, siyah nokta karşıtı, besleyici ve yorgunluk karşıtı olmak üzere dört gruba ayrılıyor. Cildinin ihtiyacına uygun olan Şeker Peelingi'ni seçerek cilt bakımının en keyifli ve en kolay adımını tamamlayabilirsin. Suyla buluştuğu anda şekerler eriyerek cildinde yumuşacık ve kadifemsi bir his bırakır, cilt pürüzlerinin hızlıca azalmasına yardımcı olur. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?