Cilt Bakım Rutinine Micellar Su Eklemen için 4 Neden

Cilt Bakım Rutinine Micellar Su Eklemen için 4 Neden

Misel su, micellar su veya miselar su... Güzellik guruları ne demek istediğimizi çok iyi anladı! Cilt bakımı dünyasında Micellar water olarak geçen cilt temizleyecisine bugün yakından bakıyoruz. Malum, cildin sağlıkla ışıldaması aslında cilt temizliğinden geçiyor. Cildimizi ne kadar temiz tutarsak, makyajdan arındırırsak o kadar canlı görünmemiz mümkün.

Cilt temizliğinin anahtar noktalarından biri de micellar su. Bu makalemizde sana neden micellar su kullanman gerektiğini 4 maddede açıklıyoruz. Micellar suyu kullananlar, bu süper ürünü neden bu kadar çok sevdiğimizi eminiz ki çoktan biliyorlar! :)

1.Ciltteki kalıntıları temizler

Micellar suyun en popüler ve en çok öne çıkan özelliği cildimizde biriken yağ, kir ve makyaj artıkları gibi kalıntıları temizlemesi. Adı üzerinde, su gibi formülü sayesinde cildini hassaslaştırmadan gözeneklerinde biriken bütün kalıntıları mıknatıs gibi çekiyor, cildini derinlemesine temizliyor. 

Micellar Su dünyasında ikonik bir yer edinmiş olan Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, bizce cilt temizliği için kullanılan en sevdiğimiz micellar suların başında geliyor. Hassas ciltlerin kullanımına da uygun olan Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile cildini ovalamaya gerek kalmadan, tek pamuk yardımıyla makyajını temizleyebilir ve cildini makyajdan arındırabilirsin.

2.Cildine parlaklık kazandırır

Cildine parlaklık kazandırır

Micellar suyu biz sadece makyaj temizlemek amacıyla kullanmıyoruz. Makyaj yapmadığımız günlerde dahi cildimizde biriken yağ, hava kirliliği gibi etkenler cildimizin mat görünmesine yol açıyor. Micellar su, çevresel faktörlerden dolayı solgun görünen cildimizi tek adımda parlak göstermeyi başarıyor. 

Garnier Micellar Gül Suyu, tek uygulamada cildini arındırıyor ve parlaklık kazandırıyor. Gül suyu ile zenginleştirilen Garnier Micellar Gül Suyu mis gibi kokusuyla kapağını açar açmaz kendini sana sevdirecek! Gül suyu içeren Micellar Su sayesinde makyajını da çok kolay temizleyebiliyorsun. Pamuğa micellar suyu dök ve cildini ovalamadan pamuk yardımıyla sil. Tek adımda makyaj çıkarmak diye buna deriz! :)

3.En zorlu makyajı bile çıkarır

En zorlu makyajı bile çıkarır

Kalıcılığı yüksek makyaj yaptın, harika görünüyorsun. Peki ya bu makyajı nasıl çıkaracaksın? Ne zaman yoğun göz makyajı veya ten makyajı yapsak aklımıza korkulu makyaj çıkarma senaryoları geliyor. Cildimizi ovalamak, en az üç dört kere yüz yıkama jeliyle yıkamak ve bir sürü pamuk ziyan etmek... 

Micellar su, su geçirmez makyaj konusunda da harikalar yaratıyor. Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu'nun içeriğindeki Argan yağı, uzun süre dayanıklı ve su geçirmez makyajları tek seferde çıkarmanı sağlıyor. Böylece cildini defalarca yıkamak ve ovalamak zorunda kalmıyorsun. Argan yağı içeren Micellar suyu bu kadar sevmemizin bir sebebi ise yağ içermesine rağmen ciltte yağlı ve yapışkan bir his bırakmaması. Cildini temizledikten sonra hızlı bir şekilde emilir ve yağlı his bırakmaz.

4.Hassas göz çevresine hassas bakım!

Cildini besler

Göz çevremiz oldukça hassas olduğu için bu bölgeye nazik davranacak temizleyiciler uygulamamız gerekiyor. Bu konudaki favorilerimizden biri ise Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Temizleme Suyu. Bu makyaj temizleme suyu, formülündeki misel tanecikleri ve mavi kantaron ile göz çevremizin, cildimizin hassas bir şekilde temizlenmesini sağlıyor. 

Kontakt lens kullananların dahil kolayca kullanabileceği Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Suyu, hem cildi besliyor hem de makyajdan arındırıyor.😊 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?