Skin Cycling Nedir? Nasıl Yapılır?


Cilt bakım trendlerini bizim gibi yakından takip ediyorsan "skin cycling" modasını eminiz duymuşsundur. Retinol içeren cilt bakım ürünlerini en ideal şekilde kullanılmasını amaçlayan skin cycling trendi git gide daha popüler bir hale geliyor. Klasik cilt bakımındaki yüz temizleme-nemlendirme-serum gibi cilt bakım ürünleri sıralamasını değiştiren bu trendi çok sevdiğimizi itiraf etmeliyiz. Hala skin cycling rutinini denemediysen seni makalenin devamına bekliyoruz. 

Skin Cycling Nedir?

Skin Cycling Nedir?

Skin Cycling trendi dermatolog Dr. Whitney Bowe tarafından ortaya çıkarıldı. Peeling ve retinol uygulamasını cildine en etkili bir şekilde nasıl uygulayacağını anlatan bu cilt bakım rutini her cilt tipi için uygun. 

Skin Cycling yani cilt döngüsü bakım rutini, cilt bakımı sonuçlarını en üst düzeye çıkarmak ve retinolun cilde yaratabileceği hassasiyeti en aza indirmek için ortaya çıkmış bi trend. Bu rutine göre akşam cilt bakım ürünlerini değiştirerek kullanmalı ve cilt bakım rutinini kusursuz bir döngüde yürütmelisin. Skin Cycling trendinin temel amacı, cilt mikrobiyomunun iyileşmesine izin vermek için aktif içerikli cilt bakım ürünlerinin arasına zaman koymaktır. Böylece cilt bakımından en yüksek verimi alablileceksin. 

Skin Cycling neden faydalıdır? Çünkü asitler ve retinoller cilt için oldukça faydalı olmalarına rağmen, üst üste kullanıldığında ciltte tahriş yaratabiliyor ve cilt hassasiyetini şiddetlendirebiliyor. Skin Cycling rutininden sonra cildin sakinleşir ve yatışır. Böylece kullandığın asit veya retinol içerikli ürünlerin faydasını daha iyi görmeye başlarsın. 

Skin Cycling Faydaları Nelerdir?

skin cycling

Dr. Bowe'ye göre skin cycling sonuçları başladıktan hemen sonra ortaya çıkıyor. İkinci döngüden sonra, herhangi bir leke veya hassasiyet oluşmuyor ve cilt bakımında kullanılan ürünlerin faydalarını görmeye başlıyorsun. Skin Cycling yapmaya başladıktan sonra cildin daha nemli ve yumuşak görünmeye başlıyor. 

Uzun vadede skin cycling yapanlar yüzdeki ince kırışıkların azaldığını, koyu lekelerin geçtiğini ve yüzdeki kusurların daha az belirgin olduğunu söylüyorlar. Cildin skin cycling rutinine uyum sağladıktan sonra hassasiyet ve tahriş gibi sorunlarla karşılaşmayacaksın. Skin Cycling sonrası cildin daha aydınlık, pürüzsüz, canlı ve bakımlı görünür. Cilt kusurların azalacağı için yüzün daha fresh görünmeye başlar ve kullandığın ürünlerin faydaları gözle görebileceksin. 

Skin Cycling Nasıl Yapılır?

1. Gün

Skin Cycling rutininde ilk gün cildini temizlemeli sonrasında peeling yapmalısın. L'Oréal Paris Revitalift Cilt Yenileme Etkili Temizleme Jeli, formülündeki glikolik asit sayesinde cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda yenileme etkisi de sağlıyor. %3.5 oranındaki glikolik asit cildinde peeling etkisi yaratarak yüzünü aydınlatıyor ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. 

Yüzünü temizledikten sonra ince taneli peeling ile gözeneklerinde derinlemesine temizlik sağlayabilirsin. Kullandığın peelingin yüzünü çizmemesine ve kalın taneli olmamasına dikkat etmelisin. Peelingi ılık suyla cildinden temizlemelisin. Son olarak gece nemlendirici kremini cildine uygula. 

2. Gün

2. Gün

Skin Cycling ikinci akşamında cildini temizledikten sonra retinol serumunu uygulamalısın. Temiz cildine L'Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu uygulamalısın. Saf retinol gece serumu, 3 kata kadar daha fazla saf retinolu cilde ulaştırarak gençlik etkisi sağlıyor. Derin kırışıklarda dahi etkili olan bu serum, cildin yenilenmesine yardımcı olur. 

Retinol serumu kullanmak cildindeki kusurların görünümünü azaltır ve cildine bakım yapar. Düzenli kullanımda cildinin daha pürüzsüz, eşit, aydınlık ve genç göründüğünü fark edersin. Sıkılık kaybı ve diğer yaşlanma belirtilerine karşı da etki gösteren Loreal retinol serum sayesinde cilt görünümünde yepyeni bir dönem

3. ve 4. Gün

Skin Cycling döngüsünde üçüncü ve dördüncü gün cildini nemlendirme günleridir. Cildine yoğun nem veren nemlendiricini uygulayarak ihtiyacın olan yumuşacık görünümü sağlamalısın.

Skin Cycling rutininde üçüncü ve dördüncü gün cildini nemlendirmek için yoğun nem verme özelliği olan serumları tercih edebilirsin. L'Oréal Paris Revitalift Filler %1.5 Saf Hyaluronik Asit Kırışıklık Karşıtı Serum, en iyi cilt nemlendirici serumların başında geliyor. Formülündeki %1.5 hyaluronik asit içeren bu serum, cildi nemlendirirken aynı zamanda da dolgunlaştırma etkisi sağlıyor. Loreal serumu kullananlar bir hafta sonra cildin daha sıkı ve gergin göründüğünü söylüyorlar. 6. haftdan sonra ise ince kırışıkların gözle görülür bir şekilde azaldığını fark edebilirsin. Skin Cycling rutininde 3. ve 4. gün cilt onarma günüdür. Bu nedenle hyaluronik asit serumuyla cildini yoğun bir şekilde nemlendirebilirsin. 

5. Gün

Skin Cycling rutininde 5. gün yeniden başa dönmelisin. Yani cildine temizleyici ve peeling uygulayarak cildini derinlemesine arındırmanı tavsiye ediyoruz. Skin cycling rutinini birkaç ay boyunca devam ettirebilirsin. Unutma, bu cilt bakımı sadece gece uygulanır. Gündüzleri cildini derinlemesine temizlemeye ve nemlendirmeye devam etmelisin. Güneşli günlerde güneş koruyucu kremini sürmeli ve cildini UV ışınlarından korumalısın.

Skin Cycling yapanlar, ciltlerinin daha eşit göründüğünü ve cilt kusurlarının gözle görülür şekilde azaldığını söylüyorlar. Senin de skin cycling yorumlarını çok merak ediyoruz! 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala