Skin Streaming Nedir? Ne İşe Yarar?

Skin Streaming Nedir? Ne İşe Yarar?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sosyal medyada gördüğün onlarca farklı adımdan oluşan cilt bakım rutinlerini deniyor ve hala pürüzsüz bir cilde sahip olamıyorsan skin streaming rutiniyle hala tanışmamış olmalısın. O zaman şimdi, bugüne kadar duyduğun tüm önerileri bir kenara bırak ve skin streaming trendiyle rutinini sadeleştirmeye başla!

TikTok'ta videoları süratle kaydırırken bu sıralar skin streaming uygulamalarına sen de sık sık denk gelmiş olmalısın. Bir TikTok trendi olarak hayatımıza giren skin streaming'i nasıl uygulaman gerektiğini bilmiyorsan bize kulak verebilirsin. Skin streaming nedir, skin streaming’in yararları nelerdir ve skin streaming rutini nasıl uygulanır sorularının tüm yanıtlarını bu yazıda bulabilirsin!

Skin Streaming Nedir?

Skin Streaming Nedir?

Skin streaming, cilt bakım rutinini sadeleştirerek yalnızca temel cilt bakım malzemelerini kullanmayı hedefleyen bir trend. "Peki, acaba anlam olarak skin streaming ne demek?" diye soruyorsan bunun yanıtı seni biraz şaşırtabilir. Çünkü bu terim birebir Türkçeye çevrildiğinde "cilt akışı" anlamına geliyor. Esasında skin streaming cildin ihtiyaç duyduğu tüm bakımı karmaşık ve zor bir rutine hapsolmadan karşılamaya yardımcı oluyor.

Skin Streaming Faydaları ile Cilde Nasıl Katkı Sağlar?

Skin Streaming Faydaları ile Cilde Nasıl Katkı Sağlar?
  • Kullanılan cilt bakım ürünlerinin etkilerini daha iyi anlamak

  • Paradan ve zamandan tasarruf etmek

Skin streaming uygulamasıyla cilt bakım rutinini sadeleştirmek, cilde hangi içeriklerin iyi geldiği konusunda bilinçlenmeyi sağlıyor. Onlarca farklı içeriği art arda kullanırken hangi kremin veya serumun cildini tahriş ettiğini anlamayabilirsin. Ancak temel cilt bakım malzemeleriyle bu tür durumları tespit etmek çok daha kolay. Elbette skin streaming akımı cilt bakımına daha az para harcamayı ve daha az zaman ayırmayı da sağlıyor. Böylece bütçeni ve zamanını kendini mutlu edecek farklı alanlara ayırmanı mümkün kılıyor.

Skin Streaming Rutini Nasıl Uygulanır?

Cilt bakım rutinini en fazla üç veya dört adım olacak şekilde basitleştirebilirsin. Şöyle ki zaten her rutinde cildini temizlemeli, nemlendirmeli ve eğer gündüzse güneş kremi uygulamalısın. Cildinin ihtiyacına göre AHA/BHA serumlar ve retinol gibi aktif bileşenleri de rutinine ekleyebilirsin. Bu doğrultuda sabahları güneş kremi ile koruyucu, akşamları ise retinol ile onarıcı bir rutin hazırlayabilirsin. O halde şimdi, skin streaming nasıl yapılır sorusuna karşılık atlamaman gereken üç temel adımı inceleyelim.

1. Skin Streaming Rutininde Temizlik Adımı

Skin Streaming Rutininde Temizlik Adımı

Cilt bakım rutinini ne kadar sadeleştirsen de cildini düzenli olarak temizlemeyi unutmamalısın. Bu adımda cilt tipine uygun bir temizleyici seçmen çok önemli. Yağlı ve sivilceye yatkın bir cilde sahipsen bizim önerimiz: Kiehl's Rare Earth Gözenekleri Derinlemesine Arındıran Yüz Temizleme Jeli. Bu yüz temizleme jeli içeriğindeki Amazon beyaz kiliyle gözenek görünümünü azaltırken ciltteki kiri ve yağı yoğun şekilde temizliyor. Ardından Kiehl's Rare Earth Pore Refining Tonic gözenek görünümünü ve parlamayı hafifletebilir, kirleri ve toksinleri cilt yüzeyinden tamamıyla temizleyebilirsin.

Kurumaya meyilli bir cilde sahipsen Kiehl's Ultra Facial Normal ve Kuru Ciltler için Günlük Temizleme Jeli tam sana göre. Cildin doğal yağ dengesini bozmadan temizlik sağlayan bu temizleme jeli ekipteki kuru cilt tipine sahip arkadaşlarımızın favorisi. Cilt temizliğini kalıntı bırakmadan tamamlayabilmek rutininde tonik kullanımına da yer verebilirsin. Kuru ciltler için Kiehl's Cucumber Herbal Alcohol-Free Toner kullanımını öneriyoruz. İçeriğindeki salatalık özüyle cildi nemlendirirken cilt tonu görünümünü eşitlemeye de yardımcı oluyor. Ciltte yumuşak bir his ve temiz bir görünüm bırakıyor. 

2. Skin Streaming Rutininde Nemlendirici Adımı

Skin Streaming Rutininde Nemlendirici Adımı

Hem yağlı ciltlerin hem de kuru ciltlerin atlamaması gereken ikinci adım nemlendirici kullanımı. Cildinin ideal nem dengesini korumak için temizlik adımının ardından cildini nemlendirmeli ve rahatlatmalısın. Bunun için de elbette önerilerimiz hazır! Tüm cilt tipleri için uygun olan Kiehl's Ultra Facial 24 Saat Nemlendirici Günlük Krem, hafif yapılı nemlendirici formülüyle 24 saat boyunca cildi nemlendiriyor. 

Eğer yağlı veya karma bir cilde sahipsen Kiehl's Ultra Facial Yağsız Jel Nemlendirici senin için daha uygun bir seçenek demektir. Bu Kiehl’s nemlendirici krem ciltteki parlamayı azaltırken ferahlatıcı ve nemlendirici etkisiyle cildin daha canlı ve enerjik görünmesine de yardımcı oluyor.

3. Skin Streaming Rutininde Güneş Kremi Adımı

Skin Streaming Rutininde Güneş Kremi Adımı

Cilt bakım rutinini en fazla üç adıma kadar sadeleştirebilirsin. Gündüz bakımı için bu rutinin üçüncü adımında tabii ki güneş kremi kullanımı yer alıyor. Mevsim ve bulunduğun ortam fark etmeksizin her sabah cildini temizleyip nemlendirdikten sonra güneş kremini sürmelisin.

Cildinde ağırlık hissi yaratmayacak hafif yapılı bir güneş kremi arıyorsan favorimizle tanış: Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Güneş Kremi! Son zamanlarda favori güneş kremlerimiz arasına giren Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Güneş Kremi tüm cilt tipleriyle uyumlu. Ayrıca düzenli kullanımda ince çizgi ve kırışıklık görünümünü gidererek güneş lekelerini önlemeye de yardımcı oluyor.

Hangi Cilt Tipleri Skin Streaming Trendini Denemeli?

Hangi Cilt Tipleri Skin Streaming Trendini Denemeli?

Mümkün olduğunca az bileşen kullanmak, cildi rahatlatacak ürünleri tercih etmek ve cildin doğal onarım sürecini desteklemek her cilt tipinin ihtiyaç duyduğu bir bakım. Dolayısıyla skin streaming trendi tüm cilt tipleri için uygun. Bu yeni cilt bakım trendi özellikle hassas ciltler ve cilt bariyeri zayıflayan kişiler için ideal.

Her gün birden fazla aktif içerik kullanıyorsan bugüne kadar cildini iyileştirmek yerine yıpratmış olabilirsin. Hadi öyleyse, şimdi karmaşık cilt bakım rutinine skin streaming akımıyla küçük bir mola ver!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?