Skin Fasting (Cilt Orucu) Nedir?


Skin Fasting yani cilt orucu terimi son zamanlarda radarımıza girmeyi başardı. Cilt orucu ne anlama geliyor? Doğal cilt bakımı ile cilt dinlendirmeyi amaçlayan cilt orucunu yakından inceledik. 

Skin fasting yapanların  yorumlarını ve 'skin fasting nasıl yapılır?' sorusunun cevabını araştırdık. Eğer sen de bizim gibi doğal cilt bakım ürünlerine meraklıysan bu makalemizi okumalısın! 

Skin Fasting Nedir?

Skin Fasting nedir?

Cilt orucu yani skin fasting, yoğun kimyasal içeren cilt bakım ürünlerinden uzak durmanı tavsiye ediyor. Skin fasting uygulayanlar, cilt bakımında doğal içerikleri kullanarak cildin doğal işleyişini destekliyor ve cildin daha sağlıklı görünmesini amaçlıyor. 

Skin fasting özellikle hassas cilt tipi için bakım önerileri arasında yer alıyor. Cildin nefes almasını amaçlayan ve cildi toparlayarak daha pürüzsüz görünmesini sağlayan bu yöntem en çok doğal cilt bakımı sevenlerin hoşuna gidiyor! Kimyasal içerikleri cildinden uzak tuttuğunda cildin doğal işleyişi destekleeniyor ve çok aşamalı cilt bakımları yerine daha temel bakımlar yapmış oluyorsun. Hassas cildine iyi gelecek rutin arayışındaysan cilt orucu tutmaya başlayabilirsin. 

Skin Fasting Nasıl Yapılır?

Skin Fasting Nasıl Yapılır?

Skin fasting yapmak ilk bakışta kolay görünse de aslında hassas davranman gereken bir rutindir. Çünkü çok aşamalı cilt bakımından temel cilt bakımına geçerken cildinin ihtiyaçlarını iyi belirlemelisin. 

1. Adım: Cildini temizle

Skim fasting uygulamasının en önemli adımlarının başında cilt temizliği geliyor. Cildini derinlemesine temizlemek için L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Temizleme Jeli Arındırıcı kullanmanı öneririz.  Hyaluronik Asit içeren yüz temizleme jeli, cildin daha dolgun ve nemli görünmesine yardımcı oluyor. 

Cildi temizleyen, nemlendiren ve pürüzsüz görünmesini sağlayan Loreal temizleme jeli sayesinde Skin Fasting cilt bakımına uygun bir giriş yapmış olacaksın. 

2. Adım: Cildini nemlendir

Skin Fasting uygulayanlar mutlaka cildini nemlendirmeli. Cildini nemlendirme adımını cilt orucu tutarken atlamamalısın. Cildini nemlendirmek için doğal içerikli nemlendiriciler kullanabilirsin. 

L'Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu, Aleo Vera ve Hyaluronik Asit içeriği sayesinde cildine doğal bir nemlendirme etkisi sağlıyor. 72 saate kadar cildinde nemli, aydınlık ve ferah bir his bırakıyor. Cilde nemi hapsederek ışıltı sağlayan bu nemlendirici, cilt orucu uygulayanların en sevdiği nemlendiricilerden biri! Tek ürünle uzun süreli nemlendirme etkisi sağlayarak Skin Fasting yöntemini başarıyla tamamlayabilirsin. 

3. Adım: Kil maskesi yap

Skin Fasting yapanlar bir nevi cilt bakımında detoks yapmış oluyorlar. Cilt detoksuna en uygun doğal cilt bakım ürünlerinden biri de L'Oreal Paris Saf Kil Detoks Maskesi olacak. 3 saf kil ve kömür içeren bu maske, cildinin doğal sebum dengesini koruyarak hassas cildine uygun detoks yapıyor. Detoks etkisi sağlayan ve cilde ışıltı kazandıran bu maske sayesinde cildinin daha arınmış, tazelenmiş ve aydınlanmış görünmesini sağlayabilirsin. 3 saf kil, mıknatıs özelliği sayesinde kir ve pürüzleri çekiyor, formülündeki kömür ise cildi kurutmadan detoks etkisi sağlıyor. Doğal bakım ürünlerini sevenler Loreal kil maskesiyle cilt orucundan istedikleri sonucu alabilecekler.

Skin Fasting Faydaları Nelerdir?

Skin Fasting Faydaları Nelerdir?

Skin Fasting yapanlar, cilt bakımında daha doğal ve daha az ürün kullanarak cildinin nefes almasını sağlıyorlar. Böylece cilt tipini daha iyi tanıma şansın oluyor ve cildinin ihtiyaçlarını keşfediyorsun. 

Cilt orucu uzun dönemli yapılan bir cilt bakım trendi değildir. Genellikle dönemsel olarak skin fasting yapılarak, çok aşamalı cilt bakımına ara verilir. Cildinin hazır olduğunu düşündüğünde eski cilt bakım rutinine dönerek sevdiğin cilt bakım ürünlerini kullanmaya başlayabilirsin. 

Skin Fasting kimlere uygundur?

Cilt orucu her cilt tipi için uygundur. Genel olarak cilt bariyerinin güçlenmesini isteyen, akne ve siyah noktalarının azalmasını amaçlayanlar skin fasting yapabilirler. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala