Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Güzellik ipuçlarına baktığımızda karşımıza hep maden suyuyla yüz yıkamak, sodayla cilt temizlemek gibi önerileri çıkıyor. Peki, maden suyu neden cildimiz için bu kadar faydalı? 

Maden suyunun cilt temizliği için faydalı olduğu efsanesi günden güne yayılıyor. Biz de Cildimveben editörleri olarak bu konuya açıklık getirmek istedik. Maden suyunun içeriğindeki mineraller ve vitaminleri inceliyoruz. Maden suyunun cilt bakımına etkisi ve sodanın cilt temizliğinde kullanıp kullanılmaması gerektiğini seninle paylaşalım. 

Maden suyu cilt bakımı için faydalı mıdır?

Maden suyu cilt bakımı için faydalı mıdır?

Maden suyunun içeriğindeki mineral ve vitaminler vücudumuz için ve dolayısıyla cildimiz için faydalı! Maden suyunun içeriğindeki silisyum, cildin kolajen ve elastin liflerinin güçlenmesine yardımcı oluyor ve cildin sıkılığını arttırıyor. Maden suyu tüketenlerin cilt dokularının elastikiyetinin arttığı görülür ve yüzde doğal bir esneklik sağlanır. 

Maden suyunun etkisini ciltte görmek için buz kalıbında donduranları da görüyoruz. Maden suyunu gece yatmadan önce buzluğa dök ve her sabah bir buz küpünü cildinde yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygula. Mineralli su, soğuğun etkisiyle cildinde daha yoğun sıkılaşma ve lifting etkisi gösterebilir.

Maden suyu cilt bakımında nasıl kullanılır?

Maden suyu aslında bir cilt bakım ürünü değil! Bu nedenle maden suyunu cilt bakımında yoğun olarak kullanmanı önermiyoruz. Günde bir buz küpü veya az miktarda maden suyunu cilt bakımında deneyerek cildinde hassasiyet yaratıp yaratmadığını test edebilirsin. 

Maden suyunun cilt bakımındaki faydaları nelerdir?

Cildi sıkılaştırır

Cildi sıkılaştırır

Maden suyunun içeriğindeki mineraller cildinin sıkılaşmasına ve gözeneklerinin daha az belirgin olmasına yardımcı oluyor. Maden suyunun cilde faydasını görmek için market tipi sodalar yerine cilt bakımında kullanılan termal suları tercih etmelisin. Cilt sağlığı açısından daha güvenli olan termal sular, basınçlı sprey başlıklı ambalajları sayesinde her daim taze mineralli suyu sana sağlayabiliyorlar. 

Vichy Mineralli Volkanik Suyu, cildin çeşitli durumlarda ortaya çıkardığı tepkileri hafifletiyor ve cildin toleransını arttırıyor. Vichy termal suyun içeriğindeki mineral tuzlar ve elementler sayesinde cildin korunması, tazelenmesi sağlanır ve cilt kızarıklarının oluşması önlenir. Sıcak veya soğuk havalarda, kendini bunalmış hissettiğin her anda çantandan Vichy Termal Suyu çıkarıp anında ferahlayabilir ve cildinin yatışmasını sağlayabilirsin. Vichy Termal Spa Suyu'nun içeriğindeki demir, potasyum, kalsiyum, mangan ve silikon dahil 15 yararlı mineral cilde etki ederek cildini daha aydınlık ve nemli gösteriyor. 

Cildini yatıştırır

Cildini yumuşatır

Güneşin etkisi, cilt bakımları, kuru soğuklar gibi dış etkenler cildinin tahriş olmasına neden olabiliyor. İşte tam bu aşamada cildini yatıştırmak için yüzüne termal su sıkabilir ve cildinin anında rahatlamasını sağlayabilirsin. 

La Roche Posay Termal Suyu, hassas cildini yatıştırarak dış etkenlerin cildinde hasar bırakmasına engel oluyor. Cildini nemlendirir ve cilt yaşlanmasını engellemeye yardımcı olur. La Roche Posay Termal Suyun formülündeki mineraller ve selenyum gibi elementleri cilde direkt etki ederek cildin tahriş olmasına engel oluyor. Hassaslaşan cildin yumuşar ve cildindeki gerginlik hissinin azaldığını gözlemlersin.

Makyaj öncesi kullanılabilir

Makyaj öncesi kullanılabilir

Mineral suyun faydalarından biri de makyaj öncesi uygulanabilir olması! Böylece makyajımız gün boyu daha nemli ve aydınlık görünüyor. Cildinde kuruluk, nemsizlik ve matlık gibi sorunlar varsa sen de ten makyajına başlamadan önce cildini nemlendirmek için mineralli su sıkabilirsin. 

Mineralli su spreylerini dışarıda cildimizin matlaştığını hissettiğimiz anlarda da sıkıyoruz. Makyajını tazelemek ve cildinin daha aydınlık görünmesini sağlamak için çantandan mineralli su spreyini çıkar ve anında ferahla! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?