Skinimalism Nedir?


Cilt bakım rutininde çılgınlar gibi onlarca farklı ürün kullanıyorsan şimdi elindekileri bırakıp soluklanabilirsin. Çünkü sana yalnızca birkaç adet cilt bakım malzemesiyle etkili bir rutin oluşturacağın skinimalism akımından bahsedeceğiz!

Skinimalism trendi TikTok'ta iki milyondan fazla izlenme alarak kısa sürede yoğun ilgi gören bir yeni cilt bakım trendi olmayı başardı. Üstelik skinimalism, bugüne kadarki en kolay cilt bakım trendlerinden biri. Cilt bakım rutininde gereğinden fazla içerik kullanmamak için bu minimalist cilt bakımı trendine biz de bir şans verdik. Şimdi deneyimlerimizden yola çıkarak skinimalism nedir ve skinimalism cilt bakım rutinine nasıl dahil edilir gibi soruları yanıtlayıp sana da yol göstermeye hazırız!

Skinimalism Nedir?

Skinimalism Nedir?

Skinimalism, kısaca ifade etmek gerekirse cilt bakımını basitleştiren bir yaklaşım. Bu minimalist cilt bakımı trendi pürüzsüz ve lekesiz bir cilde ulaşmak için çok sayıda ürün kullanmak yerine temel cilt bakım malzemelerine odaklanıyor. "Az, çoktur" felsefesiyle yola çıkan skinimalism akımı, özünde cilt bakımında birbiriyle uyumlu içerikleri kullanmayı temel alıyor.

Skinmalism Ne İşe Yarar?

Skinmalism Ne İşe Yarar?

Skinimalism cilt bakım rutini, cilt bakımına ayrılan zamanı kısaltmayı ve cilde daha az formül uygulamayı sağlıyor. Bu akım aynı zamanda az sayıda cilt bakım malzemesiyle daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı benimsemeye de yardımcı oluyor. Temizleyici, serum, nemlendirici ve güneş kremi olmak üzere yalnızca dört temel cilt bakım ürünüyle yapılan skinimalism bakımı, doğru içeriklerle cilt bariyerini onarmaya ve korumaya katkı sağlıyor. Ayrıca yanlış serum ve kremlerin kullanımından kaynaklanan kuruluk, tahriş ve kızarıklık gibi cilt sorunlarını iyileştirmeye de destek oluyor.

Skinimalism Kimlere Göre?

Skinimalism Kimlere Göre?

Skinimalism trendi, cilt bakım rutinini düzenli olarak uygulayan herkese uygun bir akım. Özellikle onlarca farklı cilt bakım malzemesi arasında hangilerini kullanacağına karar vermekte zorlanıyorsan bu trendi sen de ilk fırsatta deneyebilirsin!

Skinimalism Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Skinimalism Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Minimalist cilt bakımına kullanmakta olduğu bazı ürünleri elemekle başlayabilirsin. Cilt tipinle uyumlu bir temizleyici, serum, nemlendirici krem ve güneş kremi yeterli. Peki, yeni minimal cilt bakım rutinin için ürün önerisine mi ihtiyacın var? İşte bizim favorilerimiz!

1. Skinimalism Rutininde Cilt Temizleme Adımı

Cilt bakımının en önemli adımlarından biri temizlik. Eğer cildini düzgün bir şekilde temizlemezsen yağ, kir ve makyaj kalıntılarının cildinde birikmesine ve gözeneklerinin tıkanmasına yol açabilirsin. Bu nedenle favori cilt temizleme jelini kullanmaya devam edebilir veya tek formül ile hem cildini yoğun şekilde temizleyecek hem de ihtiyacı olan çok yönlü bakımı sunacak yeni bir yüz temizleme jeli tercih edebilirsin.

Skinimalism Rutininde Cilt Temizleme Adımı

Editörün önerisi: Garnier Saf&Temiz Nemlendiren Temizleyici cildi temizlerken nemlendiriyor ve gözenek görünümünü azaltarak daha pürüzsüz bir cilt görünümü sağlıyor. İçeriğindeki kil, seramid ve hyaluronik asit sayesinde bu yüz temizleyici, hassas ve kuru ciltlerde bile ideal nem dengesini korumaya yardımcı oluyor.

2. Skinimalism Rutininde Serum Adımı

Aynanın önündeki serumlarla göz göze geldiğinde büyük bir kısmını boş yere almış olduğunu düşünüyorsun, değil mi? Şimdi, cildine iyi geldiğini bildiğin serumları bir kenara ayırmalısın. Bu serumlar arasından cilt sorunlarına hitap eden iki ila üç serumu kullanmaya devam edebilirsin. Ancak serumların içeriklerine de dikkat etmelisin. Asit kullanımı konusunda tecrübeli değilsen Cildin için Doğru Asidi Nasıl Seçmelisin? adlı içeriğimize göz atabilirsin. 

Skinimalism Rutininde Serum Adımı

Editörün önerisi: Cildinin aydınlık ve eşit tonda görünmesini istiyorsan bakım rutinine Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum'u ekleyebilirsin. Yüzde 3,5 oranındaki C vitamini, niasinamid ve salisilik asit içeriğiyle bu serumu düzenli kullandığında daha eşit tonlu ve pürüzsüz görünen bir cilde kavuşman mümkün.

3. Skinimalism Rutininde Nemlendirici Adımı

Nemlendirici kremin herhangi bir cilt bakım rutininde ne kadar önemli olduğunu zaten biliyorsun. Bu nedenle en sade cilt bakım rutinlerinde bile nemlendirici kremler olmazsa olmaz. Ancak onlarca farklı nemlendirici kreme ihtiyacın yok. Cildinin ihtiyaçlarına uygun favori nemlendirici kremini hem sabah hem de akşam rutinlerinde kullanmaya devam edebilirsin.

4. Skinimalism Rutininde Güneş Kremi Adımı

Güneş kremleri de tıpkı nemlendirici kremler gibi rutinlerin değişmez bir parçası. Tabii söz konusu güneş kremi olduğunda aslında gündüz cilt bakım rutini ve gün içerisindeki rötuşlardan bahsediyoruz. Mevsim fark etmeksizin uygulaman gereken güneş kreminde yine favori güneş kremini kullanmaya devam edebilirsin. 

Editörün Önerisi: Yeni bir güneş kremi arıyorsan sana Garnier Invisible SPF50 Süper UV Günlük Güneş Koruyucu Serum’u önerebiliriz. Görünmez yapısıyla ciltte beyaz iz bırakmayan bu güneş kremine biz bayıldık. Bu Garnier güneş koruyucu serum, yağlı ve yapışkan bir his bırakmadan saatler boyunca yüksek koruma sağlıyor. Ayrıca seramid içeren formülüyle cilt bariyerini de koruyor. 

Hayatında sadeliğe gitmeye cilt bakımından başlamaya hazır mısın? O halde bugün bir sonraki cilt bakımında skinimalism trendini uygulamaya sen de hemen başla!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala