G5 Masajı Nedir? Selülit Tedavisinde Etkili Midir?

G5 Masajı Nedir? Selülit Tedavisinde Etkili Midir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Selülit sorunu genç yaşta görülmeye başlanabiliyor. Portakal kabuğu görünümü özellikle yaz aylarında daha can sıkıcı hale gelebilir. Selülit tedavisi arasında öne çıkan G5 masajına yakından bakıyoruz.

Selülite çözüm arayanların favorisi haline gelen G5 selülit masajı nasıl yapılıyor? G5 zayıflama veya incelmeye yarar mı? Selülit masajına dair merak ettiklerini senin için araştırdık. 

G5 selülit masajı nedir?

G5 selülit masajı nedir?

G5 selülit masajı, G5 adı verilen bir masaj aletiyle yapılıyor. Selülit giderilmesinde kullanılan izsiz selülit tedavisi kısaca yağın parçalanmasını sağlayarak dolaşım sistemiyle dışarı atıyor. Darbeli masaj aleti olarak da bilinen bu cilt bakım aleti, deri altındaki yağ dokusunu hızlı titreşimle itiyor ve sıkıştırıyor. Böylece selülit görünümü zamanla eriyerek daha pürüzsüz bir hale geliyor. 

G5 masaj aleti, vücuttaki selülitlerin ve ödemlerin azalmasına ve yorgunluğun geçmesine yardımcı oluyor. Vücutta ödemin oluşmasına yol açan laktik asiti azaltırken bir yandan da vücudu inceltiyor. G5 masajı tek başına bir selülit masajı değildir. Aynı zamanda vücudu sıkılaştırıyor ve daha fit görünmesine yardımcı oluyor. G5 masajı öncesi ve sonrası fotoğraflara baktığımızda vücudun daha şekillenmiş ve incelmiş olduğunu görüyoruz. G5 selülit tedavisi sonrasında kan dolaşımının hızlandığını ve kaslarının güçlendiğini hissetmeye başlayacaksın. Darbeli masaj yöntemi sayesinde vücudundaki portakal görünümüne son verebilirsin. 

G5 masajı faydaları nelerdir?

G5 masajı faydaları nelerdir?
  • Kasları ve eklem bölgelerini rahatlatır
  • Kan dolaşımını hızlandırır
  • Kaslardaki laktik asidi azaltır
  • Cildi daha esnek bir hale getirir
  • Vücuttaki ödemi atar
  • Kemik ağrısına iyi gelir
  • Metobolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar
  • Kardiyodan önce G5 masajı yaptırmak vücudun daha hızlı ısınmasını ve daha hızlı yağ yakılmasını sağlar
  • Vücudu rahatlatır, stres atar
  • Doku ve kas yaralanmalarının iyileşmesini sağlar

G5 masajı zayıflatır mı?

G5 masajı zayıflatır mı?

G5 masajını araştıranların aklına hemen 'g5 masajı kilo verdirir mi?' sorusu geliyor. G5 zayıflama veya kilo verme yöntemi değildir. Selülit azaltma, lenfatik drenaj, detoks ve vücut şekillendirme için G5 masajı yaptırılabilir. Eğer diyet ve egzersiz rutini ile birlikte G5 bölgesel zayıflama masajı yaptırırsan kilo verme sürecin hızlanır. Kilo verirken vücudunda deformasyon olmaması ve vücut şekillendirme amacıyla selülit masajı yaptırabilirsin. 

Peki, G5 masajı kalıcı mıdır? G5 masajının etkilerinin kalıcı olup olmaması tamamen senin elinde. Eğer yağ yakımı sonrasında yediklerine dikkat eder ve yeni selülit oluşumunu engellersen G5 masajı kalıcı sonuçlar verebilir. 

G5 masajı etkisini ne zaman gösterir?

G5 masajı etkisini ne zaman gösterir?

Selülit masajı ortalama 3-4 seans sonra etki göstermeye başlar. G5 masajı yaptıranların düzenli bir şekilde sonuç alana kadar bu masajı yaptırmasını öneriyoruz. G5 masajı fiyatları düşünüldüğünde bu işlemin ne kadar sürdürülebilir olduğu merak konusu oluyor. Fakat bir seans G5 masajı yaptırmak selülitlerine çözüm olmayacaktır. 3-4 seans G5 senası sonrası egzersiz ve diyet yaptığında vücudunun daha hızlı inceldiğini ve selülitlerin gözle görülür oranda azaldığını fark edersin. 

G5 masajı haftada kaç kez yapılır?: G5 masajını 15 günde bir yaptırmanı öneriyoruz. 3-4 seansı iki haftada bir yaptırarak vücudundaki ödemin atılmasını sağlamalısın. Daha sonra vücudunun ihtiyaçlarına göre ayda bir G5 masajı yaptırarak vücudunu koruyabilirsin.

G5 masajı yaptıranlar ve yorumları

g5 masajı yaptıranlar ve yorumları

G5 selülit masajı yaptıranlar vğcutlarının hızlı bir şekilde inceldiğini ve selülitlerin gözle görülür bir şekilde azaldığını söylüyorlar. G5 selülit masajı yorumlarında en çok dikkatimizi çeken detay ise bu masajın vücudun birçok yerine yapılabilir olması. Bel, kalça, uyluk bölgesi ve kol gibi alanlarda G5 masajının şekillendirici etkisini görüyoruz. 

G5 masajı yorumları genellikle olumlu! Tabii ki g5 masaj zararlarından bahsedenler de var. Kılcal damar problemleri  ve varisleri olanlara selülit masajı yapılması tavsiye edilmiyor. Aynı zamanda G5 masajı hamileler ve emziren kadınlar için de uygun değildir. G5 masajı yan etkileri yok denecek kadar az! Vücudu rahatlatan, ödem atan ve hızlıca sıkılaşma etkisi gösteren G5 selülit tedavisinden faydalanmanı öneririz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?