Sonbaharda Cildini Canlandırmak İçin Neler Yapabilirsin?


Sonbahar mevsimi geçiş mevsimi olarak bilinir. Sadece ruhsal, psikolojik veya kariyer anlamında değil, cilt bakımında da sonbaharı geçiş mevsimi olarak adlandırabiliriz. Yazdan çıkan cildimizi, bu dönemde temiz ve nemli tutarak daha canlı görünmesini sağlayabiliriz. Bu nedenle sonbaharda yeni cilt bakım ürünleri ile yeni cilt bakım rutinine geçiş yapmanı öneriyoruz. 

Sonbaharda cilt bakımının nasıl yapılması gerektiğini ve cildini nasıl toparlayacağını anlatıyoruz. Hangi ürünleri kullanarak cildini sonbahara hazırlayabilirsin? Ve en önemlisi sonbahar sonrasında gelen kış mevsimi için nasıl önlemler alman gerektiğini anlatıyoruz. Soğuyan havalara karşı cilt bakım önerilerini bu yazımızda bulabilirsin.

Sonbaharda canlı bir cilt görünümü için neler yapabilirsin?

Sonbaharda cildini nasıl canlandırabilirsin?

Biliyoruz, sonbaharda tek amacın cildinin daha nemli ve sağlıklı görünmesi ama biz hedefimizi biraz daha yükselttik. Sonbaharda cildimizin nemli görünmesinin yanı sıra daha parlak görünmesini hedefliyoruz. Hiç de imkansız değil! Sonbaharda cildini nemlendirmenin ve daha parlak göstermenin yolu kağıt maske kullanmaktan geçiyor. Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Maske, cildine yoğun nem kazandırıyor ve daha canlı görünmesini sağlıyor. Nar özü ve Hyaluronik asit içeren Garnier Kağıt Maske'yi haftada iki kere kullandığında cildinin ne kadar nemli ve parlak göründüğünü fark edeceksin! Sonbaharın yarattığı kurutucu etki cildinde alıyor ve cildinin yumuşacık görünmesini sağlıyor.

Kağıt maske kullananlar için bizden minik bir öneri: Maskeyi yüzünden kaldırdıktan sonra kalan ürünü sakın temizleme. Cildine masaj yaparak yay ve emilmesini bekle. Böylece maskenin etkisini arttırmış olacaksın.

Günlük nemlendirici seçimi

Günlük nemlendirici seçimi

Sonbahar aylarında cildini yoğun bir şekilde nemlendiren ve ferahlatan nemlendiricileri seçmelisin. Nemlendiricinin yüzünü yağlandırmamasına da dikkat etmelisin. En iyi jel formdaki nemlendiriciler arasında gösterilen Garnier Hyaluronik Aloe Jel, cildini ferahlatıyor ve daha canlı görünmesine yardımcı oluyor. %96 doğal kaynaklı içeriklere sahip olan Garnier jel nemlendirici Aloe Vera ve Hyaluronik asit içeriyor. Bu jel nemlendirici cildi iyi bir şekilde nemlendirerek, solgun görünüm yerine daha canlı görünüm yaratıyor. Jel formundaki nemlendirici hızlı emildiği için cildinde ıslak veya yapışkan bir his kalmaz, uzun süre boyunca cildinin nemli kalması da bonus! 

Sonbaharda peeling yap

Sonbaharda peeling yap

Sonbaharda cildini canlandırmanın en güzel yolu peeling yapmak. Yazdan kalan ölü derileri atmak ve gözeneklerinin arınmasını sağlamak için düzenli olarak peeling yapmanı öneririz. Doğal içeriklere sahip olan peelingler bu dönemde cildin için çok daha iyi olacak. En iyi peelingler arasında gösterilen Garnier Kayısı Peeling, cildini yoğun bir şekilde nemlendirme ve temizleme özelliğine sahip. Formülündeki organik kayısı yağı, %100 doğal kaynaklı Perlit ve kayısı çekirdeği tozu cildinin ışıldamasına ve daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan Kayısı Peeling, daha sağlıklı bir parlak görünüm sağlar. Haftada 2 veya 3 kere peeling yapmanı öneririz.

Çok işlevi olan ürünlere yönel

Mutli fonksiyonel ürünlere yönel

Birden fazla işlevi olan cilt bakım ürünlerini biz çok seviyoruz. Sonbaharda yeni cilt bakım ürünü alırken tek bir ürünle 3 farklı kullanıma sahip olmaya ne dersin? Garnier Saf&Temiz Kömürlü 3’ü 1 arada cilt bakım ürünü hem cildini temizliyor, peeling etkisiyle arındırıyor ve maskeyle de cildinin pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Formülündeki yaban mersini, salisilik asit ve kömür içeren formülü sayesinde gözeneklerinde biriken siyah noktaların azalmasına yardımcı olabilirsin. Yağlanma ve pürüzlere karşı etki sağlayan bu cilt bakım ürünü cildindeki fazla yağlı görünümü azaltır. Özellikle karma ve yağlı ciltlerde mevsim geçişlerinde görülen aşırı yağlanma sorununu Garnier cilt bakım ürünüyle kontrol altına alabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?