Kuru Ciltler İçin En İyi 6 Nemlendirici Krem

Kuru Ciltler İçin En İyi 6 Nemlendirici Krem

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kuru bir cilde sahipsen, pul pul dökülme ve gerilme hissi yakanı bırakmıyor olabilir. Eski endişelerini bir kenara bırakabilirsin çünkü kuru cilt için nemlendirici önerilerimizle imdadına yetişiyoruz!

Kuru bir cilde sahip olmak demek, cildin sürekli neme ihtiyacı olması demek. Diğer cilt tiplerine oranla barındırdığı nemi çok daha çabuk kaybeden kuru ciltlerin ilk sırada gelen şikayetleri, ciltlerini kuruluktan pul pul dökülmesi ve gerilmesidir. Ne kadar nemlendirici uygulasalar da yetersizmiş gibi gelir. Kuru cilde ne iyi gelir diye düşünüyorsan doğru yerdesin: Kuru ciltler için nemlendirici önerilerimizi bir araya getirdik!

Kuru cilde ne iyi gelir? Kuru cilde hangi nemlendirici kullanılır?

Kuru cilt bakımında en büyük problemi, cildin uzun süre nemli kalmasını sağlamaktır. Cilt yapısı gereği nem kaybetmeye oldukça müsaittir. Bu yüzden bazen ne kadar çok nemlendirici uygulansa da bir süre sonra yine eski kuru haline dönebilir.

Bu yüzden kuru cilde ne iyi gelir, evde bir çözüm arıyorsan, kullandığın nemlendiricilerin içinde nemi cilde hapsetme özelliği bulunan içeriklerin olmasına dikkat etmelisin. Bu sayede cildin gün boyu nemli kalabilir. Ayrıca cilt bariyerinin onarılmasını sağlayarak cildinin nem tutma kapasitesini artırabilirsin. Aşağıda seninle paylaşacağımız kuru ciltler için nemlendirici krem önerileri ile tüm bu etkileri elde edebilirsin.

Kuru ciltl için nemlendirici önerileri

1. La Roche Posay Lipikar Baume AP+M

1. La Roche Posay Lipikar Baume AP+M

Kuru, hatta çok kuru ciltler için eşsiz bir nem kaynağı olan La Roche Posay Lipikar AP+M, shea yağı, Aqua Posae ve niasinamid ile cildin nemlenmesini, yatımasını ve cilt bariyerinin onarılmasını sağlıyor. Çok kuruyan ve bir türlü yeteri kadar nemlenmeyen cildin bariyerini onarmak önemlidir. Bu noktada Lipikar Baume krem cilt bariyeri onarma özelliği ile fark yaratıyor. Ayrıca kuru ciltlerin diğer bir problemi olan kaşıntı hissini yatıştırmaya da yardımcı oluyor.

La Roche Posay Lipikar Baume AP+M tüm vücutta kullanılabiliyor. Özellikle yenidoğan ve bebeklerde atopiye eğilimi gidermeye yardımcı olma konusunda çok sık tercih ediliyor. Eğer cildin çok kurumaya eğilim gösteriyorsa, Lipikar Baume AP+M'nin çok işine yarayacağını söyleyebiliriz.

2. Kiehl's Ultra Facial Cream

Kiehl's Ultra Facial Cream

Cilt bakım rutinimizin vazgeçilmez kremlerinden birinde sıra! Kiehl'sın en çok sevilen kremlerinden Ultra Facial Cream, cilde 2.3 katı kadar nem veriyor ve 24 saat boyunca nemli kalmasını sağlıyor. En önemlisi de yaz-kış demeden her mevsimde, her hava koşulunda nemlendirme sağlıyor. 

İçerisinde buzul glikoproteinleri ve zeytinden elde edilen skualan yer alıyor. Bu sayede de cildin yumuşacık olmasını sağlıyor ve ciltteki doğal yağlarla da uyumlu olduğu için ciltte ağırlık yaratmıyor, yağlı bir his bırakmıyor. Yapısı da çok hafif olduğu için cilt tarafından hızlı bir şekilde emiliyor. Bu harika özellikleriyle de kuru cilde sahip olanların favorisi! :)

3. Vichy Aqualia Thermal Rich Krem

Kuru ciltlerin bir diğer problemi ise cildin nemsiz kalmasından dolayı oluşan ince çizgiler. Maalesef cilt çok kuru olduğu için kuru ciltlerde yaşlanma belirtileri daha erken ortaya çıkabiliyor. İşte cildinde gördüğün ince çizgilerin sebebi de nemsizlik. Bunun önünde geçmek, cildinin çok daha fazla nem tutmasını sağlamak için hyalüronik asit içeren bir yüz kremi kullanabilirsin. Vichy’nin Aqualia Thermal Rich yüz kreminde bulunan doğal kaynaklı hyalüronik asit, cilde yoğun bir nem verirken aynı zamanda nem kaybını da önlüyor. Kuru ciltliler için olmazsa olmaz bir diğer içerik olan Shea yağı ise cildi nemlendirerek yatıştırıyor.

Vichy Aqualia Thermal Rich, hem kuru hem de hassaslaşan cildine 48 saat boyunca nemlendirici bakım yaparak kuru cildinin daha nemli, canlı ve taze görünmesini sağlayacak.

4. L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Gündüz Kremi

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Gündüz Kremi

Hyaluronik asitin cildi nemlendirme ve dolgunlaştırma özelliği, kuru ciltler için son derece faydalı. Eğer kuru bir cilde sahipsen ve cildinin daha nemli ve dolgun görünmesini sağlamak için L'Oréal Paris'in Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Kremi'ni kullanabilirsin. Cildi yoğun şekilde nemlendiren, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltan ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan bu yüz kremi, kuru ciltler için en iyi kremlerden biri. Üstelik içerisindeki GFK 20 ile cildini güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsin.

5. Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Krem

Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Krem

Kuru ciltler için yoğun nem verme özelliği bulunan aloe vera ve hyaluronik asit, birlikte gerçekten de çok iyi bir iş çıkarıyorlar. Garnier Hyaluronik Aloe Krem, %96 oranında doğal kaynaklı içeriklerden oluşan, hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülü ile 48 saate kadar yoğun nem verme, yoğun bir şekilde besleme ve rahatlatma özelliğine sahip. Susayan cildin nem kaynağı olan bu krem, kuru ve hassas ciltlere verdiği ferahık ve rahatlık hissi ile en iyi nemlendirici kremler arasında.

6. CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi

CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi

Kuru ve çok kru ciltlilerin cilt bariyerlerinin de zayıfladığını söylemiştik. İşte bu bariyeri güçlendirerek, hem cildin nem kaybetmesine hem de diğer cilt problemlerine engel olabilirsin. CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi, dermatologlarla birlikte geliştirilen formülündeki, cilt için gerekli 3 temel seramid, niasinamid ve hyalüronik asit en kuru ciltler için gün boyu nemlendirme sağlıyor. Çok kuru ve kuru ciltler için en iyi nemlendiricilerden biri olan CeraVe Krem ile cildinin gün boyu nemli kaldığını göreceksin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?