Kuru Ciltler İçin Bakım Maskesi Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Maskesi Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kuru ciltler için nemlendirici etkili bakım maskesi önerilerimizi bir araya getirdik!

Kuru ciltlerin en büyük cilt problemi, nemsizlik kaynaklı ciltte oluşan gerginlik hissi, mat görünüm, pul pul dökülme ve ince çizgiler. Cildin ihtiyacı olan nemi alamadığında, canlılığını kaybedip soluyor, yaşlanma belirtileri kendini daha erkenden göstermeye başlıyor. İşte tam da bu noktada devreye nemlendirici yüz maskeleri giriyor. Bu yazımızda, kuru ciltler için en iyi bakım maskelerini bir araya getirdik!

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Kağıt Yüz Maskesi

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Kağıt Yüz Maskesi

Kuru ciltlerin en kurtarıcı içeriklerinin başında hyaluronik asit geliyor. Cildi yoğun bir şekilde nemlendirme özelliği olan hyaluronik asit, aynı zamanda cildin daha dolgun görünmesini sağlıyor.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Kağıt Yüz Maskesi, daha ilk kullanımda etkisini göstererek 24 saate kadar nemlendirerek cildi dolgunlaştırmaya yardımcı oluyor. Ultra ince yapısı sayesinde yüze çok iyi oturan bu kağıt maske ile cilt daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazanıyor. Verdiği rahatlatıcı ferah his de bir harika.

Vichy Mineral 89 Maske

Vichy Mineral 89 Maske

Cildine nem ve güç kaynağı olacak bir maske arıyorsan, Vichy Mineral 89 Kağıt Maske’yi mutlaka denemelisin. 10 dakikada cilde nem verme ve güçlendirme özelliğine sahip bu maskeyi uygulamadan önce kendin karıştırarak hazırlayabilirsin. Doğal kaynaklı hyaluronik asit ve %89 oranında Vichy Volkanik Suyu içerdiği için cildi yoğun bir şekilde nemlendirirken, aynı zamanda cilt bariyerinin güçlenmesini de sağlıyor. Böylece cilt nemlenerek daha canlı ve ışıltılı bir görünüme sahip oluyor.

Garnier Süt Bombası Kağıt Yüz Maskesi Hindistan Cevizi

Garnier Süt Bombası Kağıt Yüz Maskesi Hindistan Cevizi

Kuru ve solgun ciltlerin çok seveceği Garnier Süt Bombası Besleyici Kağıt Yüz Maskesi, hyaluronik asit ve Hindistan cevizi sütü içeren formülüyle uyguladıktan 15 dakika sonra cildi besliyor ve neme kavuşmasını sağlıyor.

Kuru bölgelerin görünümünün azalmasına, cildin yumuşamasına ve ışıldamasına yardımcı olan bu kağıt maske, düzenli olarak kullanıldığında nemsizlik kaynaklı ince çizgi görünümünün de azalmasını sağlıyor.

Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask

Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask

Kuru cildini iyi bir şekilde nemlendirmek için avokadodan da yardım alabilirsin. Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask, formülündeki avokado yağı, çuha çiçeği yağı ve avokado özleri ile cildi besliyor, nemlendiriyor ve daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Nemlendirici bu avokado maskesi, cildi canlandırıyor, daha pürüzsüz olmasını sağlıyor ve nemi hapsederek daha uzun süre nemli kalmasını sağlıyor.

Lancome Hydra Zen Jelly Mask

Lancome Hydra Zen Jelly Mask

Kuru ciltlerde nemlendirme etkisini en sevdiğimiz ve pratik bulduğumuz diğer bir yüz maskesi ise Lancome Hydra Zen Jelly Mask. Hyaluronik asit ve gül suyu içeren jel formülü sayesinde cilde çok kolay bir şekilde uygulanan bu maske, özellikle kuru ciltlerde nem dengesini kurma ve ışıltı ve nem verme konusunda çok başarılı. Cildi nemlendirerek ve besleyerek daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan bu maske harika kokuyor!

Biotherm Aquasource Everplump Gece Maskesi

Biotherm Aquasource Everplump Gece Maskesi

Kuru ciltler için nemlendirici gece maskeleri de son derece işe yarıyor. Geceleri kendini daha hızlı yenileyen cilde, gün içerisinde kaybettiği nemi geri vermek için en sevdiğimiz gece maskelerinden biri de Biotherm Aquasource Everplump Gece Maskesi. Formülündeki alg özleri, cildin kendini yenileme sürecine yardımcı oluyor. Sabah uyandığında neme doymuş, canlanmış ve dolgunlaşmış bir cilde sahip olacağından emin olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?