Nemlendirici Uygularken En Sık Yapılan Hatalar

Nemlendirici Uygularken En Sık Yapılan Hatalar

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Nemlendirici uygulamak sana cilt bakım rutinin en kolay adımı gibi görülebilir. Nemlendirici nasıl yanlış sürebilirsin, değil mi? Tekrar düşün... Nemlendirici sürerken yapılan hatalar aslında düşündüğünden çok daha yaygın olabilir. En çok yapılan nemlendirici hatalarının başında ürünü çok cömertçe uygulamak geliyor. 

Nemlendirici sürerken dikkat edilmesi gereken adımları ve en çok yapılan hataları seninle paylaşıyoruz. Kullandığın üründen en yüksek faydayı almak ve doğru uygulamak için makalemizin devamına bekleniyorsun. 

Nemlendirici sürmeden önce cildini temizlemelisin

Nemlendirici sürmeden önce cildini temizlemelisin

Nemlendirici sürmeden önce cildini temizlemek cilt bakımının en zorunlu adımıdır. Nemlendiricinin cilt tarafından iyice emilmesi için cildin temiz olması çok önemlidir. Aksi halde cildindeki gözenekler daha çok tıkanabilir, sivilce problemi ile karşılaşabilirsin.

Nemlendirici sürerken çok cömert olmamalısın

Nemlendirici sürerken çok cömert olmamalısın

Hepimiz cilt bakım ürünlerinden en iyi şekilde faydalanmak isteriz. Fakat bu ürünü ne kadar çok sürersek o kadar çok fayda göreceğiz anlamına gelmemeli. Gerekli olan miktardan daha fazla nemlendirici sürmek, yüzde ağırlık ve yağlı bir his bırakabilir. 

Peki, en ideal nemlendirici miktarı ne kadardır?: Kullandığın nemlendirici ambalajının üzerindeki talimatları okumalı, orada yazan miktar kadar ürünü sürmelisin.

Eğer klasik nemlendiriciden öte, ekstra neme ve ışıltıya ihtiyacın varsa Vichy Mineral 89 Yüz Serumu'nu kullanmanı öneririz. %89 oranında Vichy volkanik suyu ve hyaluronik asit içeren yüz serumu cildi nemlendiriyor, güçlendiriyor ve daha canlı görünmesine yardımcı oluyor. Düzenli olarak Vichy yüz serumunu kullananlar ciltlerinin daha dolgun göründüğünü söylüyorlar. Deneme sırası şimdi sende! 

Cildi yağlandırdığını düşünerek nemlendirici sürmekten vazgeçme

Cildi yağlandırdığı için nemlendirici sürmeyi atlama

Cildinin yağlandığı günlerde nemlendirici sürmeyi atlıyorsan çok büyük hata yapıyorsun demektir. Yağlı cildin nemlendiriciye ihtiyacı olmadığını düşünmek çok büyük bir yanlış. Cildi yeterince nemlendirmemek, yüzde aşırı yağ üretimine neden olabilir ve T bölgesinde parlama yapar. Bu nedenle cilt durumun ne olursa olsun günlük nemlendiricini sürmeni tavsiye ederiz. 

Aynı şekilde, cildinin çok kuru olduğu günlerde de nemlendiriciyi unutmamalısın. Özellikle salisilik asit gibi cildi kurutma eğilimi olan içerikler kullanıyorsan nem oranını düzenlemek için günde iki kere nemlendirici sürmeni tavsiye ederiz. Böylece asitlerin yarattığı kuruluk ve pullanma gibi belirtileri kontrol altına alabilirsin. 

Nemlendiriciyi kuru cilde uygulamak

Nemlendiriciyi kuru cilde uygulamak

Nemlendiricilerin bir çoğu cildin hafif nemli olduğunda en iyi performansı gösteriyor. Bu nedenle biz nemlendiriciyi hep duştan çıktığımızda veya yüzümüzü yıkadıktan sonra uyguluyoruz. 

Nemlendiriciden en yüksek verimi almak için masaj yaparak uygulamayı denemelisin. Yuvarlak hareketlerle nemlendiriciyi cildine uyguladığında, yüzdeki kan akışını hızlandırabilir ve nemlendiricinin daha hızlı emilmesini sağlayabilirsin. Yüz masajı ile anti-aging bakımı yapmak için seni bu makalemize alalım.

Sabah ve akşam aynı nemlendiriciyi kullanmak

Sabah ve akşam aynı nemlendiriciyi kullanmak

Günlük nemlendiriciyi hem sabah, hem de akşam kullanmak en yaygın yapılan cilt bakım hatalarından biridir. Geceleri uyurken cildin kendini yenilediği için daha yoğun nemlendirme etkisine ve daha farklı içeriklere ihtiyaç duyar. Bu nedenle geceleri cilt yenilenmesini destekleyen ürünler kullanmalı, gündüz bakımında ise güneş koruması ve gün içinde cildine ışıltı kazandıran nemlendiricilere öncelik vermelisin. 

Cildine ekstra nem ve ışıltı kazandırmak istiyorsan senin için Vichy Mineral 89 Probiyotik türevi içeren Aydınlatıcı ve Yenileyici Serum'u sana öneririz. Işıltı, dolgunluk ve cilt tonu eşitleyici özelliği olan Vichy serum, yorgun görünen ciltlerin daha dinlenmiş görünmesine yardımcı oluyor. Unutma, serumu her zaman nemlendiriciden önce uygulamalısın.

Kimlere uygun?: Probiyotik türevi, E vitamini, niasinamid içeren serumu özellikle yoğun çalışan, yüzü her daim solgun görünenler için öneriyoruz. Artık uykusuz geceler sana yorgun çizgiler ve mat görünüm olarak geri dönmeyecek. 

Sadece yüze uygulamak

Sadece yüze uygulamak

Nemlendirici kremini sadece yüzüne uyguluyorsan seni biraz daha Cildimveben.com makalelerini okumaya davet ediyoruz :) Cilt nemlendiricisini sadece yüz bölgesine değil boyun ve dekolte bölgesine de uygulamalısın. Böylece yüz, boyun ve dekolte bölgesinde eşit etki görmeye başlarsın.

Boyun bölgesi oldukça hassas ve ince bir deriyle kaplıdır. Bu nedenle bu bölgede daha hızlı ince kırışıklık oluşabilir ve yaşlılık belirtileri daha çabuk görülür. 30'lu yaşlardan itibaren, yüzün için kullandığın anti-aging kremlerini boyun bölgesine de yaymalı, buradaki ince kırışıkları kontrol altına almalısın. Boyun ve yüz bölgesinde lifting etkisi görmek istiyorsan nemlendiricini uyguladıktan sonra masaj yapmayı unutmamalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?