Pazar Cilt Bakımı Rutini Önerileri


Haftanın yorgunluğunu üzerinden atman için Pazar cilt bakım rutini önerilerimizi bir araya getirdik!

Pazar demek, kendimizi şımartmak için cilt bakım rutinine uzun uzun zaman ayırmak demek! Tüm haftanın yorgunluğunu üzerimizden atmak ve rahatlamak için Pazar günleri, cilt bakım rutini uygulamayı alışkanlık haline getirdik. Sen de cildine iyi davranmak ve kendini şımartmak için Pazar cilt bakımı rutini önerilerimizden ilham alabilirsin!

Cilt temizleme

Cilt temizleme

Tertemiz bir cilt, Pazar cilt bakımı rutininin ilk adımı olmalı. Pazar bakımına başlamadan önce cildini iyi bir şekilde temizlemelisin. Düzenli temizlenen bir ciltte, pürüzler, gözenek ve siyah nokta gibi sorunlar azalır. Ayrıca temiz cildine uygulayacağın cilt bakım ürünlerinin çok daha etkili olmalarını sağlayabilirsin.

Pazar cilt bakımı rutinimizde Biotherm’in Biosource Köpük Temizleyici’sini kullanmayı çok seviyoruz. Cildi kurutmadan temizleyen bu temizleyici, köpük formu sayesinde cildin gerçekten temizlendiğini hissettiriyor. Tüm Biotherm ürünlerinde bulunan Life Plankton içeren formülü ile cildi güçlendirmeye ve arındırmaya yardımcı oluyor. Bu temizleyiciyi kullandıktan sonra cildimizi tertemiz hissediyoruz.

Maske

Maske

Cildini temizleyip arındırdıktan sonra yapabileceğin en iyi şey: Derinlemesine gözenek temizliği. Zaten maske adımı Pazar cilt bakım rutinlerinin olmazsa olmaz adımlarından biri. Biz de Pazar günleri kil maskesi yapmayı çok seviyoruz! Böylece gözeneklerimiz arınıyor ve sıkılaşıyor.

En severek kullandığımız gözenek maskelerinden biri de Biotherm Purefect Skin Yağ Dengeleyici Maske. Beyaz kil ve fosil içeren formülü ile bu maske, gözenekleri derinlemesine arındırarak küçülmelerini ve sıkılaşmalarını sağlıyor, ciltteki parlama görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Bu kil maskesini düzenli olarak kullandığında, gözeneklerinin küçüldüğünü görebilirsin.

Serum

Serum

Gelelim Pazar rutininin en keyifli adımına: Cildi güçlendiren bir serumla masaj! Face Roller kullanmayı, hatta serumları yüz masaj aletleriyle uygulamak en sevdiğimiz şeylerden biri. Ciltteki kan akışı hızlandığı için serumu daha iyi emiyor ve etkisini gösteriyor.

Cilt bakım rutinimize dahil ettiğimizden beri çok severek kullandığımız Biotherm Life Plankton Elixir, hyaluronik asit ve Pro-Xylane içeren formülü ile 8 günde cildi yenilemeye yardımcı oluyor. Ciltteki yaşlanma belirtilerinin azalmasını, cilt bariyerinin güçlenmesini ve cildin yenilenmesini sağlayan bu serum, denediğimiz ilk günden beri en sevdiğimiz yüz serumları arasında.

Nemlendirici

Nemlendirici

Serumdan sonra, cildine ihtiyacı olan nemi vermek için nemlendirici asımına geçmelisin. Cildinin iyi bir şekilde nemlenmesini sağlayarak çok daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabilirsin.

Cildimiz yoğun bir şekilde neme ihtiyaç duyduğu zamanlarda, Biotherm Aquasource Nemlendirici Krem imdadımıza yetişiyor. Mannoz içeren formülü sayesinde cildi 48 saate kadar nemlendiren bu nemlendirici krem, Life Plankton içeriği ile de cildin yenilenmesine yardımcı oluyor ve cildi yumuşacık yapıyor.

Göz Kremi

Göz Kremi

Göz kremi, tüm cilt bakım rutinlerinin olmazsa olmaz adımlarından biri. Biliyorsun ki göz çevresi nemsiz kaldığında, yaşlanma belirtileri ilk olarak burada kendini göstermeye başlıyor. Bu yüzden eğer kullanmıyorsan, bundan sonra cilt bakım rutinine bir göz kremi dahil etmeyi unutmamalısın.

Etkisini gözlerimizle gördüğümüz, 8 günde göz çevresinin daha genç görünmesini sağlayan Biotherm Life Plankton Göz Kremi, tıpkı krem ve serumunda da olduğu gibi Life Plankton içeren formülü ile göz çevresinin daha pürüzsüz, sıkı görünmesini sağlarken, göz altı torbalarının ince çizgilerin ve morlukların görünümünü de azaltmaya yardımcı oluyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!