Deniyoruz: Garnier Retinol Kağıt Yüz Maskesi

Deniyoruz: Garnier Retinol Kağıt Yüz Maskesi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Garnier Pro-Retinol kağıt maske yorumlarını ararken kaybolmanı istemedik, tüm detaylarıyla bizden dinle diye bu retinol maskeyi de senin için denedik!

Retinol içeren ürünleri denediysen bilirsin; bu popüler ürünler, cilde daha genç ve pürüzsüz bir görünüm vermeleriyle meşhurlar. Üstelik retinol ampul kullananların da aktardığına göre, cilde tek seferde yoğun bakım yüklemesi yaptıkları için daha pratik bir uygulama sunuyorlar. Bu konuda şimdi Garnier’in de söyleyecek bir sözü var! Daha doğrusu Garnier Pro-Retinol kağıt maske kullananlar olarak, biz yorumlarımızı seninle de paylaşalım dedik!

Pro-retinol’ün yanı sıra açai üzümü özü içeren formülüyle Garnier Pro-Retinol Kağıt Yüz Maskesi, cilde onarıcı ve yenileyici bakım yaparken aynı zamanda antioksidan desteği de sağlıyor. İnce çizgiler üzerindeki etkisi de cabası! E, girişi yaptığımıza göre artık Garnier Pro-Retinol kağıt maske incelememizin detaylarına iniş yapabiliriz.

Garnier Pro-Retinol Pürüzsüzleştirici Ampul Kağıt Yüz Maskesi Nedir?

Garnier Pro-Retinol Pürüzsüzleştirici Ampul Kağıt Yüz Maskesi Nedir?

Garnier Pro-Retinol Pürüzsüzleştirici Ampul Kağıt Yüz Maskesi, Garnier kağıt maske ailesine yeni katılan bir retinol ampul yüz maskesi çeşidi. Bu işlevsel yüz maskesi kağıt formuyla çok kolay uygulanıyor. Formülünde bulunan pro-retinol, ince çizgi görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Ayrıca içeriğindeki açai ekstraktının antioksidan etkisiyle, Garnier Pro-Retinol kağıt maske cildi dış faktörlerin zararlı etkilerine karşı da savunuyor. Vegan formülüyle ise ayrı bir takdir kazanıyor.

Garnier Pro-Retinol Kağıt Yüz Maskesi Ne İşe Yarar?

Garnier Pro-Retinol Kağıt Yüz Maskesi Ne İşe Yarar?
 • İnce çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltarak yenilerinin oluşmasını önlüyor.

 • Cilde yenilenmiş ve canlı bir görünüm veriyor.

 • Konsantre kağıt maske yapısıyla cilde 5 dakikada pürüzsüz ve sıkı bir doku görünümü sağlıyor.

 • Açai ekstraktı ile cilt hücrelerini serbest radikallerin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı oluyor.

Garnier Pürüzsüzleştirici Kağıt Maskede Bulunan Pro-Retinol Nedir?

Pro-retinol (pro-retinol A), A vitamininin bir türevi olan retinol adlı bileşenden türetilen bir madde. Retinolden daha hafif ve kararlı bir madde olarak pro-retinol, ciltteki çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmak için kullanılıyor.

Garnier Pürüzsüzleştirici Maskede Bulunan Pro-Retinol Ampul Nedir?

Pro-retinol ampul, sıvı formdaki pro-retinol’ün doğrudan cilde uygulanmasına olanak sağlayan konsantre bir formu. Bu sayede pro-retinol’ün cilt üzerindeki olumlu etkilerinden daha verimli bir şekilde faydalanmayı mümkün kılıyor.

A vitamininin öncülü konumundaki formu retinolden türetilen pro-retinol A, ampul içindeki sıvı formuyla ciltteki ince çizgilere ve kırışıklara aktif bir şekilde etki edebiliyor. 

Garnier Pro-Retinol Kağıt Yüz Maskesi Nasıl Kullanılır?

Garnier Pro-Retinol Kağıt Yüz Maskesi Nasıl Kullanılır?
 • Kağıt maske uygulamasından önce yüzünü makyajdan arındırmalı, ardından yüz temizleme jeli ile temizlemelisin.

 • Sonrasında Garnier Pro-Retinol Pürüzsüzleştirici Ampul Kağıt Yüz Maskesi’ni dikkatlice plastik kısmından ayırmalısın.

 • Maskeyi göz, burun ve dudak boşluklarına dikkat ederek yüzüne yapıştırmalısın.

 • Yüzüne iyice yapışması için elini maske üzerinde gezdirebilir ve maskeyi düzeltebilirsin.

 • Konsantre yapısı sayesinde maskeyi 5 dakika bekletmen yeterli olacak.

 • Maskeyi yavaşça çıkararak cildinde kalan serumu yüzüne masaj yoluyla iyice yedirmelisin.

 • Maskeyi çıkardıktan sonra bir güneş kremi sürerek cildini zararlı UV ışınlarından koruyabilirsin.

Gördüğün üzere, retinol ampul maske nasıl kullanılır diye endişe etmene hiç gerek yok. Çünkü bu maske de Garnier’ın diğer kağıt maske seçenekleriyle aynı şekilde kullanılıyor. Üstelik Garnier, bu kağıt maskesiyle “Türkiye’de pro-retinol A var mı?” diyenlere de oldukça bonkör bir cevap veriyor. Nasıl mı? Maskeyi cildine uyguladıktan sonra pakette daha epey bir serum kaldığını fark edeceksin. Kalan serumu boynuna, dekoltene ve kollarına da bolca uygulayabilirsin. 

Garnier Pro-Retinol Kağıt Maske Kaç Kullanımlık?

Garnier Pro-Retinol Kağıt Maske yalnızca bir kullanımlık. Ama yoğun etkisiyle sadece haftada bir ya da iki kere uygulayacağın için tasarruflu bir kullanım sağlayabilirsin. Retinol ampul fiyatlarına avantajlı bir alternatif oluşturan bu ürünü en iyi retinol ampul fiyatlarından daha uyguna bulabilirsin.

Garnier Pro-Retinol Kağıt Maske Kimler için Uygun?

Garnier Pro-Retinol Kağıt Maske Kimler için Uygun?

Garnier Pro-Retinol Kağıt Maske ciltte ince çizgi ve kırışıklıklar için etkili bir formülasyona sahip. Yani bu çok yönlü bakım yapan maskeyi cilt problemin ya da endişen ne olursa olsun haftalık bakım rutinine dahil edebilirsin. 

Garnier Pro-Retinol Kağıt Maske Yorumlarımız

Garnier Pro-Retinol Kağıt Maske’nin nasıl kullanılacağını öğrendiğine göre, geldik detaylı değerlendirmelerimize. Farklı cilt tiplerine ve şikayetlerine sahip olan üç seçilmiş editör olarak bizler, Garnier Pro-Retinol maskeyi üç hafta boyunca haftada iki kez kullandık. Bu yeni kağıt maskesiyle Garnier, kolay ve etkili bakım konusunda gönlümüzü bir kez daha fethetti. Öyle ki bu ürün bir maske olsa da, onu “Hangi markanın retinol ampulü etkili?” sorusuna cevap olarak rahatlıkla verebiliriz.

Garnier Pro-Retinol Kağıt Maske kullanımının bizim için başta en iyi özelliği, normal günlük bakım rutinimizi değiştirmek durumunda bırakmamasıydı. Fakat kullandıkça en iyi özellik diyebileceğimiz sonuçlar bir bir artmaya başladı. Cildimizdeki ince çizgi görünümünün azalmasıyla birlikte yenilenmiş ve canlı görünümü ekibin kalanı da bizlerle aynı anda fark etti. Garnier Pro-Retinol Kağıt Maske’nin gözle görülür etkisinden dolayı, yenilenen cildimizin sırrı ekibimiz için bir sır olarak kalmadı haliyle. Şu an bundan sen de haberdar olduğuna göre, görevimiz tamam demektir!  

Hadi, Garnier Pro-Retinol Kağıt Maske’yi sen de hemen dene!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?