Doğal Nem Maskesi ile Cildini Soğuk Havalardan Koru!

Doğal Nem Maskesi ile Cildini Soğuk Havalardan Koru!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Her mevsimin kendine has güzellikleri var. Kış mevsiminin de öyle fakat kış demek, aynı zamanda soğuktan kuruyan, çatlayan ve nemini yitiren bir cilt anlamına da geliyor. Peki sen, kışın delici soğuklarına karşı nasıl bir cilt bakım rutini uyguluyorsun? Dahası, cildin kışa hazır mı dersin?

Cevabın ne olursa olsun burada bize kulak kesilmeni rica ediyoruz. Neden mi? Çünkü sana, kış mevsiminde cildinin en fazla ihtiyacı olan bazı bileşenlerden bahsedeceğiz. He bir de unutmadan, senin için deneyip memnun kaldığımız iki farklı nem maskesi önerimiz de var. Soğuğun cildine zarar veremeyeceği ufak bir kış bakım rutini için arkana yaslan. Başlıyoruz!

Kışın Cildin İhtiyacı Olan Bileşenler Neler?

Kışın Cildin İhtiyacı Olan Bileşenler Neler?

Cildin ihtiyacı aslında her dönem aynıdır. Yazın da kışın da hatta sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde bile cilt her zaman nem ister. Ancak kış mevsiminin, diğer tüm mevsimlerden biraz daha farklı olduğunu belirtmek istiyoruz.

Kış mevsiminde cildin, işlevlerini yerine getirmekte çok daha fazla zorlanır ve hasar görür. Bu nedenle özellikle de bu mevsimde cildine uygulayacağın bakım ürünlerine özen göstermen gerekir. Biz de bunu düşünerek bazı değerli bileşenleri aşağıda listeledik.

Hyalüronik Asit: Vücutta doğal olarak da bulunabilen hyalüronik asit, hücre üretimini hızlandırma görevi üstleniyor. Kışın soğuktan hasar görerek azalan hyalüronik asitler, cilde dışarıdan takviye bakım olarak uygulandığında cildin elastikiyetini korumasına yardımcı oluyor. Kendi ağırlığının 1000 katı kadar nem molekülü tuttuğu için cildin nemini koruyarak kırışmasını önlüyor.

Skualan yağı: Cildin nem bariyerini dengede tutmaya yardımcı olan bu yağ, zeytinden elde ediliyor. Cilt bakım ürünleri içerisinde yüksek nemlendirici özelliğe sahip olması ile de zaten kuru ciltler için sıkça öneriliyor. Kışın kuruyan ve nemini kaybeden cildin için de harika bir nem takviyesi olabilir.

Shea yağı: Günlük olarak kullanımda cildin nem dengesini korumaya yardımcı olan bu yağ, hassas ciltler için de etkili bir doğal yağ çeşididir. Kışın soğuktan kuruyan, kızaran ve çatlayan cilt için mükemmel bir yumuşatıcı olan bu yağ, ciltte aynı zamanda rahatlatma etkisi de gösterir.

Jojoba yağı: Cildin kendi doğal yağı ile benzerlik gösteren bu yağ; kuru, karma ve yağlı ciltler üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Cildi her anlamda besleyen bu yağ, kışın cildin nem kaybını da önlemeye yardımcı olur.

Hindistan cevizi sütü: Son yıllarda çok popüler olan ve bakım rutinlerimizde yer alan Hindistan cevizi yağı, soğuk havalarda da vazgeçilmez içeriklerimizden! Özellikle soğuk havalarda çok fazla kuruyan cildimizi yoğun şekilde besliyor ve ışıltılı bir cilt görünümüne kavuşturuyor.

C vitamini: Kışın da aydınlık ve sıkı görünen bir cilt istiyorsan C vitamininden bolca faydalanmalısın. Kolejen üretimini de destekleyerek ciltteki ince çizgi ve sarkmaların önüne geçen C vitamini, cildin yenilenmesini sağlıyor. Antioksidan görevi bulunan C vitamini, ciltteki serbest radikallerin oluşumunu da önlüyor. Ciltteki pigmentasyon sorununun da önüne geçiyor.

E vitamini:  Kış aylarında çatlayan ve kabuklu bir görünüme neden olan dudaklarını E vitamini ile nemlendirebilirsin. Cilde ihtiyacı olan nemi kazandıran ve aşırı kuru ciltler için tavsiye edilen bu vitamin, ciltte antioksidan görevi de üstleniyor.

Antioksidanlar: Nar ve yeşil çay gibi antioksidanlar, kışın soğuğunda nemini kaybederek solgunlaşan ciltlerin canlanmasına yardımcı oluyor.

Nem Maskesi Ne İşe Yarar?

Nem Maskesi Ne İşe Yarar?

Cildin kaybettiği nemi geri kazandırmada büyük rol üstlenen nem maskeleri, düzenli kullanımda etkisini gösteren bakım ürünleri arasında yer alır. Özellikle de kışın canlılığını yitiren ve solgun görünen ciltlerin toparlanmasını sağlayan nem maskeleri, bizim de en sık başvurduğumuz yöntemler arasında. 

Favori nem maskelerimiz:

Şimdi sana, kış mevsiminde vazgeçemediğimiz nem maskelerinden biri: Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Maske.

Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Maske

Kış aylarında, nemini kaybetmiş cildin için yapabileceğin en iyi şey, hyaluronik asit ve antioksidan içeren bir nem maskesi uygulamak. Bunun için Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi'ni kullanabilirsin. Formülündeki hyaluronik asit ve nar özleri ile cildin ihtiyacı olan nemi yoğun bir şekilde veren, canlanmasını ve ışıldamasını sağlayan bu maske, kış aylarında bizim için olmazsa olmazlardan. Tek bir kağıt maske ile cildine 1 haftalık nemlendirici serumu uygulamış olacaksın, aynı zamanda da nemlenen cildin canlanacak ve ışıldayacak.

Garnier Süt Bombası Kağıt Yüz Maskesi Hindistan Cevizi

Bir diğer favorimiz ise Garnier Süt Bombası Kağıt Yüz Maskesi Hindistan Cevizi! İçerdiği hyaluronik asit ve hindistan cevizi sütü ile cildimizi yoğun şekilde besliyor, ışıltılı bir cilt görünümüne kavuşmamızı sağlıyor. Özellikle kış aylarında kuruyan ciltler eminiz ki bu kağıt maskeyi çok sevecekler. :) Sen de cildini yoğun şekilde besleyip, solgun görünümden kurtulmak istiyorsan tam sana göre! 

Garnier Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi

Tabii ki gözlerimiz için de favorilerimizden olan bir maske var: Garnier Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi! Gözlerimizdeki yorgunluk izlerini gizlemek için portakal suyu ve Hyaluronik Asit içeren bu kağıt göz maskesinden yardım alıyoruz. Göz altındaki koyu halkaların ve göz altı torbalarının görünümünü azaltıyor. Aynı zamanda -4 derece serinletici etkisiyle göz çevremizde canlanma sağlıyor. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?