Kırışıklıklar İçin Etkili Serum ve Krem İkilisi


Kırışıklık dönemi geldi çattı demek! Cildindeki ince kırışıklıklar aslında yaşlanma belirtilerinin erken habercisi. Bu demek oluyor ki eğer sen bu ilk yaşlanma belirtilerine karşı doğru önlem alırsan ileride daha dinamik, genç ve canlı görünebilirsin.

Cildindeki kırışıklar ortaya çıktığı günden itibaren en iyi anti-aging serumları, nemlendiricileri ve gece kremlerini araştırdığına eminiz. Anti-aging cilt bakım ürünlerinden en yüksek etkiyi elde etmek için mutlaka birbirini destekleyen serum ve kremleri tercih etmelisin. En iyi serum ve krem ikilisini kullanmak, ürünlerin etkilerini daha hızlı görmene yardımcı olur. Şimdi kafanda oluşan soruyu hemen cevaplayalım: "Kırışıklıklar geçer mi?" ve "En iyi kırışıklık kremi ve serumu hangileri?"

Kırışıklık için ne kullanmalı?

Kırışıklık için ne kullanmalı?

Cildindeki kırışıklıklar ilk olarak göz çevresinde, alında ve dudak kenarlarında ortaya çıkar. Sigara içenlerde ise dudak üzerindeki ince kırışıklıklar daha erken belirir.

Yaşlanmanın etkisiyle deri altındaki yağ tabakası incelir, deriyi sıkı tutan ve dolgun görünmesini sağlayan hyaluronik asit miktarı da azaldıkça deride kuruluk, kırışıklık, dolgunluk kaybı ve ileri dönemde ise sarkmalar meydana gelir. Bu nedenle yaşlanma belirtilerine karşı serum ve krem desteği ile cildinin nem dengesini yukarı taşımalı, elastikiyetini arttırmalısın.

Anti-aging cilt bakımı ürünleri alırken içeriğini dikkatlice oku. Hyaluronik asit, Pro-Xylane, adenozin gibi değerli içerikler cildindeki yaşlanma etkilerini azaltmayı hedefler. Kırışıklık karşıtı bakım için gündüz kremi, gece kremi, serum ve göz kremi kullanmak bu dönemi daha dinç, sıkı ve pürüzsüz geçirmene yardımcı olur. Aksi takdirde cildin kurumaya devam edebilir ve cildindeki kırışıklar derinleşebilir. Ayrıca kırışıklıklara odaklanan bir yaşlanma karşıtı serum, bakım kremi öncesinde uygulandığında maksimum etkiyi elde etmeni sağlar.

Yaşlanma karşıtı serum seçimi

Yaşlılık karşıtı serum seçimi

Yaşlanma karşıtı, kırışıklık bakımında bilinen en iyi ve etkili içeriklerin başında retinol geliyor. Retinol, ciltteki hücre yenilenmesini desteklediği için düzenli olarak kullanıldığında gerçekten de gözle görülür farklar yaratıyor.

Kırışıklık görünümünün azalması için cilt bakım rutinine bir retinol serumu ekleyebilirsin. Bizim önerimiz, çok severek kullandığımız ve etkisini gördüğümüz L'Oréal Paris Saf Retinol Gece Serumu, formülündeki %0,2 saf retinol sayesinde en derin kırışıklıklar üzerinde bile etkili. Bu serumu geceleri düzenli olarak kullandığında, en derin kırışıklıklar dahil olmak üzere tüm kırışıklıkların görünümünün azaldığını fark edeceksin.

L'Oréal Paris Retinol Serumu, geceleri kullanmalı ve gündüzleri ise minimum SPF 20 içeren bir güneş kremi ile desteklemelisin. Retinolu cilt bakım rutinine yavaş yavaş dahil etmelisin. Cildinin reaksiyon göstermemesi için önce haftada 2 kere, daha sonra günaşırı, cildin iyice alıştığında 3. haftada ise her gün kullanabilirsin. 

L'Oréal Paris Saf Retinol Gece Serumu, cilde uygulandığı anda daha nemli ve pürüzsüz bir görünüm veriyor. 1 ay sonunda cilt dokusunun düzeldiğini, daha parlak ve genç göründüğünü fark edebilir, 4. ayda ise kırışıklık görünümünün gözle görülür bir şekilde azaldığını fark edebilirsin.

Kırışıklıklar için en etkili serum ve krem önerisi

Kırışıklıklar için en etkili serum ve krem önerisi

Kırışıklıklarına en iyi gelecek serum ve krem arayışında olanlar L’Oréal Paris Revitalift Saf Retinol Gece Serumu ile birlikte L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi'ni mutlaka kullanmalılar. Gündüz kremi, konsantre Pro-Xylane, adenozin ve parçalanmış hyaluronik asit içeriyor. Böylece anti aging bakımında değerli içerikleri yoğun bir şekilde kullanmış oluyorsun. Birbirini tamamlayan L'Oréal krem ve serum ikilisi sayesinde yaşlanma belirtileri hızlı bir şekilde ortadan kalkıyor ve cildinde etkili bir gençlik ifadesi oluşuyor. 

Düzenli olarak Revitalift Lazer X3 gündüz kremini kullandığında cilt dokusunun düzeldiğini, cildinin sıkılaştığını ve eğer varsa cildindeki sarkmaların toparlandığını görürsün. 

Editörün önerisi: Gündüz ve gece bakımında göz çevresini de es geçme. Göz çevresindeki derimiz çok ince olduğu için yüz kremleri bu bölge için uygun değil. Yaşlılık belirtilerini azaltmak için göz çevresine L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Kremi kullanmanı öneririz. En iyi serum ve krem ikilisinin yanında göz kremini de ekleyerek kırışıklıklarına karşı tam önlem almış olacaksın. 

Önce serum mu yoksa krem mi sürülmeli?

Önce serum mu yoksa krem mi sürülmeli?

En iyi serum ve krem ikilisini alıp ayna karşısına geçtiğinde aklından geçen soruları tahmin edebiliyoruz. Önce serum mu sürmeli, yoksa krem mi? 

Yaşlanma karşıtı bakım rutininde ilk olarak L’Oréal Paris Retinol Serum’u temiz cildine masaj yaparak uygula. Serumu yüzüne ve boynuna uygulayabilirsin. Loreal serum hızlı emildiği için krem sürmeden önce beklemene gerek yok. Serumdan sonra Revitalift Lazer X3 gece kremini sürerek hem serumun hem de kremin etkilerini yoğunlaştırabilirsin. Gündüzleri ise Revitalift Lazer Gündüz kremini ve güneş kremini uygulayabilir, ayrıca Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi'nin GFK 20 içeren versiyonunu da tercih edebilirsin. Birbirini destekleyen bu ikiliyi düzenli kullanarak yaşlılık belirtilerine karşı etkili bir önlem alacaksın!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?