Cilt Temizlemenin 5 Farklı Yolu


Cilt temizliği bakım rutinlerimizin en önemli adımı! Cildimizi fazla yağdan, kirden, makyaj kalıntılarından arındırmak, cildimizin nefes almasını sağlıyor. Tabii cilt temizliği yapmanın, farklı ürünlerle yapılan birçok yolu var. Cildinin ihtiyacına ve tipine göre bu ürünler arasından en doğru ürünü bulmalı, cildini derinlemesine arındırmalısın. Biz de sana yardımcı olmak için cilt temizlemenin 5 farklı yolunu derledik. Yazımızın devamını okuyup cildin için en doğru temizleme ürünlerini bulmaya hazır mısın?

Temizleme jeli ile cilt temizliği:

Temizleme jeli ile cilt temizliği:

En temel ve en sık tercih edilen cilt temizleme yöntemlerinden biri temizleme jeli kullanmak. Temizleme jelleri cildimizdeki kiri, fazla yağı, kalıntıları temizler ve cildimiz ferahlar, arınır. Ancak özellikle kuru cilde sahipsen ya da temizledikten sonra cildinde gerginlik hissi yaşıyorsan, cildini nazikçe temizleyecek temizleme jellerini tercih etmeni öneririz.

Cildimizi kurutmadan temizleyen temizleme jelleri arasından favorimiz ise Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli. İçerisinde doğal kaynaklı Aloe Vera özleri ve Hyaluronik Asit yer alan bu temizleme jeli, cildimizi temizledikten sonra gerginlik, kuruluk hissi yaşamamamızı sağlıyor. Aynı zamanda gözeneklerimizin de sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

Tonik ile cilt temizliği:

Tonik ile cilt temizliği:

Yüz tonikleri cildimizi temizledikten sonra geriye kalan kalıntıları temizlemek ve cildimizi ferahlatmak için ideal ürünlerden. Özellikle cildi nemlendirici niteliğe sahip yüz tonikleriyle cildimizi hem ferahlatıp hem de nemlendirebiliyoruz. Garnier Hyaluronik Aloe Tonik ise bizim en sık kullandığımız yüz bakım toniklerinden. Aloe Vera özleri ve Hyaluronik Asit içeren bu toniği bir pamuk yardımıyla cildimize uygulayıp temizleyebiliyor, ferahlık sağlayıp nemlendirebiliyoruz.

Micellar su ile cilt temizliği:

Micellar su ile cilt temizliği:

Hayat kurtarıcı cilt temizleme ürünü hangisi diye sorsalar “micellar su” cevabını veririz! Gerçekten micellar makyaj temizleme suları tam bir kurtarıcı! Uzun bir günün ardından makyajımızı çıkartmaya bile üşendiğimiz anlarda sadece bir pamuk yardımıyla, cildimizi ovalamaya bile gerek kalmadan kolayca makyajımızı temizleyebiliyoruz. Garnier Micellar Gül Suyu da son dönemde elimizin en çok gittiği makyaj temizleme sularından!

Formülündeki misel tanecikleri sayesinde cildimizi makyaj, kalıntı ve kirlerden arındırıyor. Misel taneciklerinin mıknatıs etkisi ile cildimizi ovalamaya gerek olmadan temizliyor. Gül suyu içeren hoş kokulu formülü ise cildimize parlak bir görünüm sağlıyor. Yani makyajımızı temizledikten sonra bile cildimiz sağlıkla parlıyor! :)

Maske ile cilt temizliği:

Maske ile cilt temizliği:

Cildindeki gözenekleri, siyah noktaları bir maske yardımıyla temizleyebileceğini biliyor muydun? Soyulabilen maskeler sayesinde, özellikle T bölgemizde yoğunlaşan siyah noktaları, geniş gözenekleri kolayca temizleyebiliyoruz. Kömür ve Salisilik Asit içeren Garnier Saf & Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maske de soyulabilen maskelerden.

Bu maske, sebum düzenleyici özelliği ile bilinen Çinko türevi ile zenginleştirilmiş formülü ile cildimizi arındırıyor. Aynı zamanda içerisindeki mikro tanecikler ile ölü hücreleri ve gözenekleri temizleyip cildimizde yağ dengesi sağlıyor. Böylece cildimiz arınıyor, matlaşıyor.

Temizleme, peeling, maske bir arada:

Temizleme, peeling, maske bir arada:

Tek bir ürün kullanarak cildine peeling yapabilir, maske olarak kullanabilir ya da cildini derinlemesine temizleyebilirsin! Nasıl mı? Garnier Saf & Temiz Kömürlü 3’ü 1 Arada’yı temizleyici olarak kullanıp cildini arındırabilir, peeling olarak kullanıp inatçı siyah noktaların azalmasına destek olabilir ya da maske olarak kullanıp daha mat bir cilt görünümüne sahip olabilirsin.

Kömür, Yaban Mersini özü ve Salisilik Asit içeriği ile siyah nokta, gözenek görünümü, pürüzler gibi cilt problemlerinin çözümüne yardımcı olabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!