Göz Altı Kırışıklıkları Nedir ve Nasıl Giderilir?

Göz Altı Kırışıklıkları Nedir ve Nasıl Giderilir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Göz altı kırışıkları hepimizin ortak sorunu. Göz çevresinin kırışması demek, aslında tüm yüzümüzde yaşlanma belirtilerini görmeye başlamak demek. Bu nedenle göz altında ilk kırışıkların başladığı andan itibaren kontrolü ele almalısın. 

Göz altı kırışıkları için her şeyi denedin ama bir türlü göz çevresi kırışıklıkları için kesin çözümü bulamadıysan doğru yerdesin! Göz çevresi kırışıkları için krem, yağ ve bakım serumu gibi deneyip memnun kaldığımız ürünleri şimdi seninle paylaşıyoruz. Göz çevresinin neden kırıştığını ve nasıl engel olacağını öğrendikten sonra yüzün daha genç görünmeye başlayacak. 

Göz Altı Kırışıklıkları Nedir?

Göz Altı Kırışıklıkları Nedir?

Göz altı kırışıklığı, gözün altında tam alt kirpik dibinde beliren, gözyaşı oluğunda yoğunlaşan kırışıklıklara deniyor. Göz çevresi kırışıklıkları ile göz altında kırışıklar genellikle aynı anda ortaya çıkar. 

Göz çevresi kırışıklarının aslında belli bir zamanı yoktur. Genç yaşta göz çevresi kırışıklıkları belirebilir ve yüz hattın kendi yaşından daha büyük durabilir. Bunların hepsi genetik ve çevresel faktörlere bağlıdır. Göz çevresine iyi baktığın sürece göz altı kırışıkları seni olduğundan daha büyük gösteremez. 

Göz altı kırışıkları neden olur?

Göz altı kırışıkları temelde iki sebepten meydana gelir. Yaşlanma faktörü ve mimik kullanımı. 30'lu yaşlardan itibaren göz çevresi dokusundaki elastikiyet ve kolajen oranı azalır. Vücutta azalan kolajen ve Hyaluronik asit miktarı aslında göz altı kırışıkları için yeterli sebepler! Kasları ve cilt yapısını besleyen bu içerikler vücudunda azaldığı anda, göz çevresi kurumaya başlar ve buradaki ilk kırışıkları görmeye başlarsın. 

Göz kenarında kırışıklık görmeye başladığı anda kontrolü ele almak için vücudunda eksilen Hyaluronik Asit ve diğer besinleri yerine koymalısın. Nasıl mı? Göz altı kırışıkları tedavisi için en iyi krem ve yağları kombinlemelisin. 

Göz altı kırışıkları nasıl giderilir?

1. L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Kremi

L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Kremi

Göz altı kırışıklıkları için en iyi kremi aramaya başlamadan önce göz altının nasıl bir yapısı olduğundan sana bahsedelim. Göz altındaki derimiz aslında bütün vücudumuzun en ince ve dolayısıyla en hassas bölgesi. Yüzüne sürdüğün nemlendiriciyi, göz altın için kullanmamalısın. Göz çevresi kırışıklık gidermek için bu bölgeye özel olarak üretilen göz kremlerini kullanmak daha doğru olacak. 

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 göz kremi göz altındaki ince deriyi tahriş etmeden nemlendirir ve kırışık görünümü azaltmaya yardımcı olur. Parçalanmış hyaluronik asit, Pro-Xylane ve kafein içeren Loreal göz kremi, metal aplikatörü sayesinde göz altı torbalarının da görünürlüğünü azaltıyor. 

2. Kiehl’s Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment

Kiehl’s Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment

Göz çevresindeki en belirgin yaşlanma belirtileri sarkma, kuruluk, kaz ayağı görünümü, şişkinlik ve göz altındaki koyu halkalar. Kiehl’s Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment, göz çevresini 4 bölgeye ayırarak tüm bu yaşlanma belirtilerini aynı anda hedefliyor. Niasinamid ve kolajen peptidler içeren formülüyle, düzenli olarak kullanıldığında göz çevresinin çok daha sıkı, kalkık, pürüzsüz, aydınlık ve genç görünmesini sağlıyor. Kiehl’s Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment'ı daha yakından tanımak için makalemize göz atabilirsin.

3. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Göz Kremi

Göz altı derisi oldukça hassas olduğu için bu bölge en iyi kremlerle bakım yapılmayı hak ediyor. Gözaltı kırışıklıkları için sana en sevdiğimiz kremlerden birini tanıştıralım: L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi. 

Hyaluron Uzmanı Göz Kremi, 2 farklı boyutta hyaluronik asit içeriyor, yani göz altının ihtiyacı olan sihirli formül. Göz altı kırışıklıkları için krem arayanlar, hem göz çevresini nemlendirmesini hem de yapış yapış bir his bırakmamasını istiyor. İşte, Hyaluron Uzmanı Göz Kremi tam böyle bir krem! Göz kenarı kırışıklarını kontrol altına alırken, aynı zamanda göz altını yumuşatıyor ve kadifemsi bir his bırakıyor. Hyaluron Uzmanı Göz Kremi ile gün boyu göz altın aydınlık ve pürüzsüz görünecek. 

4. La Roche Posay Hyalu B5 Eyes Göz Kremi

La Roche Posay Hyalu B5 Eyes Göz Kremi

Hyaluronik asit içeren göz kremlerininLa Roche Posay Hyalu B5 Eyes Göz Kremi geliyor. 

Göz altı ince çizgilere çözüm arayanlar mutlaka Hyalu B5 Eyes Göz Kremi ile tanışmalı. Bizim göz kenarındaki kaz ayağı çizgilerinin yoğunluğunu azaltan bu göz kremine çok şey borçluyuz. İki çeşit saf hyaluronik asit ve B5 vitamini içeren La Roche Posay göz kremi, göz çevresindeki kırışıkları azaltırken, göz altına pürüzsüzlük de kazandırıyor.

5. Lancome Renergie Multi-Lift Göz Kremi

Lancome Renergie Multi-Lift Göz Kremi

Göz altı çizgileri için kesin çözüm arıyorsan multi-tension teknolojisi ile tanışmalısın. Lancome Renergie Yeux Multi-Lift Göz Kremi kazayağı çizgilerini ve göz altındaki mor halkaları hedef alıyor. Düzenli Lancome göz kremini kullandığında göz altının daha sıkı, kırışıklarının daha az belirgin olduğunu göreceksin.

Göz kenarı kırışıklıklarının seni olduğundan daha yaşlı göstermesine izin verme. 30'lu yaşlarından itibaren düzenli olarak göz kremi kullandığında göz çevresi daha sağlıklı görünecek.

6. Vichy Slow Age Göz Kremi

Vichy Slow Age

Göz altı kırışıkları belirdiğinde 'aman zaten genetik bu çizgiler' diyerek göz çevresi bakımını bir kenara atma. Sözümüz hem kadınlara, hem de erkeklere! 

Erkekler için göz çevresi kırışıklık kremi tavsiyesi isteyenlere Vichy Slow Age Göz Kremi'ni öneririz.  Göz altı çizgileri için krem arayan erkek okuyucularımız, Vichy Göz Kremi ile kırışıkları kontrol altına alacak ve göz altındaki koyu lekelerin azaldığını görecek. Gingko biloba, kafein ve antioksidan Baicalin içeren Vichy Slow Age göz kremi, göz çevresindeki renk eşitsizliğini düzenliyor ve kazayağı görüntüsünü de azaltıyor.

7. L'Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi 40+

L'Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi 40+

40'lı yaşlarda göz çevresinde kırışıklıklar, kaz ayağı görünümü ve yorgunluk izleri belirginleşmeye başlayabilir. Göz çevresindeki bu yaşlanma belirtilerine, yaşa uygun doğru bir bakım yaparak etkili bir sonuç elde edebilirsin. L'Oréal Paris Yaş Uzmanı Göz Kremi 40+, formülündeki Pro-Retinol A ve kafein ile cildin yenilenme sürecine destek olarak kırışıklık görünümünün azalmasına, yorgunluk izlerinin hafiflemesine yardımcı oluyor. Göz çevresini iyi bir şekilde nemlendirerek sıkılaştıran bu göz kremi, düzenli olarak kullanıldığında kırışıklık görünümünü 4 hafta sonunda %94'e kadar* azaltmaya yardımcı oluyor. Cildi 24 saate kadar nemlendiren bu göz kremi, daha sıkı ve genç görünen bir göz çevresi sunuyor.

* Klinik test, 38 kadın, 4 hafta

Göz altı kırışıklıkları tedavisi için hangi göz kremini kullanacaksın?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?