Yaz Dosyası: Ferahlatıcı Cilt Bakımı Önerileri


Yaz sıcaklarında cildinde ağırlık yaratmayacak, ferahlatıcı cilt bakımı önerilerimizle karşındayız!

Havaların ısınmaya başlaması ve yazın gelişiyle, cilt bakım rutinimizi yaza adapte ettik. Sıcak havalarda, ciltte ağırlık yaratmayan, daha hafif yapılı ürünler kullanıyoruz. Fakat havalar böyle sıcak olunca, kullandığımız cilt bakım ürünlerinin, cildimize iyi gelmekler birlikte, ferahlatmasını da istiyoruz! Bu yazımızda, ferahlatan cilt bakımı önerilerimizi bu sıcak yaz mevsimi için bir araya getirdik!

Temiz ve ferah bir cilt

Cildini temizle ve ferahlat

Cildi iyi bir şekilde temizlemenin, cilt bakımının atlanmaz bir adımı olduğunu biliyor olmalısın. Bu yüzden günlük olarak kullanabileceğin, cildini kurutmadan temizleyecek, gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlayacak, aynı zamanda da ferahlatacak bir yüz temizleme jeli önerimiz var: Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli!

Garnier Hyaluronik Aloe temizleme jeli, %96 oranında doğal kaynaklı içeriklere sahip. Formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera ile cildi kurutmadan temizliyor, kirden ve makyaj kalıntılarından arındırıyor. Gözenek sıkılaşmasını da sağlayan bu yüz temizleme jelini, yaz aylarında cildini ferahlatacak ilk adım olarak cilt bakım rutinine ekleyebilirsin.

Jel nemlendirici kullan

Jel nemlendirici kullan

Cildinin her mevsim neme ihtiyacı var. Normal zamanda krem formüllü nemlendiricileri kullanıyorsan, yazın daha hafif ve ferahlatıcı bir etki elde etmek için jel nemlendiricileri tercih edebilirsin. Garnier Hyaluronik Aloe Jel, formülündeki hylauronik asit ve aloe vera ile cildini nemlendirirken ferahlatıyor.

%96 oranında doğal kaynaklı içeriklerden oluşan formülü ile yağlı bir his bırakmadan cildi nemlendiririken, aynı zamanda ferahlatıyor. Yaz için de en sevdiğimiz nemlendiricilerin başında geliyor! Üstelik hyaluronik asit ve aloe vera içerikleri de cilt için son derece faydalı.

5 dakikada süper bir cilt görünümü

5 dakikada süper bir cilt görünümü

Yaz aylarında 5 dakikada süper bir cilde kavuşmak için sana önerimiz Garnier Ampul Kağıt Maskeler! Hızlı ve etkili bir bakım sunan bu ampul kağıt maskeler şu sıralar elimizden düşürmediğimiz cilt bakım ürünlerinden. :) 

C vitamini ve ananas özleri, Hyaluronik asit ve karpuz özleri, Niasinamid ve lahana özleri olmak üzere 3 farklı çeşide sahip Garnier Ampul Kağıt maskeler, Garnier’nin şimdiye kadarki en yüksek konsantrasyona sahip maskeleri. Ampul maskelerde aktif içerikler konsantre ve yoğun miktarlarda bulunduğundan cildine etki etmesi çok daha kolay ve hızlı. 

Kağıt yüz maskelerini buzdolabında beklet

Kağıt yüz maskelerini buzdolabında beklet

Kağıt yüz maskeleri, cilt bakım rutinlerimizin favorileri. Haftada 2-3 kere mutlaka uyguladığımız kağıt maskeleri buzdolabında bekletip uygulamak, cilde inanılmaz bir ferahlık veriyor.

Sen de cilt bakım rutinini tamamlamak ve cildini tazelemek için buzdolabında biraz beklettiğin kağıt yüz maskelerini cildine uygulayabilirsin. Yukarıda da bahsettiğimiz Garnier Ampul Kağıt Maskeler'le son derece hızlı ve etkili bir bakım sağlayabilirsin. 

Makyajını temizlemeyi ihmal etme

Makyajını temizlemeyi ihmal etme

Makyajı temizlemek ve cildini kirlerden arındırmak için tüm mevsimlerde micellar suları kullanabilirsin ama özellikle sıcak yaz aylarında tertemiz bir cildin verdiği ferahlık hissi de paha biçilemez.

Ferah bir etki elde etmek ve cildindeki makyajı iyi bir şekilde temizlemek için Garnier Çift Fazlı Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu’nu kullanabilirsin. Argan yağı içeren çift fazlı formülü, ciltteki makyaj kalıntılarını mıknatıs gibi çekiyor, aynı zamanda da ciltte yağlı bir his bırakmadan besliyor. Cildini iyice temizledikten sonra, temiz cildinin keyfini çıkarabilirsin!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!