Yazın Yüze Maske Yapılır mı? Hangi Maskeleri Kullanabilirsin?


Yaz aylarının sıcağında kullanabileceğin birbirinden farklı kağıt maske önerileri…

Yaz aylarında sıcakların da etkisiyle cilt bakım rutinini atlıyor ve yalnızca temizleyici ve nemlendirici gibi bakımları tercih ediyor olabilirsin. Bu durum cildinin çok daha mat, cansız ve pütürlerle dolu görünmesine neden olabilir. Oysaki cilt bakımı yaz-kış fark etmeksizin atlamadan uygulaman gereken bir rutin. Özellikle de maskeler…

Cildin çok daha nemli bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan yüz maskesi tercih ederken, bilhassa da yaz mevsiminde biraz farklılığa gitmen gerekebilir. Cildin için daha fresh ve hızlı etkiye sahip cilt bakım maskesi tercih ederek, cildinde ferahlığı ve canlılığı hissedebilirsin. Örneğin yoğun formüllü sürülebilir maskeler yerine kağıt maske tercih etmek gibi. Bu makalemizde yaz aylarında gönül rahatlığı ile kullanabileceğin kağıt maske önerilerimizi sıraladık. Bu maskeleri incelemeden önce dilersen, cilt maskesinin bakım rutinindeki yeri ve önemine biraz değinelim.

Yazın Yüz Maskesi Ne İşe Yarar?

Yazın Yüz Maskesi Ne İşe Yarar?

Yaz aylarında cilt bakım maskeleri tercih edersen cildine ne gibi faydalar sağlamış olursun bir bakalım;

  • Yazın cilt, sıcağın ve güneşin etkisiyle kurur. Bu durum belirli durumlarda soyulabilen, cansız ve mat görünen bir cilde neden olur. Yüz maskeleri ile cildinin kaybettiği nemi geri kazandırabilir ve cildine yoğun bir nem sağlayabilirsin.

  • Güneşin zararlı ışınları, yaz aylarında leke oluşumuna daha fazla zemin hazırlar. Lekeler için cilt maskesi kullanmak, bu lekelerin azalmasına ve oluşumlarının önlenmesine yardımcı olur.

  • Yine yaz aylarında cildin güneşe fazlaca maruz kalması, ince çizgi ve kırışıklıkların oluşumunu hızlandırır. İçerisinde yoğun nem desteği barındıran maskeler ise cildin sıkılaşmasını sağlar.

  • Yağlı ciltlerin sıcak yaz mevsiminde her zamankinden daha fazla sebum üretmesi sonucu akne oluşumuna zemin hazırlayan cilt, siyah noktaların belirmesine de neden olur. Yüz maskeleri ile bu görünümden cildi korumaksa mümkündür.

Yazın yüz maskesi kullanımının cilde sağladığı faydalar, gördüğün gibi oldukça önemli. Bu nedenle sen sen ol, yazın maske kullanmaktan kesinlikle vazgeçme! Şimdi gelelim bizim yazın kullanmayı en sevdiğimiz kağıt maske ürünlerine…

Cilt Canlandırıcı Maske ile Işılda

Cilt Canlandırıcı Maske ile Işılda

Yaz aylarında elimizin sıkça gittiği ampul kağıt maskelerden ilki Garnier C vitamini Ampul Kağıt Yüz Maskesi. Cildimizin özellikle yorgun, cansız ve mat göründüğü zamanlarda kullanmayı tercih ettiğimiz bu maske, %1 vitamin Cg ve ananas özü ile formüle ediliyor. Doğal kaynaklı C vitamini sayesinde cildimizde anında parlaklık ve ışıltılı bir görünüm sunan bu maske, ananas özü ile de yorgunluk izlerini siliyor. Üstelik tamamen vegan formüllerden oluşuyor. Yalnızca 5 dakikada ciltte ağırlık yapmadan nemli ve sağlıklı bir görünüme kavuşturan bu maske ile sen de ışıldayabilirsin. Deneyince farkı hissedecek ve bize minnet duyacaksın.

Kırışıklık Görünümünü Yok Et

Kırışıklık Görünümünü Yok Et

Güneşin yaz aylarında ince çizgi ve kırışıklık görünümünü artırdığını söylemiştik. Böyle zamanlarda cildin göreceği zararı en aza indirmek ve sıkılık kaybını önlemek için bizim tercih ettiğimiz maske Garnier Hyaluronik Asit Sıkılaştırıcı Ampul Kağıt Yüz Maskesi oluyor. Yine vegan formüllü bu maske içerisinde %1 hyaluronik asit ve karpuz özü bulunduruyor. Cildi yaşlanma belirtilerine karşı koruyan ürün, hyaluronik asit sayesinde cildimizde mükemmel bir nem dengesi kurarken, karpuz özüyle ise cildimizi sıkılaştırıyor. 5 dakikada sağlıklı, sıkı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşturan bu maskeye, yaz cilt bakım rutininde mutlaka yer vermeni tavsiye ediyoruz.

Cildinde Sebum Dengesi Sağla

Cildinde Sebum Dengesi Sağla

Yağlı ciltler burada mı? Merak etme seni de unutmadık. Cildimizde fazla yağlanma hissettiğimiz durumlarda hemen alıp uygulama yaptığımız maske ile seni de tanıştırmak istiyoruz: Garnier Niasinamid Ampul Kağıt Yüz Maskesi. Vegan formülüyle gönlümüzde taht kuran bir diğer maske olan bu ampul kağıt yüz maskesi de %2 niasinamid ve lahana özü ile formüle ediliyor. Niasinamid formülü sayesinde cildimizin gözle görünür şekilde dengelenmesine yardımcı olan ürün, lahana özü ile de cildimizde detoks etkisi yaratıyor. Tamı tamına 5 dakikada yağ oranı dengelenmiş ve arınmış bir cilt görünümüne kavuşturan bu maskeyi sen de yağlı cildin için tercih edebilirsin. Özellikle de önemli bir buluşma öncesinde uygulamanı tavsiye ediyoruz. Sonuç oldukça şaşırtıcı olacak, bize güven! 😉

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!