Yaz Tatili Sonrasında Profesyonel Cilt Bakımı Yaptırmanın Önemi

Yaz Tatili Sonrasında Profesyonel Cilt Bakımı Yaptırmanın Önemi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaz tatillerimizde en çok dikkat ettiğimiz şeylerden biri cildimizi güneşe karşı yeterli derecede korumak ve her kadının hayali ise sağlıklı görünen, ışıldayan bir cilt. Cildimizi ne kadar iyi korusak da tatil sonrasında deniz tuzu, güneş ışınları gibi faktörler sebebiyle çok kuru, lekeye eğilimli bir hale gelmiş olabilir. Bu sebeple tatilde cildini büyük bir dikkatle koruduğun gibi tatil sonrasında da iyi bir profesyonel bakım gerektiğini unutmamalısın. Peki, cildimiz bu tatillerden sonra nasıl bir bakıma ihtiyaç duyar ve bu bakımların sonuçlarını evde cilt bakım rutinimizle nasıl daha uzun süreli, etkili kılabiliriz?

Yaz Tatili Sonrasında Profesyonel Cilt Bakımı Yaptırmak Neden Önemli?

Yaz Tatili Sonrasında Profesyonel Cilt Bakımı Yaptırmak Neden Önemli?

Yaz tatilimiz sırasında cildimiz çoğunlukla deniz suyu, havuz suyu gibi etkenlere ve uzun süreli güneş ışığına maruz kalıyor. Bunun sonucunda ciltteki yağ ve nem dengesi etkileniyor ve cildimiz mat, soluk, renksiz bir görünümde olabiliyor. Bu görüntüden ve tatil boyunca cildimizin en üst tabakasında biriken ölü hücre tabakasından kurtulmak için cildinin en çok ihtiyacı olan şey profesyonel bir cilt bakımı!

Profesyonel Cilt Bakımı Sonrasında Evde Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Profesyonel Cilt Bakımı Sonrasında Evde Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Hemen hepimiz tatil sonrasında profesyonel derin bir cilt temizleme bakımının ihtiyacını duyuyor olabiliriz. Burada dikkat etmen gereken nokta, tatilde uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalma sebebiyle cildinde hassasiyet oluşmuş olabilir ve yanlış bir işlem cildinin tahriş olmasına sebep olabilir. Doğru bir profesyonel temizleme bakımının ardından evde cilt bakımınla profesyonel işlemin etkilerini cildinde uzun süreli kılabilirsin.

SkinCeuticals Glycolic Renewal Cleanser

Bunun için sana önerimiz evde cilt bakım rutinine %8 glikolik asit değeri ile cildi derinlemesine temizleyen SkinCeuticals Glycolic Renewal Cleanser’ı eklemen! Bu yumuşak yapılı köpüren jel formundaki temizleyici, nazikçe soyarak cilt görünümünü yeniler ve cildinin ışıltı kazanmasına yardımcı olur. Günde iki defa az miktarda ürünü ıslak yüzüne masaj yaparak uyguladıktan sonra, ılık suyla durulamasın.

Eğer tatil dönüşünde cildindeki ölü deri tabakasından kurtulmak için kimyasal peeling gibi bir profesyonel işlem tercih etmek istersen, onun etkilerini de evde bakımla desteklemen yine çok kolay. Bunun için evde cilt bakımına temizleme adımının yanında gece bakım rutininde SkinCeuticals Glycolic 10 Renew Overnight gece bakım kremini ekleyebilirsin. Bu krem içerisindeki %10 glikolik asit değeri sayesinde, cildine pürüzsüz ve eşit tonlu bir görünüm kazandırır, klinik çalışmalara göre cilt ışıltısında %36 artış sağlar ve kimyasal peeling işlemlerinin sonuçlarına destek olur.

Yaz tatili sonrasında hangi estetik uygulamalar yaptırılabilir?

Yaz tatili sonrasında hangi estetik uygulamalar yaptırılabilir?

Bunların dışında yaşlanma ve güneş ışınları gibi sebeplerle cildinde oluşan ince çizgi ve kırışıklıklar, dolgunluk kaybı gibi endişelerin için dolgu, botoks gibi işlemler düşünebilirsin. Aslında bu işlemlerde cilde yapısında doğal olarak da bulunan hyalüronik asit enjekte edilir. Dolgu, botoks gibi profesyonel işlemlerin sonuçlarını da evde bakımla uzun süreli kılman yine mümkün! Bunun için tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun SkinCeuticals serumlarından HA Intensifier hyalüronik asit serumunu deneyebilirsin.

Bu serum profesyonel işlemlere destek olması için göz çevresi ve dudak bölgesi için de kullanıma uygun. Bu sayede evde cilt bakımında da cildine hyalüronik asit uygulaması yaparak, kazayağı çizgilerinin görünümünü azaltabilir, cildine dolgunluk kazandırabilir ve dolgu, botoks işlemlerinin sonuçlarını uzun süreli kılabilirsin.

Ayrıca cildinde oluşan sıkılık kaybı, kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerine karşı lazer işlemleri gibi profesyonel uygulamalar tercih edersen bunu evde bakımda antioksidan serumlarla desteklemeyi düşünebilirsin. Bunun için önerimiz ise SkinCeuticals C E Ferulic, %15 oranında saf C vitamini içeren yaşlanma karşıtı antioksidan serum. Bu serum, ciltteki yaşlanma belirtilerinin görünümünü düzeltmeye yardımcı olurken, çevresel etkenlerin oluşturabileceği hasara karşı önleme etkisi gösterir ve lazer uygulamalarının sonuçlarını geliştirdiği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Evde bakımda, sabah cilt bakım rutininizde temizleme adımının ardından uygulayabilirsin.

Tatil sonrasında cildin için ne yapman gerektiği konusunda kararsızsan:

Tatil sonrasında cildin için ne yapman gerektiği konusunda kararsızsan:

Eğer sen de tatilden dönmüşsen ve cildini yenilemek için ne yapacağını bilmiyorsan ya da profesyonel bir işlemden sonra evde kendin kolayca uygulayabileceğin daha kapsamlı bir cilt bakım rutini oluşturmak istersen SkinCeuticals cilt bakım uzmanlarından ücretsiz güzellik danışmanlığı alabilirsin. Görüntülü ve görüntüsüz olarak cilt durumunu, endişelerini uzmanlarla paylaştıktan sonra, sana özel cilt bakım rutinini, tavsiyeleri ve ürünler hakkında detaylı bilgi öğrenmek istersen buradan SkinCeuticals websitesini ziyaret ederek, formu doldurmanı öneriyoruz. 😊 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?