Hafta Sonu Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Hafta Sonu Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hem hafta sonunda mükemmel cildinle göz kamaştırmak, hem cildini ve kendini şımartmak hem de yeni haftaya süper bir başlangıç yapabilmek için sana harika önerilerimiz var! Cildimiz hafta içinde hava kirliliği, stres gibi birçok çevresel faktöre maruz kalıyor. Bunun sonucunda da cildimiz sağlıklı ışıltısını kaybedebiliyor. İşte bu 2 günlük tatilde cildini yoğun nem bakımına alarak kaybettiği nemi, ışıltısını geri kazandırabilirsin. Nasıl mı? Merak edenleri yazımızın devamına alalım! :)

Cildini Nazikçe Temizle:

Cildini Nazikçe Temizle

Etkili bir bakım tabii ki cilt temizliği ile başlar. Bu nedenle öncelikle cildini temizleyerek işe başlamalısın. Hafta boyunca dış etkenlere maruz kalan cildini arındırıp temizlemeli ama bunu, cildine nazik davranacak ürünlerle yapmalısın.

Cilt temizliğine ilk önce temizleme jeli ile başlayabilirsin. Cildimizi kurutmadan temizleyen Vichy Purete Thermale Canlandırıcı Temizleme Jeli bizim favorilerimizden. Moringa ekstresi içeriği ile cildimizin yabancı maddelerden arınmasını sağlıyor. Cildimizin tertemiz, canlı görünmesine destek oluyor.

Ardından da temizleyici bir tonik kullanarak ferah, taze bir cilde ulaşabilirsin. Bir miktar Vichy Purete Thermale Tazeleyici Toniği bir pamuğa döküp tüm yüzüme pamuk yardımıyla uyguluyoruz. Antioksidan E vitamini ile nemlendirici Gliserin içeren bu tonik ile cildimiz hem arınıyor hem de canlanıyor!

10 Dakikada Canlı Görünüm:

10 Dakikada Canlı Görünüm:

Cilt temizliği sonrasında sıra geldi tabii ki nem bakımına! Kağıt yüz maskeleri artık cilt bakım rutinlerimizin vazgeçilmezlerinden! Haftada 1 kez kağıt maskelerle bakım yapıyoruz ve cildimizin anında neme doymasını sağlıyoruz. En sevdiğimiz kağıt maskelerden biri de doğal kaynaklı Hyalüronik Asit içeren Vichy Mineral 89 Nem ve Güç Kaynağı Maske!

Cilt bariyerini onarmaya yardımcı olan, cildi nemlendirip güçlendiren, canlı bir görünüm kazandıran bu kağıt maske ile cildimiz daha dolgun görünüyor.

Derinlemesine Nemlendir:

Derinlemesine Nemlendir

Bakım rutininde nemlendirici olmazsa olmazlardan! Günlük olarak kullandığımız nemlendiricilerden Vichy Mineral 89, hafta sonunda da vazgeçilmezlerimizden. Vichy Mineralli Termal Suyu, Doğal Kaynaklı Hyalüronik Asit içeriği, jel dokusuyla cildimizi nemlendiren, canlı ve sağlıklı bir ışıltıya sahip olmasına, dolgun görünmesine yardımcı olan Vichy Mineral 89’u, hem sabah hem de akşam bakım rutinimizde uygulamayı ihmal etmiyoruz. Böylece cildimiz günden güne daha sağlıklı bir görünüme kavuşuyor! :)

Daha Canlı Bir Göz Çevresi için:

Daha Canlı Bir Göz Çevresi için:

Hafta içinde alamadığımız uykumuzu hafta sonunda bol bol uyuyarak almaya çalıştığımız bir gerçek! :) Ancak tabii uykuyu biraz kaçırınca göz çevremizdeki koyu halka görünümü daha da belirginleşiyor, gözlerimiz yorgun görünüyor… İşte buna engel olmak için düzenli olarak göz çevresini nemlendirmek şart.

Bizim bu konudaki favorilerimizden biri Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı. Yorgunluk belirtilerine karşı savaşan Kafein, cilde yoğun nem veren doğal kaynaklı Hyalüronik aist ve cildi güçlendirip dengeleyen Vichy Mineralli Termal Su içeriyor. Bu güçlü içerikleri sayesinde de göz çevresindeki koyu halkaların, göz altı torbalarının ve ince çizgilerin görünümünü azaltıyor. Göz çevremize nazik dokunuşlarla masaj yaparak uyguluyoruz ve göz çevremizi güzelce nemlendirmiş, bakım yapmış oluyoruz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?