Güzellik Uzmanlarından Öğrendiğimiz En İyi 10 İpucu

Güzellik Uzmanlarından Öğrendiğimiz En İyi 10 İpucu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt bakım uzmanlarının her dediğini harfi harfine uyguluyoruz. Bu sayede cildimiz daha parlak, sağlıklı ve canlı görünüyor. En sevdiğimiz cilt bakım ipuçlarını sadece kendimize saklayacak değiliz. Hangi kremleri ne zaman uygulaman gerektiğini ve günlük cilt bakım rutininde mutlaka yapman gereken adımları anlatıyoruz. Sen de pürüzsüz ve canlı görünen bir cilde sahip olmak istiyorsan cilt bakım uzmanlarının sözünü dinlemelisin. 

Mutlaka güneş kremi uygula

Mutlaka güneş kremi uygula

Bütün cilt bakım uzmanlarının ortak söylediği bir nokta var: Güneş koruması şart! Cildin yaşlanmasını hızlandıran ve cilt kuruluğunu ortaya çıkaran en önemli faktörlerin başında UV ışınları geliyor. Güneş kremi sürmek sadece plaja giderken yaptığın bir uygulama olmamalı. Şehirde, soğuk fakat güneşli kış günlerinde de güneş kremi sürmeye devam etmelisin. 

Cildini güneşin etkilerinden korumak için Garnier Ambre Solaire Güneş Koruyucu Sprey SPF 50+ kullanmanı öneririz. Hassas ciltler için de uygun olan bu güneş kremi, cildinde beyaz bir iz bırakmadan güneşten korur ve UV ışınlarının hasar bırakmasına engel olur. 

Cildini iki adımda temizle

Cildini iki adımda temizle

Cildini temizlemenin ne kadar önemli olduğunu artık biliyorsun. Fakat makyaj yaptığın günlerde cildini tek adımda temizlemek yeterli olmayacak. Onun yerine ilk olarak makyaj temizleme suyuyla makyajı temizlemeli, sonra yüz yıkama jeliyle yüzünü derinlemesine arındırmalısın. 

Cildini derinlemesine temizlemek için değerli çiçeklerin formülünden ilham alabilirsin. L'Oreal Paris Değerli Çiçekler Hassas Ciltler için Temizleme Sütü ile ilk olarak makyajını temizle. Gül ve yasemin özleri sayesinde cildi rahatlatan bu makyaj temizleme sütü cildinin yumuşamasına yardımcı olur. Sonrasında ise gözeneklerini arındırmak ve ferahlamak için L'Oreal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli'ni kullanabilirsin. Cildinin yumuşamasına yardımcı olacak bu jel, gözeneklerine ulaşarak gün içinde biriken yağ ve kirin dışarı çıkmasını sağlar. 

Cildini temizledikten sonra nemlendir

Cildini temizledikten sonra nemlendir

Cildini temizlemek yüzündeki nemin azalmasına yol açabilir. Bu nedenle cildini temizledikten sonra mutlaka nemlendirmelisin. Her cilt temizleme sonrası yüzünü nemlendirerek cildinin kurumasına engel olacaksın. 

Cildini nemlendirmek için Garnier Hyaluronik Aloe Jel kullanmanı öneririz. Cildin ferahlamasını ve yumuşamasını sağlayan bu nemlendirici, jel formu sayesinde cildinde göz alıcı parlaklık yaratacak. 48 saat boyunca cildinin nemli kalması için artık kullanman gereken nemlendiriciyi öğrendin. 

Cildine masaj yap

Cildine masaj yap

Cildinin yenilenmesi için kan dolaşımını hızlandırmak çok önemli. Kan dolaşımını hızlandırmanın en pratik yolu da masaj yapmaktan geçiyor. Cildine nemlendirici sürerken veya yüz yıkama jelini köpürtürken mutlaka masaj yapmanı öneririz.

Yüzüne masaj yaparken cildini aşağı doğru çekme. Tam tersine genellikle yukarı doğru masaj yap ve yuvarlak hareketlerle ilerle. Böylece cildinin daha dinç görünmesini sağlarsın. Yüz yıkama jelini masaj yaparak sürdükten sonra kan dolaşımını daha da hızlandırmak için yüzünü soğuk suyla durulamayı unutma. 

Boynunu da yüz bakımına dahil et

Boynunu da yüz bakımına dahil et

Yüz kremlerini detaylıca okuduğunda arkasında yüzüne ve boynuna uygulayabileceğin yazar. Cildin kadar boynunun da pürüzsüz ve genç görünmesini istiyorsan cilt kremlerini boynuna da sürmelisin. 

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi, içeriğindeki konsantre Pro-Xylane, adenozin ve parçalanmış hyaluronik asit sayesinde cildindeki ince kırışıkların azalmasına ve cildinin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Hem yüz, hem de boyun için uygun olan bu nemlendirici krem cildinin daha genç görünmesini sağlayacak. Revitalift Gece Bakım Kremi'ni de bakım rutinine ekleyerek boyun bölgesinin daha sıkı görünmesi artık senin elinde! 

Spor çantana termal su spreyi ekle

Spor çantana termal su spreyi ekle

Daha fresh bir spor deneyimi için spor çantana mutlaka termal su spreylerinden eklemeni öneririz. Termal su spreyi terleyen ve nem kaybeden cildinin ferahlamasına ve nem dengesini sağlamasına yardımcı olur. 

Bize göre en iyi termal suların başında La Roche Posay Termal Suyu geliyor. Cilt bariyerini onarmaya yardımcı olan bu termal su, spor sonrası cilde canlılık ve tazelik kazandırıyor. Spor sonrası cildine hızlıca bakım yapmak için termal suyu spor çantandan çıkarma! 

Daha uzun peeling yap

Daha uzun peeling yap

Cildini derinlemesine arındırmak ve temizlemek istiyorsan peeling uygulamasından daha iyi bir yöntem düşünemiyoruz. Peelingin daha etkili olması için bu sefer normalde yaptığın peelinglerden bir-iki dakika daha uzun süre cildine masaj yapmalısın. 

Cildini daha derinlemesine temizlemek için cildine bastırarak veya sert bir şekilde peeling yapmamalısın. Daha yoğun bir etki için 1-2 dakika daha uzun peeling yapmak cildinde gözle görülür bir fark yaratır. 

Editörün önerisi: Cildini derinlemesine temizlerken aynı zamanda cildinin yumuşacık olmasını sağlayacak bir peeling arıyorsan Garnier Kayısı Peeling'i senin için önerebiliriz. Formülündeki doğal kayısı özü cildini nemlendirerek hassas bir şekilde gözeneklerinin de temizlenmesine yardımcı olur.

Dudaklarını ısırma

Dudaklarını ısırma

Kuru dudakların varsa dudaklarını sürekli yalamak veya ısırarak ölü derileri koparmak dudaklarına hiç iyi gelmeyecek. Kuru dudaklarını ıslatarak nemlendirmen pek mümkün değil. 

Dudakları nemlendirmenin en etkili yolu dudak nemlendiricilerinden geçer. Kiehl's Butterstick Lip Treatment bugüne kadar kullandığımız en güzel kokulu dudak nemlendiricileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hindistan cevizi yağı ve limon yağı içeren nemlendirici dudak bakımı, dudaklarını nemlendirirken aynı zamanda bakım yaparak daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor. Gün boyu pürüzsüz ve nemli görünen dudaklar için ihtiyaç duydukça Kiehl's dudak nemlendiricisini uygulamalısın. 

Uyku pozisyonunu değiştir

Uyku pozisyonunu değiştir

Kulağa ilk seferde garip gelebilir ama uyku pozisyonu cilt bakımı için oldukça önemli. Cildinin erken kırışmasını önlemek için sırt üstü uyumanı öneririz. Yüz üstü veya yan yattığın pozisyonlar cildinin sıkışmasına ve gece boyu nefes almamasına yol açabilir. Sabahları cildinde yastık izleri ile uyanmak istemezsin, değil mi?

Eğer sırt üstü uyumaya bir türlü alışamıyorsan ipek yastık kılıfı kullanmanı öneririz. İpek karışımlı yastık kılıfları, cildine sert bir baskı yapmak, cildinin yumuşak bir zeminde kalmasına yardımcı olur. Güzellik yastıkları ile bilgi almak isteyenleri bu yazımıza alalım.

Cilt bakım ürünlerini doğru sırayla uygula

Cilt bakım ürünlerini her zaman hafiften daha kalın yapılı olanlara doğru uygulamalısın. Hemen bir örnekle anlatalım. Gündüz cilt bakımı için ilk önce cilt serumu sürmeli, serumdan sonra nemlendiriciye geçmelisin. Dışarı çıkacaksan son olarak güneş kremi sürerek cildindeki ürünleri kilitlemelisin. Cilt bakım ürünlerini arka arkaya sürerken ürünlerin emilip emilmediğini de kontrol etmelisin. Hızlı emilen cilt bakım ürünleri kullanman daha pratik bir şekilde hazırlanmana yardımcı olur. 

BONUS: Aman sakın makyajla uyuma! 

Aman sakın makyajla uyuma!

Cilt bakımında kendine yapabileceğin en büyük kötülük makyajla uyumak olabilir. Cildin gece yenilenmeye hazırlanırken, gözeneklerine biriken yağ ve kirler cildinin kendini onarmasına engel olabilir. Gece boyunca yağlanma eğilimli olan cildinde gözeneklerin tıkanır ve siyah nokta oluşumu meydana gelebilir.

Eğer çok uykun varsa ve makyajını çıkaracak gücün yoksa mutlaka makyaj mendili kullanmalısın. Makyaj mendiliyle cildini hassas bir şekilde temizlemek sadece saniyelerini alacak. Kusursuz bir cilt için uykundan birkaç saniye verebilirsin, değil mi?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?