Güzellik Yastığı Ne İşe Yarar? Gerçekten Kullanılmalı Mı?

Güzellik Yastığı Ne İşe Yarar? Gerçekten Kullanılmalı Mı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bizim gibi anti-aging ürünlerini takip edenler güzellik yastığını çoktan duymuştur... Bilmeyenler için güzellik yastığını ve güzellik yastığının cildimize etkilerini anlatalım! Cilt kalitesini arttırmak için önerilen ve yaşlılık izlerini kontrol altına aldığını söyleyen güzellik yastığını yakından inceleyelim. Güzellik yastığını kullananların görüşlerini de merakla bekliyoruz!

Güzellik yastığı nedir?

Güzellik yastığı nedir?

Güzellik yastığı, klasik yastıkların aksine yüzün şeklini alan yastıklar. Ortası içeri doğru kıvrılan ve kenarlarındaki kalın duvarlar sayesinde yüzü havada tutan güzellik yastığının cildin kırışmasını önlediği söyleniyor. Güzellik yastığında, başını yan çevirerek uyuduğunda cildin sıkışmıyor, yüzün buruşmuyor.

Güzellik yastığının yaşlanmaya neden olan cilt hücre hasarlarını önlediği ve onardığı biliniyor. Böylece gece boyu cildine cilt bakımı yaparak yüzündeki hücrelerin gençleşmesine yardımcı oluyor. Güzellik yastığında hem yan beşikler hem de boyun destek rampası bulunuyor. Bu da her pozisyonda daha rahat uyumana yardımcı olur. 

Güzellik yastığının etkileri neler?

Güzellik yastığının etkileri neler?

Güzellik yastığının en büyük etkisi uyku kırışıklarına karşı önlem alması. Yan yattığımızda, başımızın ağırlığı altında sıkışan yanak ve orta yüz bölgesi buruşarak yüzün daha yaşlı görünmesine yol açar. Yan veya yüz üstü uyuduğunda yanakların ortalama 5 kg baskı altında kalır. Örneğin, 7 saat uyuduğunu düşünürsek, 7 saat boyunca yanakların sıkışarak yüz hatlarının bozulmasına yol açabilir.

Anti-aging yastığında ise yan yattığın zaman başın yastığın beşik bölgesinde kalıyor ve yanakların sıkışmıyor. Yüzün bükülmediği için ipek kirpiklerin de güzellik yastığı ile korunur. Güzellik yastığının faydalarından biri de sabah uyandığında yüzünün şişmesini önlemek. Yüzün gece boyunca sıkışmadığı için ödem toplamaz ve sabahları daha güzel görünürsün. 

Güzellik yastığını kullananlar ne diyor?

Güzellik yastığını kullananlar ne diyor?

Güzellik yastığı gerçekten işe yarar mı? Bunu tabii ki güzellik yastığını kullananlara sormak gerekiyor. Güzellik yastığı yorumlarını okuduğumuzda ilk olarak güzellik yastığının fiyatlarından şikayetçi olanları görüyoruz. Güzellik yastığının fiyatının buna değmediğini düşünenler var. Bazı yorumlar da güzellik yastığının tahmin ettiği kadar etkili olmadığını söylüyorlar. 

Güzellik yastığının amacı, uyurken oluşabilecek uyku kırışıklarını önlemek. Bu nedenle bu tarz ürünlerde aşırı önemli bir etki beklemek yanlış olur. Biz güzellik yastığı kullanmak yerine gece kremi kullanmayı daha mantıklı buluyoruz. Böylece sadece uyku kırışıklığı değil yüzümüzdeki bütün kırışıklar, göz kenarındaki kaz ayağı ve leke görünümü için de etkili sonuçlar elde edebiliyoruz. 

Güzellik yastığı ile birlikte hangi gece kremini kullanmalı?

Güzellik yastığı ile birlikte hangi gece kremini kullanmalı?

Güzellik yastığından tam verim almak için mutlaka etkili bir gece kremiyle birlikte kullanmalısın. Güzellik yastığı ile cildine bakım yaparken, cildine uyguladığın kremle yüzündeki kırışıkların azalmasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. 

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gece Kremi, cildini nemlendirmek için 2 tip hyaluronik asit içeriyor. Gece boyu cildini derinlemesine nemlendiriyor ve cildindeki kırışıklara nüfuz ederek yüzüne dolgunluk sağlıyor. Göz kremine gelince L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi'ni şiddetle öneririz. Formülündeki Hyaluronik asit göz kenarlarını nemlendirir, kaz ayağı kırışıklarını azaltır ve göz altına dolgunluk kazandırır. Yorgunluk ve dış faktörlerden dolayı mat görünen göz altını canlandırarak seni daha genç gösterir. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?