Cilt Problemine Göre Hangi Kil Maskesini Uygulamalısın?

Cilt Problemine Göre Hangi Kil Maskesini Uygulamalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt problemine göre hangi kil maskesini uygulaman gerektiğini öğrenmek için bilmen gereken her şey bu yazımızda!

Her birimizin cildinde farklı farklı problemler var ve bunlarla baş etme yollarımız da birbirinden farklı. Kil maskeleri de cilt problemlerini düzeltmek ve gidermek için en sık başvurduğumuz cilt bakım ürünlerimizin başında geliyor. Siyah nokta, parlama, gözenekler ve cilt tonu eşitsizliği gibi cilt problemlerini gidermek için hangi kil maskesini kullanman gerektiğini bu yazımızda öğrenebilirsin. İşte karşında cilt problemine göre kil maskesi önerilerimiz!

Siyah noktalar için kil maskesi

Siyah noktalar için kil maskesi

Siyah noktalar, en sık karşılaşılan cilt problemlerinin başında geliyor. Peki, siyah nokta problemini çözmek için hangi kil maskesini kullanmalısın? Hem kil hem de su yosunu özü, siyah noktalar üzerinde son derece etkili. Bu yüzden L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske’yi kullanabilirsin. Saf kil maskenin formülündeki 3 saf kil ve su yosunu sayesinde cildi temizliyor, gözenekleri sıkılaştırıyor ve düzenli kullanıldığında siyah nokta görünümünün azalmasını sağlıyor.

Cilt detoksu için kil maskesi

Cilt detoksu için kil maskesi

Cildin eski ışıltısını kaybettiyse, cildine detoks yapmanın zamanı gelmiş olabilir. Bunun için de kömür içeren kil maskelerini tercih edebilirsin. L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi, 3 saf kil ve kömür içeren formülüyle cilde detoks etkisi veriyor. Kömürün, ciltteki kirleri mıknatıs gibi çekme özelliği sayesinde arınan cilt, eski sağlıklı ışıltısını geri kazanıyor.

Gözenek temizlemek için kil maskesi

Gözenek temizlemek için kil maskesi

Geniş gözenekler cilt problemleri arasında en çok başımızı ağrıtanlardan biri. Gözeneklerin tamamen yok olmasını sağlamak imkansız olsa da, cildi iyi bir şekilde arındırarak normal boyuta ulaşmalarını sağlamak mümkün. Bunun için de kil maskeleri en doğru seçeneklerden biri. L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi, formülündeki 3 saf kil ve kırmızı su yosunu ile ciltte peeling etkisi yaratarak gözenekleri temizlemeye yardımcı oluyor. Böylece temizlenen gözenekler sıkılaşıyor ve görünümleri azalıyor.

Yağlı ve karma ciltler için arındırıcı ve matlaştırıcı kil maskesi

Yağlı ciltler için arındırıcı ve matlaştırıcı kil maskesi

Yağlı ve karma ciltlerin en önemli problemlerinden biri de cildin parlaması. Cildini fazla yağdan arındırmak ve matlaşmasını sağlamak için kil maskeleri bulunmaz bir nimet. L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske, 3 saf kil ve okaliptüs içeren formülüyle cildi fazla yağdan arındırıyor ve matlaşmasını sağlıyor. Üstelik bunu yaparken de cildin kurumasına engel oluyor.

Cilt tonunu eşitlemek için kil maskesi

Cilt tonunu eşitlemek için kil maskesi

Eğer cildinde renk eşitsizlikleri varsa, kil maskeleri bu konuda imdadına yetişebilir. Cilt tonunu eşitlemek ve yoğun bir şekilde temizlemek için L’Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske’yi kullanabilirsin. Formülündeki 3 saf kil ve Yuzu limonu özü ile cildi temizlemeye, tonunun eşitlenmesine ve sağlıkla ışıldamasına yardımcı oluyor.

Cilt yatıştırmak için kil maskesi

Cilt yatıştırmak için kil maskesi

Hassas bir cildin varsa, kil maskelerinden vazgeçmek zorunda değilsin. Aksine, cildinin rahatlamasını, yatışmasını ve aynı zamanda da arınmasını sağlayabilirsin. Bunun için hassas ciltlere uygun bir kil maskesi kullanmalısın. L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi, formülündeki 3 saf kil ve ebegümeci sayesinde ciltte detoks etkisi yaratırken, rahatlamasını ve yatışmasını da sağlıyor.

Cildimveben editörleri olarak bizim de çok sevdiğimiz L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi'nin sadece Watsons'larda bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim. Hemen denemek istersen, aklında bulunsun. :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?