Japon Cilt Bakım Trendi: Mochi Skin Nedir?

Japon Cilt Bakım Trendi: Mochi Skin Nedir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son günlerde gittikçe popülerleşen bir Japon cilt bakım trendi olan Mochi Skin nedir ve nasıl uygulanır, adım adım anlatıyoruz!

Kore cilt bakımı trendlerinden sonra, şimdi de yepyeni bir Japon cilt bakımı trendiyle karşı karşıyayız: Mochi Skin! Glass Skin ve Creamy Skin gibi Mochi Skin de hayatımıza girdiği anda ilgimizi çekti ve hemen denemeye başladık. Peki Mochi Skin nedir ve nasıl uygulanır? Sen de bizim gibi cilt bakımı trendlerini takip etmeyi seviyorsan, Mochi Skin trendini bu yazımızda tüm detaylarıyla masaya yatırıyoruz.

Mochi Skin Nedir?

Mochi Skin Nedir?

Mochi Skin trendi, ünlü Japon tatlısı “Mochi”den ilham alarak ortaya çıkmış bir cilt bakım trendi. Pirinçten yapılan Mochi tatlısı, genellikle çok esnek ve parmakla bastırıldığında hafifçe içe gömülen ama hemen arkasından da eski halini alan bir tatlı.

Bouncy” denen Mochi’nin bu özelliğinden yola çıkan bu Mochi Skin trendinde esas önemli olan, cildin iyi bir şekilde nemlenerek dolgunlaşması ve dolgun-esnek bir dokuya sahip olması hedefleniyor. Tıpkı Mochi’de olduğu gibi, cildine dokunduğunda anında eski haline gelecek kadar dolgun ve esnek olması için uygulaman gereken basit birkaç adım var. Eğer meraklandıysan, seni daha fazla bekletmeden Mochi Skin adımlarına alalım…

Mochi Skin Nasıl Uygulanır?

1.Adım: Cildini temizle

1.Adım: Cildini temizle

Cilt temizliği, her cilt bakım rutinin değişmez adımlarının başında geliyor. Temiz bir cilt demek, daha sağlıklı bir cilt demek. Ayrıca kirlerden, fazla yağdan ve makyajdan arınmış cildine uygulayacağın tüm ürünlerin çok daha etkili olacağını unutmamalısın.

Mochi Skin trendinde cildini temizlemek için yüz temizleme jellerinden yardım alabilirsin. Bizim favorimiz, L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Jeli, 3 saf kil ve kömür içeren formülüyle cildi temizliyor, detoks etkisi sağlıyor ve ışıltı kazandırıyor. Cildi iyi bir şekilde temizlediği için, gönül rahatlığıyla ileri adımlara geçebilirsin.

2. Adım: Tonik uygula

2. Adım: Tonik uygula

Cilt bakımı ürünlerinin etkisini artırmak için tonik adımı son derece önemli. Yüz temizleme jelinden sonra tonik uygulamak, gözeneklerin iyice arınmasına yardımcı oluyor. Ayrıca tonik üzerine uygulanan nemlendirici ve serumların etkisi daha da artıyor. Bunun için önerimiz, L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Tonik'i kullanabilirsin. Lotus ve gül gibi çiçeklerden gelen içeriklerin yardımıyla cildi temizleyen, rahatlamasını sağlayan ve ferah bir his veren bu tonikler ile cildinin arınmasını sağlayabilirsin.

3. Adım: Nemlendir

3. Adım: Nemlendir

Mochi Skin trendinin en önemli adımı cildi iyi bir şekilde nemlendirmek. Nem ve dolgunluk dendiğinde de akla ilk gelen içerik hyaluronik asit oluyor. Hyaluronik asit, cildin alt katmanlarında nem tutma özelliği sayesinde cildin dolgunlaşmasına yardımcı oluyor.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem, formülündeki 2 çeşit hyaluronik asit molekülü sayesinde cildi hem iyi bir şekilde nemlendiriyor hem de dolgunlaşmasını sağlıyor. Yüksek moleküler hyaluronik asit cildin üst katmanlarını nemlendirip pürüzsüzleştirirken, mikro moleküler hyaluronik asit de daha alt katmanlara inerek cildin dolgunlaşmasını sağlıyor. Bu krem ile birlikte Hyaluron Uzmanı Gece Kremi, göz kremi ve kağıt maskesini de cilt bakım rutinine dahil ederek dolgun ve ”Mochi” gibi bir cilt görünümü elde edebilirsin.

4. Adım: Güneş koruyucu uygula

4. Adım: Güneş koruyucu uygula

Son adım: Olmazsa olmaz güneş koruması! UV ışınlarının cilde olan zararları başında erken yaşlanma belirtileri geliyor. Eski sıkılığını ve dolgunluğunu kaybeden ciltte ince çizgiler, kırışıklıklar ve lekeler oluşmaya başlıyor. Bu yüzden cildinin dolgunluğunu kaybetmemesi için yaz-kış her gün SPF 50 içeren bir güneş kremi uygulamayı alışkanlık haline getirmelisin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?