Gece ve Gündüz Cilt Bakımında Kolajeni Nasıl Kullanabilirsin?

Gece ve Gündüz Cilt Bakımında Kolajeni Nasıl Kullanabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kolajen bakımını duymayan kaldı mı? Cildin daha güçlü ve sıkı görünmesi için kullanılan kolajen bakımı adeta gençlik iksiri olarak görülüyor. Peki, sen kolajeni nasıl kullanıyorsun? İnternette kolajen cilt bakımı araştırdığımızda karşımıza kolajen takviyeleri, kolajen kremleri ve kolajen tozları çıkıyor. Gündüz ve gece bakım rutinine kolajeni eklemek ve cildine güzellik katmak için kolajen bakımının sırlarını anlatıyoruz. Kolajeni gündüz ve gece bakımına nasıl eklemen gerektiğini makalemizden öğrenebilirsin. 

Cilt bakımı için kolajen neden önemlidir?

Cilt bakımı için kolajen neden önemlidir?

Kolajen, cilt yapımızı oluşturan en büyük protein olarak biliniyor. Cildimizin ortalama %75-80'i kolajenden meydana geliyor. Kolajen cilt sıkılığını sağlıyor ve cildin yeniden yapılanmasına yardımcı oluyor. Kolajen ve elastin birleştiğinde ince kırışıklıklar ve sarkmalara karşı güçlü bir önlem almış oluyorsun. Fakat işin kötü yanı, yaşımız ilerledikçe ciltteki kolajen ve elastin miktarı yavaş yavaş azalıyor. 

'Kolajen nedir?' konusunu geride bıraktığımıza göre kolajenin cilt bakımındaki öneminden bahsedelim. Kolajen, cildin sıkılığından ve pürüzsüzlüğünden sorumlu! Kolajen azalmaya başladığında cildimizde sarkma ve ince kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlıyor. Neyse ki kolajen takviyeleri ve kolajen kremleri sayesinde cildin ihtiyacı olan kolajeni dışarıdan karşılayabiliyoruz. 8 haftalık kolajen bakımı yapanlar cildinin daha sıkılaştığını ve lifting etkisi oluştuğunu söylüyorlar. Sen de kolajeni gündüz ve gece bakımına ekleyerek yüzünde daha genç, enerjik ve dinamik bir görünüm elde edebilirsin. 

Gündüz bakımında kolajen nasıl kullanılır?

Gündüz bakımında kolajen nasıl kullanılır?

Anti-aging cilt bakımı için gündüz kremleri oldukça önemli! 30 yaşından sonra azalmaya başlayan kolajen üretimi, yerini ince kırışıklıklara ve sarkık cilt görünüme bırakabilir. Bunun önüne geçmek için cildinde kolajen üretimini hızlandıracak bakım kremlerini kullanmanı öneriyoruz. 

Vichy Liftactiv Specialist Collagen Specialist gündüz kremi, kolajen kaybı nedeniyle oluşan yaşlanma belirtilerini düzeltiyor ve cildin daha sıkı görünmesine yardımcı oluyor. Vichy krem cildindeki ince kırışıkları düzeltirken aynı zamanda koyu leke görünümünün de azalmasını sağlıyor. Formülündeki peptitler ve C vitamini cildin daha pürüzsüz ve canlı görünmesine destek oluyor. Böylece kolajen eksikliği cildin için problem olmaktan çıkıyor. Gün içinde cildinin ihtiyacı olan kolajen desteğini Vichy bakım kreminden alarak cildinin gün boyu ışıl ışıl ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. 

Gece bakımında kolajen nasıl kullanılır?

Gece bakımında kolajen nasıl kullanılır?

Gün içinde dış etkenler cildimizde hasar bırakarak ince kırışıklıklara, cilt lekelerine ve mat görünüme sebep olabiliyor. Bu nedenle gece bakımında kolajen desteği alarak cildinin daha pürüzsüz ve genç görünmesine yardımcı olmalısın. Gece bakımına kolajeni dahil etmek için Vichy Liftactiv Specialist Collagen Specialist gece kremini kullanmanı öneriyoruz. İçeriğindeki CG vitamini, resveratrol ve peptitler sayesinde cildinin günden güne sıkılaştığını ve daha eşit tonda ışıltılı göründüğünü fark edersin. Vichy Liftactiv Specialist gece kremi, 30 yaş ve üzerinde olan yaşlanma karşıtı bakım kremi arayanlar için harika bir cilt bakım ürünü!

Kolajen eksikliğinden oluşan kırışıklık görünümü ve koyu lekeler seni rahatsız etmeye başladıysa Vichy Liftactiv Specialist gece kremi ile çok iyi anlaşacaksın. Ciltte hızlı emilen ve gece boyunca cildini nemlendirmeye devam eden bu bakım kremi, cilt tonu eşitsizliğini düzenleyerek yüzüne ışıltı ve enerji kazandırıyor. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?