Evde Cilt Gençleştirmenin 4 Doğal Yolu

Evde Cilt Gençleştirmenin 4 Doğal Yolu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt gençleştirme deyince birçok kişinin aklına medikal uygulamalar veya estetik cerrahi geliyor. Oysa özenli ve disiplinli bir cilt bakımı ile her daim genç ve güzel görünmek o kadar kolay ki! Biliyorsun; güzel olan hiçbir şey, uğruna çaba sarf etmeden olmuyor. Olsa dahi kalıcılığını sağlamak adına yine iş sana düşüyor.

Hayatın her alanında geçerli olan bu kural, elbette cildini es geçmeyecekti değil mi? Daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın nihai yolu, evde cilt bakımı yapmaktan geçiyor. Hatta bunun için hayatında biraz daha fazla yer açarak, estetik uygulamalarını aratmayan sonuçlara da ulaşabilirsin.

Temel Adımlarla Evde Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Temel Adımlarla Evde Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Hepimiz, günlük cilt bakımı nasıl yapılır biliyoruz. Cildi daima temiz ve nemli tutmak, serumlarla cildin ihtiyacı olan konsantre bakımı sağlamak, haftanın 2-3 günü peeling ve maskeler ile cildi derinlemesine arındırmak ve beslemek… Tüm bu uygulamaların düzenli ve eksiksiz sağlanması, cilt güzelliği için çok büyük önem taşıyor. Tabii mevsimsel şartlara ve yaşa göre, bu rutinde birtakım değişiklikler yapmayı da unutmaman gerekiyor.

Tüm bunları uygulamana rağmen cildinde kuruluk, sıkılık kaybı, incelme, lekelenme, ince çizgiler ve kırışıklıklar mı görüyorsun? Bu durum ise seni ister istemez estetik işlemlerini araştırmaya yöneltiyor. Ancak maddi kaygılar, riskler ve iyileşme süreci nedeniyle hala çekimser olman çok doğal. Biz de bu nedenle, hazır “doğal” da demişken, evde kendi kendine nasıl kapsamlı bir cilt bakımı yapabileceğini ele aldık.

1)  Evde Detoks ile Cilt Gençleştirme

Evde Detoks ile Cilt Gençleştirme

Yaşlanma belirtilerinin en büyük sebebini yıllar değil, toksinler oluşturuyor. Bunu tersine çevirmenin ve evde cilt yenilemenin en önemli yolu da detoks yapmaktan geçiyor. Peki, detoks nasıl yapılır? Öncelikle bol bol su içerek toksin atma sürecini hızlandırman gerekiyor. Tuzsuz ve şekersiz bir şekilde hazırlayacağın kombine detoks suyu tarifleriyle ise maksimum sonuca ulaşabilirsin.

İşe, en az üç gün olmak kaydıyla bir detoks programı uygulayarak başla. Böylece hem vücudunu hem de cildini toksinlerden arındırabilirsin. İlerleyen süreçte de antioksidan zengini olup A, C ve E vitamini içeren besinlerle yoluna devam et. Bu vitaminlerin zaten cilt gençleştirme vitaminleri olduğu bir gerçek. Sonuçlarını en kısa zamanda alacağını temin ediyoruz.

2)  Yüz Masajı ile Cilt Gençleştirme

Yüz Masajı ile Cilt Gençleştirme

Yüz germe doğal yöntemlerle de yapılabiliyor. Nasıl mı? Cilt bakımını tamamladıktan sonra serum + krem veya yüz bakım yağı ile düzenli olarak yüz masajı yaparak… Her gün masajla cildinin kan dolaşımını artırmak, 1-2 ay içerisinde ameliyatsız estetik uygulamalarının sağladığı etkiyi verebiliyor. Şimdi, en doğal yüz gerdirme ile kırışıklıklardan kurtulmanın tadını çıkarabilirsin.

Editörün Önerisi: Yüzüne masaj yapmak için, doğal içerikli bir yüz bakım yağı tercih edebilirsin. L'Oréal Paris'in Mucizevi Yağ'ı, içerisinde bulunan 8 temel yağ ve 2 değerli yağ ile cildi besliyor, nemlendiriyor, cildin ışıltılı ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor.


3)  Egzersiz ve Terleme

Egzersiz ve Terleme

Sağlam cilt, sağlam vücutta bulunur! Hem cildindeki toksinleri atmanın hem de kaslarını sıkılaştırmanın en kesin yolu egzersiz yapmak. Kasların çalıştıkça cildindeki kolajen bağları güçleniyor ve cilt elastikiyet kazanıyor. Bu esnada ter yoluyla gözeneklerin açılarak nefes alıyor. Üstelik spor, serotonin hormonunu artırarak stresin cilt üzerindeki etkilerini de azaltıyor.

4)  Evde Cilt Bakım Cihazı Uygulamaları

Evde Cilt Bakım Cihazı Uygulamaları

Profesyonel cilt bakımı evde pratik bir şekilde yapılabilir mi? Günümüzde evet! Yaşlanma karşıtı serumlar ile birlikte cilt bakım cihazı kullanmak, bu konuda oldukça etkili oluyor. Özellikle titreşim yayan cilt bakım cihazları, düzenli kullanımda birçok medikal uygulama ile eş değer sonuçlar gösteriyor.

Kendine hak ettiğin değeri vermenin zamanı çoktan geldi, ne dersin?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?