Gece ve gündüz kremleri arasındaki fark nedir?

Gece ve gündüz kremleri arasındaki fark nedir?

Nemlendirici, sağlıklı cildin olmazsa olmazıdır. Eminiz senin de cilt bakım dolabında birden fazla nemlendiricin bulunuyor. Yoğun yapılı nemlendiriciler, hafif kremler, SPF özellikli olanlar veya gece kremleri….Peki bu kremler arasında ne farklar var? Özellikle gece veya gündüz kremlerini birbirinden ayıran önemli özelliklerden bahsetmek istiyoruz. Gece kremini gündüz sürsek ne olur? Gece ve gündüz kremi ayrımı sadece bir pazarlama stratejisi mi yoksa gerçekten gece ve gündüz kremleri birinden farklı mı? Anlatıyoruz. 

Gündüz Kremleri ile Gece Nemlendiricileri Arasında Fark Var Mı?

Gündüz Kremleri ile Gece Nemlendiricileri Arasında Fark Var mı?

Kısacası evet. Aradaki fark kremin dokusu, içeriği ve UV ışınlarına karşı olan korumasından kaynaklanıyor. Gün boyunca cildimiz UV ışınlarına, hava kirliliğe ve çevresel saldırganlara maruz kalır ve bunların tümü yeterince korunmayan cilde zarar verebilir. Gündüz kremlerin çoğu, cildi bu saldırganlara karşı korumak için formüle ediliyor. Gündüz kremleri gece kremlerinden kıvam ve doku bakımından daha hafif olma eğilimindeler. Bunun nedeni, gündüz kremlerinin aslında makyaj altına uygulanabilir olmasıdır. Yani bu nedenle gündüz kremleri daha hafif yapıda, kolay emilen ve yağsız içeriklerden meydana gelir. Tabii gündüz kremlerinin olmazsa olmazı SPF korumasını da unutmayalım.

Gece kremleri söz konusu olduğunda, daha ağır formüller ve farklı içerik beklentisi içine giriyoruz. Derin uyku sırasında cildimiz kendini onarır ve yeniler. Bu yüzden sen uyurken cildin yenilenmesine destek olan en iyi gece kremlerinin kullanılmasını öneriyoruz. Genel olarak çoğu gece kremi, retinol, glikolik asit, LHA ve hyaluronik asit gibi daha yüksek yaşlanma karşıtı bileşen konsantrasyonları ile formüle edilir. UV hasarı geceleri geçerli olan faktör değildir, bu nedenle gece kremleri genellikle SPF koruması olmaz. Gece kreminin kıvamı daha kalın ve daha ağır olma eğilimindedir. Bunun nedeni makyajla uyumadığımız için, emilmesi daha uzun süren zengin bir krem olması!

En iyi gündüz kremi önerisi

En iyi gündüz kremi önerisi

Gündüz kremlerinin nasıl olması gerektiğini öğrendin. Şimdi sırada en iyi gündüz kremini bulmak var. Bize göre en iyi yaşlanma karşıtı gündüz kremi L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi. Çünkü içeriği oldukça zengin olmasına karşın gündüz kreminin olması gerektiği gibi, yapısı çok ince ve ciltte çok hızlı bir şekilde emiliyor. Böylece gündüz kremini sürdükten sonra cildimizde ağır bir görünüm kalmadan kremin üzerine kolaylıkla makyaj yapabiliyoruz. Loreal yaşlanma karşıtı bakım kreminin içeriğindeki konsantre Pro-Xylane, adenozin ve parçalanmış hyaluronik asit cildin kırışıklarının azalmasına ve yüzün daha sıkı görünmesine yardımcı oluyor.  Düzenli olarak gündüz kremi kullandığında cildinin daha aydınlık, fresh ve genç göründüğünü fark edersin. Gündüz kreminden en iyi etkiyi almak için gece kremini de düzenli kullanman gerektiğini unutma.

En iyi gece kremi önerisi

En iyi gece kremi önerisi

Hayalimizdeki gece kreminin formülünü Loreal’de bulduk! L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gece Kremi’nin formülündeki Centella Asiatica, LHA, konsantre Pro-Xylane ve hyaluronik asit cildimizi gece boyu yeniliyor ve sabaha daha dinç, dinlenmiş ve genç uyanmamıza yardımcı oluyor. Maske formundaki bu gece kremi yoğun bir kıvama sahip. Böylece gece boyu cildimizi derinlemesine nemlendiriyor. Cildin daha dolgun görünmesini ve sıkılığının artmasını sağlayan bu gece kremini her gece temiz cildine uygulamanı öneririz. Cilt bariyerini güçlendiren Loreal kremi kullanmaya devam ettikçe daha az ince kırışıklıklarının olduğunu fark edecek ve cildinin yukarı doğru ‘lifting’ etkisi ile toparlandığını göreceksin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?