Cilt Temizleme Cihazları Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Cilt Temizleme Cihazları Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son zamanlarda pek çok makyaj vlogger’ının videolarında övdüğü cilt temizleme aletlerini duymuşsundur. O kadar fazla marka ve çeşit var ki hangisinin daha iyi olduğunu söylemek zor. Dahası, gerçekten etkili mi? O da merak edilen konulardan biri. Fakat biz bu konuda da seni yalnız bırakmadık ve cilt temizleme cihazlarını mercek altına aldık. Senin için hazırladığımız bu makalede, cilt temizliğinde öne çıkan cihazların özelliklerini yakından tanıyacak ve etkili sonuç için nasıl kullanman gerektiğini öğreneceksin. Ancak dilersen önce, cilt temizliğinin öneminden biraz bahsedelim sana.

Cilt Temizliği Neden Önemli?

Cilt Temizliği Neden Önemli?

Cilt bakım rutini içerisinde ilk adımı oluşturan cilt temizleme işlemi, cildin arındırılması konusunda önemli bir adımı temsil ediyor. Öyle ki cildi tüm kir, yağ ve makyaj kalıntılarından derinlemesine temizleyen cilt temizleyicileri, cildin daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşturulmasına da katkı sağlıyor. Ayrıca temizleme işleminin ardından uygulanan tonik, maske, serum ve nemlendirici gibi uygulamalara karşı da cildi hazırlıyor. Bu nedenle cilt bakımında temizleme adımını es geçmemen önem arz ediyor.

Cilt Temizleme Aletleri Neler?

Cilt Temizleme Aletleri Neler?

Bugün adını sıkça duyduğun cilt temizleme aleti ve işlevlerini, senin için aşağıda kısaca özetledik;

  • Cilt Temizleme Fırçası

Bu aletler, şu sıra oldukça revaçta. Pille ya da şarj edilebilen çeşitlerinin yanı sıra manuel kullanım çeşidi de bulunan bu cilt temizleme fırçalarının en büyük özelliği fırça başlıklı olmaları. Yalnızca yüz için değil, tüm vücut için de kullanılabilen çeşitlerinin olması kendisini oldukça cazip kılıyor. Biz, hangi marka ya da çeşidini alırsan al, ürünü kullanma talimatını okumadan uygulamamanı öneriyoruz. Ayrıca alacağın aletin fırça kıllarının cildini tahriş edecek kadar sert olmamasına da dikkat etmelisin. Aksi halde cildini tahriş edebilir, cilt bariyerinin zarar görmesine neden olabilirsin.

  • Silikon Cilt Temizleyici

En popüler cilt temizleme yöntemleri arasında olan silikon temizleyici aletler, cildi için fırça kullanmaktan çekinenleri cezbediyor. Aynı şekilde şarjlı ve manuel kullanım olarak bulunan 2 farklı çeşidi ile bu temizleyiciler, cildi pürüzlerden ve kirden arındırıyor ve masaj etkisi sağlıyor. Ürünlerin şarjlı çeşitlerinde telefon ile uyumlu aplikasyonun da yer aldığını belirtelim. Böylece sana, cilde uygulama aşamalarını tek tek telefonundan takip edebilme şansı tanıyor.

cilt temizleyici alet
  • Buhar Makinesi

Başlık ismi, ilk bakışta medikal estetik uygulaması gibi geliyor, kabul ediyoruz. Ancak evde buhar makinesi ile cilt temizliği yapmanın mümkün olabileceğini de söylemek istiyoruz. Çeşitli markaların çıkardığı buhar makinelerinden, sen de kendine ve bütçene en uygun olanı seçerek, cildindeki tüm ölü hücrelerden kurtulabilirsin. Ayrıca açık gözenek ve siyah noktalardan da kurtulabileceğinin müjdesini verelim!

  • Doğal Taşlı Masaj Aletleri

Başvurabileceğin bir diğer temizleyici alet ise ucunda doğal taş bulunan masaj aletleri. Öyle ismine aldanıp sadece masaj yapıyor diye düşünme. Bu aletler, cildine uygulayacağın temizleyici ürünlerin daha güzel emilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca şişkinlik, ödem gibi problemleri de azaltıyor.

  • Titreşimli Yüz Temizleme Cihazı

Son dönemde çok popüler olan titreşimli yüz temizleme cihazları da cilt bakım rutinlerimize girdi! Uygularken sağladığı titreşimler sayesinde cildimizi derinlemesine temizleyen bu cihazlar, yüzümüze hem masaj yapıyor hem de temizlenmesini sağlıyor. Özellikle fırça gibi cildin zedelenmesine yol açan cihazları kullanmak istemeyenler, hassas cilde sahip olanlar için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

  • Çok Kullanımlı Makyaj Temizleme Pedi

Cilt temizleme cihazları arasında yepyeni bir keşfimiz var: Garnier Micellar Çok Kullanımlı Eco Pad Makyaj Temizleme Pedi. 1000 defa yıkanıp tekrar kullanılabilen, kusursuz temizlik sağlayan, makyajımızı günlük sıfır atık ile temizlememizi sağlayan bu makyaj temizleme pedi, son dönemdeki favorilerimizden! 

Garnier Micellar Makyaj Temizleme Suyu ile birleşince, ovalamaya gerek kalmadan her türlü makyajı cildimizden temizliyor; yüz, göz ve dudaklarda kolayca kullanılabiliyor. Her kullanımdan sonra sabunlu suyla yıkayıp durulayabiliyor ya da yoğun bir temizlik için haftada bir defa çamaşır makinesinde yıkayıp kurumaya bırakabiliyoruz. 

Cilt Temizleme Cihazlarının İşe Yaraması İçin…

Cilt Temizleme Cihazlarının İşe Yaraması İçin…

Yukarıda sana bahsettiğimiz tüm ürünleri senin için denedik ve ortak kanaatimiz bu cihazların işe yaradığı yönünde. Ancak etkili cilt temizleme ürünleri ile birlikte kullanılırsa… Bunun için önerimiz, derhal cildine en uygun cilt temizleme jeli ya da köpüğü ürünlerinden birine sahip olman. Ardından seçmiş olduğun cilt temizleme cihazını cildine bu temizleyici ürünler ile birlikte uyguladığında etkisini hızla fark edeceksin. Bizim deneyimlerimiz;

  • Siyah noktalardan arınmış,

  • Pürüzsüz,

  • Daha canlı,

  • Daha parlak,

bir cilt görünümü yönünde oldu. Sen de bu ürünlerden birini temin edip; kuru, yağlı, karma ya da normal cilt tipin için uygun temizleyici ürünlerle birlikte kullanarak, arındırma işlemini gerçekleştirebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?