Cilt İçin Keten Tohumu Yağının Faydaları Nelerdir?


Sağlıklı beslenme programlarına ilgisi olanlar eminiz keten tohumu yağının faydalarını duymuşlardır. Oldukça doyurucu bir protein olan keten tohumu yağı, kilo vermek ve daha fit bir vücuda sahip olmak isteyenler tarafından düzenli olarak tüketiliyor. Bugünkü konumuz ise, keten tohumu yağının cilde faydaları! 

Keten tohumu yağı son zamanlarda anti aging özellikleri ile ön plana çıkmaya başladı. Düzenli olarak keten tohumu yağı içeren cilt bakım ürünlerini kullananlar, ciltlerinin daha pürüzsüz, nemli ve genç göründüğünü söylüyorlar. Peki, keten tohumu yağının cilde faydaları nelerdir? Keten tohumu yağı kullananların yorumlarını ve ne işe yaradığını hep birlikte araştıralım. 

Cildi pürüzsüzleştirir

Cildi pürüzsüzleştirir

Keten tohumu yağı nedir?: Keten tohumu yağı, keten bitkisinin (Linum usitatissimum, L.) tohumlarından elde edilir. Cilde direkt uygulanabilen veya takviye olarak kullanılabilen bu doğal içerik, cildi daha pürüzsüz gösteriyor. 

Keten tohumu yağı kullananlar, zamanla ciltlerinin daha pürüzsüz ve nemli göründüğünü söylüyorlar. Bunun sebebi keten tohumunun içeriğindeki doğal antioksidanlardır. Keten tohumu yağında bulunan antioksidanlar oldukça konsantre halde bulunur. cildin serbest radikallere ve UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olan bu antioksidanlar cildin daha pürüzsüz görünmesine destek oluyorlar. 

İnce kırışıkları azaltır

İnce kırışıkları azaltır

Yaşlandıkça cildimizin deri altındaki yağ depoları küçülür ve elastikiyeti azalır. Deriyi sıkı tutacak nem ve yağ dokuları azaldıkça yüzde ince kırışıklar oluşması kaçınılmaz olabilir. Keten tohumu yağındaki protein ve esansiyel yağ asitleri cildin sarkmasını önlemeye ve ince kırışıkların daha az görünmesine yardımcı oluyor. 

Keten tohumu içeren yağları cildine sürdüğünde cildinin daha dolgun göründüğünü fark edebilirsin. Bunun sebebi, keten tohumu yağının cilt hücrelerini onarmaya destek olması! Böylece cildinde dolgunluk, sıkılık ve yukarı doğru lifting etkisi görebilirsin. Keten tohumu yağı kullananlar ciltlerinin elastikiyetinin arttığını ve cilt dokusunda belirgin bir iyileşme olduğunu söylüyorlar. 

Cildi daha parlak gösterir

Cildi daha parlak gösterir

Keten tohumu yağı ile beslenen cildin daha parlak ve aydınlık göründüğünü fark edebilirsin. Bunun sebebi keten tohumunun içeriğindeki Omega-3 asitleridir. Omega-3 yağ asidi, cildin kurumasını engeller ve cilde daha nemli bir görünüm kazandırır. 

Keten tohumu yağı, hassas ciltler için de uygundur ve uygulandığı anda cildi nemlendirir ve yatıştırır. Cildine daha nemli, parlak ve canlı bir görünüm kazandırmak istiyorsan keten tohumu yağı içeren cilt bakım ürünlerini koleksiyonuna eklemelisin. 

Keten tohumu yağı nasıl kullanılır?

Keten tohumu yağı nasıl kullanılır?

Keten tohumu yağını cilt bakım rutinine eklemek istiyorsan sana harika bir ürün önerimiz olacak! Lancome Rénergie Multi-Lift krem, formülündeki keten tohumu özleri sayesinde ciltte kolajen kaybı nedeniyle oluşan yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltır. Düzenli kullanımda cilde daha aydınlık ve tazelenmiş bir görünüm kazandırır. 

Sıkılaştırma ve yaşlanma karşıtı Rénergie Multi-Lift Ultra krem, kolajen kaybı nedeniyle cildindeki elastikiyet azalmasını ve ince kırışıklık görünümü onarıyor, yüzüne daha dinamik bir ifade kazandırıyor. Keten tohumu özlerinin içeriğinde bulunan gluko + peptitler cildine bakım yaparak cilde daha sağlıklı bir görünüm sağlar. Lancome keten tohumu içeren kremini düzenli olarak gece ve gündüz bakımında kullanmalısın. Lancome kremi kullananlar ciltlerinin sıkılaştığını ve koyu leke görünümünün de gözle görülür bir şekilde azaldığını söylüyorlar! Keten tohumu özü içeren bakım kremi arıyorsan bu ürün tam sana göre! 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!