Yaşlılık Lekeleri Nasıl Geçer?

Yaşlılık Lekeleri Nasıl Geçer?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaşlılık lekeleri denilince herkes endişe duyar ve geri dönüşü olmayan cilt problemi olduğu düşünür. Doğru cilt bakım tüyoları ve anti-aging ürünleri ile yaşlılık lekelerini geçirmek ve yaşlılık lekesini azaltmak mümkün.

Yaş lekeleri olarak da bilinen bu lekeler, kişiden kişiye değişkenlik gösterebiliyor. Genellikle yüzde çıkan yaşlılık lekeleri kahverengi olur. Yaşlılık lekeleri ne zaman çıkar ve nasıl geçer? Herkesin merak ettiği yaşlanma lekeleri konusuna açıklık kazandırıyoruz! 

Yaşlılık lekesi nedir?

Yaşlılık lekesi nedir?

Yaşlılık lekeleri yüzde, vücutta veya el üzerinde olabilir. Yaşlılık lekelerini en çok 40'lı yaşlardan sonra görüyoruz. Cildin kendini yenileme hızının azaldığı ve ciltteki kolajen miktarının azaldığı yaşlarda yaşlılık lekelerini kendini göstermeye başlar. 

Elastikiyetini kaybetmiş olan cilt yapısında beliren yaş lekeleri kahverengi, bronz veya siyah pigment lipofuzsin birikmesinden dolayı meydana geliyor. Fazla melanin üreten cilt yapısı, deri yüzeyinde yaşlılık lekeleri denilen kahverengi tonlarında lekeler yaratır. Bu lekeleri tedavi etmediğinde zamanla daha koyulaşır ve kalıcı bir hale gelebilir. Cildine iyi bakmayan ve cilt bariyerini onarmayan kişilerde yaşlılık lekelerinin 30'lu yaşlarda da ortaya çıkabildiğini görüyoruz. 


Editörün önerisi: Cilt lekelerinin oluştuğunu gördüğün anda leke bakımına başlamalısın. Cildindeki lekeleri azaltmak için sana L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 7 Günlük Kür ampullerini tavsiye ederiz. İçeriğindeki  saf ve konsantre %10 glikolik asit oranı sayesinde ölü deri hücrelerinin atılmasına ve cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olan bu kür, yüzündeki yaşlanma etkilerine karşı başarılı sonuçlar yaratacak.


Yaşlılık lekesi neden olur?

Yaşlılık lekesi neden olur?

Yaşlılık lekelerinin en büyük sebeplerinin başında güneş faktörü yer alıyor. Güneşe aşırı maruz kalmak yaşlılık lekelerinin oluşmasına ve var olan lekelerin daha koyu görünmesine yol açabilir. Genç yaşlarında kontrolsüz güneşlenmek, güneş kremi kullanmamak sana 40'lı yaşlarda yaşlılık lekesi olarak geri dönebilir, dikkat! 

Fazla güneşe maruz kalan kişilerde, cilt kendini güneşten korumak için ekstra melanin üretimine başlar. Fazla melanin üretimi cildin koyulaşmasına ve yaşlanma lekelerine neden olur. Melanin pigmentinin oluşmasını azaltmak ve cildinin pürüzsüz görünmesini sağlamak için yüzünü sık sık nemlendirmeli ve güneş korumasını unutmamalısın. Lancome Renergie Multi-Lift Ultra SPF 20 Krem, cildindeki yaşlılık etkilerinin azalmasını sağlarken, aynı zamanda yüzünü güneşten korur ve leke oluşumunu önler. Güneş kaynaklı koyu leke görünümünün önüne geçen Renergie krem, hafif dokusuyla cildinde yumuşak bir etki bırakıyor ve gün boyu nemlilik sağlıyor. Yaşlılık lekelerini engellemek için güneş koruma faktörü içeren nemlendiricileri sadece yaz aylarında değil, yıl boyu kullanmanı tavsiye ediyoruz. 

Yaşlılık lekeleri nasıl geçer?

C vitamini serum kullan

C vitamini serum kullan

Yaşlanma karşıtı antioksidan serum kullanmak cildinin sıkılığını arttırır ve cilt lekelerinin belirginliğini azaltır. SkinCeuticals C E Ferulic serum, %15 saf C vitamini içeriyor ve cildin elastikiyetini arttırıyor. 

Cildinde ince kırışıklıklar, sarkma ve elastikiyet kaybı oluşmaya başladıysa cildinin anti-aging bakıma ihtiyacı var demektir. C vitamini serumu, cildin kendini yenilemesini desteklerken, aynı zamanda yüzü canlandırıyor ve daha fresh görünmesini sağlıyor. SkinCeuticals C vitamini serumunun içeriğindeki L-askorbik asit, E vitamini ve Ferulik asit sayesinde yüzünü dış etkenlerden koruyarak daha yaşlılık belirtilerine karşı önlem alabilir ve genç görünümünü koruyabilirsin. 

Leke karşıtı bakım  yap

Leke karşıtı bakım  yap

Hedefe yönelik bakım yapmak ve yaşlılık lekelerinin görünürlüğünü azaltmak için glikolik asit ile tanışmalısın. Cilt tonu eşitsizliğine ve cilt lekelerine iyi gelen içerikler arasında gösterilen glikolik asit, Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampullerin içinde yer alıyor. 

Leke görünümünü azaltmayı hedefleyen ve cilt tonu eşitsizliklerini dengeleyen Vichy leke karşıtı ampüller, formülündeki %10 glikolik asit kompleksi sayesinde cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar, koyu leke görünümünü azaltır. Ampüllerin içeriğinde yer alan Vichy Volkanik Suyu ve Cg Vitamini de leke görünümünü hedef alarak yaşlılık lekelerinde etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Glikolik asit içeren ampülleri her zaman gece bakımında kullanmalısın. 30 gece boyunca yarım ampul uygulayarak cildindeki arınma ve ışıltıyı fark edebilirsin. 

Leke bakımına serum ekle

Leke bakımına serum ekle

Konsantre serumlar kullanmak, leke bakımının en etkili yöntemlerinin başında gelir. Leke için serum arayışında olanlar için Kiehl's Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum'u öneririz. C vitamini içeren koyu leke karşıtı serum, cildindeki koyu leke görünümlerini azaltıyor ve yüzüne ışıltı kazandırıyor. C vitamini, yüzünde melanin birikmesine engel olarak UV hasarına karşı yüzünü koruyor ve var olan lekelerin de belirginliğini azaltıyor. 

Cilt lekeleri için doğal maske gibi naturel içerikler kullanmayı sevenler, Kiehl's leke serumunun içeriğindeki Beyaz Huş Ağacı Özü, Şakayık Özü ve E Vitaminine çok sevinecek! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?