Yağ Emici Kağıtlar İşe Yarıyor mu?


Yağlı ve karma cilt tipine sahip kişilerin en sık şikayet ettiği cilt kusurlarının başında parlama sorunu geliyor. Yağ emici kağıtlar ise bu soruna karşı güçlü bir çözüm iddiasıyla sahneye çıkıyor. Peki, yağ emici kağıtlar gerçekten de işe yarıyor mu dersin?

Son zamanlarda yağ emici kağıtlar dikkatini çekmeyi başardıysa, düzenli cilt bakımına rağmen bitmek bilmeyen parlama sorunundan mustarip kişilerden biri olmalısın. Evet, özenle yaptığın makyajının birkaç saat içerisinde parlama sorunu yüzünden akması gerçekten de can sıkıcı olabilir. Peki, yağ emici kağıt mendil çeşitleri acaba bu konuda hayal edilen etkili sonuçları sağlayabilir mi? Cilt parlaması yağ emici kurutma kağıtlarıyla kontrol altına altına alınabilir mi? Tüm bu soruların yanıtları ve dahası için koltuğuna yerleş ve odaklan!

Yağ Emici Kağıt Nedir?

Yağ Emici Kağıt Nedir?

Yağ emici kağıt, cilt dokusunda biriken fazla yağı emerek cilde daha mat bir görünüm kazandırmaya yardımcı olan bir ürün. Kurutma kağıdı ya da yağ emici mendil olarak da anılan yağ emici kağıtlar kompakt yapılı oluyor ve tıpkı mürekkeple yazı yazılan dönemlerde kullanılan kurutma kağıtlarına benziyor. Yağ emici kağıtlar genellikle pirinç kağıdı, odun hamuru ve pamuktan üretiliyor.

Editörün Önerisi: Küçük el aynanla burun ve alın bölgenin parlaklığını sürekli kontrol etmekten yoruldun mu? Ya da yağlı ve akneye eğilim gösteren cildin için etkili bir temizlik rutini oluşturmak mı istiyorsun? Tüm bunlar için La Roche-Posay Effaclar Serisi doğru tercih olabilir. Yağlı ve akneye meyilli ciltlerin ihtiyacına uygun formüllerle hazırlanan Effaclar serisinin temizleme jeli, tonik ve kremlerini bizce mutlaka incelemelisin!

Yağ Emici Kağıt Ne İşe Yarar?

Yağ Emici Kağıt Ne İşe Yarar?
  • Pudra ya da farklı içeriklerle zenginleştirilebilen yağ emici kağıt mendiller, parlama sorununa karşı pratik bir çözüm sunuyor.

  • Yağ emici kağıtlar uygulandıkları bölgenin anında mat bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Böylece daha uzun ömürlü bir makyaj deneyimi vadediyor.

  • İnce dokulu, az yer kaplayan ve her an çantada taşınabilecek yapıda olan bu yardımcı ürünler ani makyaj rötuşları ve dışarıda uzun saatler geçirilecek günler için hayat kurtarıcı oluyor.

Editörün Önerisi: Kiehl's Ultra Pure High-Potency Serum 5.0% Niacinamide, parlamalardan ve yağlı görünümden şikayetçi olanlar için ideal bir seçenek. Birkaç günlük kullanımda dahi etkili sonuçlar sunan ve yüzde 5 oranında niasinamid içeren bu Kiehl's serum, yağlı görünümün ve yağlanmaya bağlı cilt kusurlarının azaltılması noktasında etki sağlıyor.

Yağ Emici Kağıt Nasıl Kullanılır?

Yağ Emici Kağıt Nasıl Kullanılır?

Yüzünde parlama oluşmaya başladığında paketten bir yağ emici kurutma mendili çıkartıp alnına, burnuna, çenene; kısacası mat bir görünüm kazandırmak istediğin tüm bölgelere doğrudan uygulayabilirsin. Yağ emici kağıtların fazla yağı emmesiyle sorunlu bölgelere daha pürüzsüz ve mat bir görünüm kazandırabilirsin. 

Unutmadan, yağ emici kağıtlar tek kullanımlık. Yani kullandığın mendili tekrar kullanmamalısın. Peki, yıllardır makyajseverlerin çantasından eksik olmayan bu mendiller cilt parlaması konusunda uzun vadede nasıl etkiler sağlıyor olabilir? Bunun için seni bir alt başlığa alalım!

Yağ Emici Mendil Zararlı mıdır?

Yağ Emici Mendil Zararlı mıdır?

Yağ emici kağıtların seveni kadar eleştirenleri de çok. Çünkü bazı kullanıcılara göre yağ kurutma mendilleri düzenli kullanım durumunda cildin daha fazla yağ salgılamasına sebep olabiliyor. Bazı güzellik uzmanları da yağ kurutma kağıtlarının sebum salımını artırarak paradoksal bir durum yaratabileceğini aktarıyor. Yani anlayacağın, bu uygulama kesinlikle çok pratik ve konforlu fakat sorunun köküne odaklanmıyor. Parlak ve yağlı cilt görünümüne karşı etkili bir çözüm üretmenin yolu doğru cilt bakım rutininden geçiyor.

Editörün Önerisi: Vichy Normaderm Phytosolution - Parlama Karşıtı Volkanik Temizleyici kil, volkanik perlit ve salisilik asit içeren formülü sayesinde yağlı ve karma ciltler için uygun bir alternatif sunuyor. Parlama karşıtı bakım hedefliyorsan, Vichy Normaderm Phytosolution ile cilt bakım rutinine güç katabilirsin!

Temizleme jelleri, serumlar ve dahası… Tüm etkili kozlarını bir araya getirip yeni ve çok daha etkili bir parlama karşıtı cilt bakımı rutini oluşturmanın şimdi tam sırası!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?