Kırışıklık Karşıtı Kremler En Doğru Şekilde Nasıl Uygulanır?

Kırışıklık Karşıtı Kremler En Doğru Şekilde Nasıl Uygulanır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaş almanın etkilerinden olan kırışıklıklar, gittikçe daha fazla belirgin olmaya başladıkça çoğumuzun aklında aynı soru beliriyor: Acaba kremlerimi yanlış şekilde mi uyguluyorum? Kullandığımız kırışıklık karşıtı bakım ürünlerinin içerisinde aktif içerikler yer alıyor. Bu aktif içeriklerden en yüksek etkiyi alabilmek için de bakım ürünlerinin doğru ve düzenli şekilde uygulanması gerekiyor.

Sen de kırışıklık karşıtı kremlerini en doğru şekilde nasıl, ne zaman kullanman gerektiğini merak ediyorsan doğru yerdesin! Tam sana göre önerilerimiz var. :)

Kırışıklık karşıtı kremleri ne zaman kullanmalı?

Kırışıklık karşıtı kremleri ne zaman kullanmalı

Kırışıklık karşıtı kremleri, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere uygulamamız gerekiyor. Aynı zamanda kırışıklık karşıtı bir kremin etkisini en üst düzeye çıkarmak istiyorsan, başka herhangi bir ürünü uygulamadan önce ürünün iyice emilmesi için yeterince zaman vermelisin. Ardından diğer ürünleri kullanabilirsin.

Bununla beraber, kullandığın kırışıklık karşıtı bakımın içeriği de ne zaman kullanman gerektiği hakkında belirleyici bir etkendir. Örneğin Glikolik Asit gibi cildin güneşe karşı hassasiyetinin artmasına neden olabilecek bir içeriğe sahip cilt bakım ürünü kullanıyorsan, bu ürünü gece uygulayıp, sabah rutininde de mutlaka en az 15 SPF içeren bir güneş koruyucu kullanmalısın.

Kırışıklık karşıtı kremler nasıl kullanılır?

Kırışıklık karşıtı kremler nasıl kullanılır

“Kırışık karşıtı krem nasıl sürülür?” sorusu bize en çok gelen sorulardan biri. Tabii ki bu ürünlerden en yüksek faydayı alabilmen için, sana adım adım bir rehber hazırladık. Hadi adımlara geçelim! :)

1.Adım:

kırışıklık karşıtı krem nasıl sürülür

Özellikle olgunlaştıkça cildimize daha nazik davranmalıyız. Cildimiz zamanla bir hafıza geliştirir. Yani ne kadar çok çekilirse veya sıkıştırılırsa, o bölgelerdeki kırışma olasılığı da o kadar yüksektir. Bu nedenle kırışıklık karşıtı kremini uygularken olabildiğince nazik davranmalısın.

Bir miktar kremi, parmak uçlarınla, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamalısın. Yukarıdaki görseldeki okları takip ederek ve daima yukarıya doğru dairesel hareketlerle uygulayabilirsin.

2.Adım

Kremin yüzüne eşit şekilde dağıldığından da emin olmalısın. Alnına, kaşlarının arasına, çenene, yanaklarına, özellikle mimik çizgilerinin olduğu kısımlara yoğunlaşarak uygulayabilirsin.

3.Adım:

Kremini yüzüne uygularken, boynuna da hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsin. Böylece boyun kırışıklıklarına da engel olabilirsin.

Ne kadar kırışıklık karşıtı krem kullanmalı?

Kırışıklık karşıtı krem kullanımında bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da, ne kadar miktar uygulanması gerektiğidir. Genelde bezelye büyüklüğünde krem yeterli olacaktır.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?