Hassas Ciltler Kırışıklık Bakımını Nasıl Yapmalı?

Hassas Ciltler Kırışıklık Bakımını Nasıl Yapmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hassas bir cilde sahip olanlar kırışıklık karşıtı cilt bakım ürünü seçmenin ne kadar zor olduğunu iyi bilirler. Ciltte hassasiyet yaratan ürünleri bir kenara bırak ve Cildimveben editörlerinin oluşturduğu hassas ciltler için kırışıklık bakım önerilerini uygulamaya başla! Çünkü hassasiyete eğilimi olan ciltler kurumaya müsait olduğu için genellikle erken kırışıklıklara sahip olabilirler. Eğer senin de hassas cildinde ilk kırışıklıklar ortaya çıktıysa, güvenle kullanabileceğin anti aging ürünlerine ihtiyacın var demektir. Hassas ciltler için yaşlanma karşıtı bakım önerilerimiz sayesinde, cildinde rahatsızlık hissi oluşmadan daha genç ve dolgun bir görünüm elde edebilirsin. Hazırsan, başlıyoruz!

Hyaluronik asit desteği al

Hyaluronik asit desteği al

Hassas cildin için en uygun içeriklerden biri hyaluronik asit. Neden mi? Çünkü hyaluronik asit zaten cildimizde hali hazırda bulunuyor. Yani cildimizin alışık olduğu bir asit çeşidi. Fakat 20'li yaşlardan itibaren ciltteki hyaluronik asit oranı yavaş yavaş düşmeye başlar. Özellikle menopoz döneminden sonra hyaluronik asit miktarında dramatik bir düşüş görülebilir.

Hyaluronik asit ciltte nem tutma özelliğine sahip. Yani cildin nemlenmesini, onarılmasını ve dolgun görünmesini sağlıyor. Hassas cilde sahip olanlar için biz hyaluronik asit serumlarını veya formülünde hyaluronik asit olan anti-aging kremleri öneriyoruz. Cildin yabancı hissetmediği bu içerik sayesinde, yanma, batma, kaşıntı gibi rahatsızlık hislerini yaşamadan daha dolgun ve eskisi gibi nemli bir cilde sahip olabilirsin. 

Editörün önerisi: Hyaluronik asit serumları alırken, formülünde saf hyaluronik asit olmasına dikkat etmelisin. Çift moleküllü hyaluronik asit serumları daha etkili bir sonuç yaratır, çünkü mikro moleküllü hyaluronik asit cildin daha alt katmanlarına inerek dolgun bir görünüm elde etmeye yardımcı olur.

B5 vitamini ile tanış  

b5 vitamini ile tanış

Cilt bakımında B5 vitaminin önemini biliyor musun? B5 vitamini vücudumuzda protein ve yağ sentezine destek veriyor ve enerji üretimi sağlıyor. Cildimizde ise onarma ve cilt yenileme görevlerinden sorumlu. 

B5 vitamini cildi onarmak için, özellikle de kimyasal peeling gibi işlemlerden sonra sıkça kullanılıyor. Hassas ciltler için uygun olan B5 vitamini, tıpkı hyaluronik asit gibi vücudumuzda doğal olarak var olan bir vitamin türü. Fakat yanlış beslenme, yoğun çalışma temposu derken vücuttaki B5 vitamininde düşüklük olabiliyor. Bunun önüne geçmek için formülünde B5 vitamini olan serumları kırışıklık karşıtı bakımında kullanabilirsin. B5 vitaminin en sevdiğimiz bir diğer özelliği ise hyalüronik asit ve B5 vitamini arasında tamamlayıcı bir etki olması! Yani hyaluronik asidi ve B5 vitaminini birlikte kullandığında ikisi de birbirini tamamlayarak cilt bakımında daha etkili bir takım haline geliyorlar. 

Hassas ciltler için kırışıklık karşıtı serum önerisi

Hassas ciltler için kırışıklık karşıtı serum önerisi

Hassas cildin varsa senin için önerebileceğimiz en iyi yaşlanma karşıtı serumlarından biri La Roche Posay Hyalu B5 Hyaluronik Asit Serumu! Formülündeki çift moleküllü saf hyaluronik asit, B5 vitamini  ve niacinamide sayesinde hassasiyet yaratmadan cildini derinlemesine nemlendirir ve bakım sağlar. 

Cildinin daha dolgun görünmesine yardımcı olan ve cilt bariyerini onaran Hyalu B5 serum, cildindeki ince çizgilerin görünümünü de hafifletir. Kurumaya eğilimli olan cildini nemlendirerek cildin sağlıkla ışıldar ve parlamaya başlar. Bu harika serum 4  saatte cildin sıkılaşmasını*, 4 haftada ise kırışıklık görünümünün azalmasını sağlıyor**. Ferahlatıcı ve dolgun görünüm kazandırıcı bu serum sayesinde artık cildinin mat görüntüsüne elveda diyebilirsin. Cilt bakım serumunu günde iki kere temiz cildine sürmen yeterli olacak. 


*Instrumental test, 40 kadın **Klinik çalışma, 48 kişi

Hassas ciltler hangi göz kremini kullanmalı?

Hassas ciltler hangi göz kremini kullanmalı?

Hassas cildin varsa göz kremi seçmenin ne kadar zor bir iş olduğunu iyi biliriz. Göz çevresi, cildin geri kalanına göre daha hassas olduğu için göz kremi seçerken iki kere düşünmelisin. Hassas ciltler konusunda uzman olan La Roche Posay, bizleri Hyalu B5 Eyes göz kremi ile tanıştırdı. Formülünde iki çeşit yüksek ve mikro olmak üzere hyaluronik asit molekülü ve B5 vitamini bulunan göz kremi, göz çevresini dolgunlaştırarak daha canlı ve genç görünmesine yardımcı oluyor. 

La Roche Posay göz kremini kullananlar, birinci ayın sonunda göz torbalarında gözle görülür bir pürüzsüzlük ve rahatlamış bir görüntü oluştuğunu söylüyorlar. Sen de göz çevresindeki ince çizgilerin azalmasını ve daha aydınlık bir görünüm elde etmeyi istiyorsan Hyalu B5 Eyes göz kremini kullanmaya başlamalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?