Hayat Kaliteni Artıracak Cilt Bakımı Tüyoları

Hayat Kaliteni Artıracak Cilt Bakımı Tüyoları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cildimizdeki bazı problemler, hayat kalitemizi düşürebilir ve rahatsızlık hissine yol açabilir. Cildin çok kuruması hatta atopiye eğilim göstermesi bunların en başında gelir. Atopiyle beraber kuruyan ciltte kaşıntı hissi, rahatsızlık, kızarıklık, batma ve gerginlik görülebilir. Hatta bu rahatsızlık hisler, günlük hayata devam etmeyi, geceleri uyumayı bile zorlaştırabilir. Bu yazımızda, hayat kaliteni artıracak ve rahat bir nefes almanı sağlayacak cilt bakımı önerilerimizi bir araya getirdik.

Batma ve gerginlik hissi

Batma ve gerginlik hissi

Çok kuru ciltlerde batma ve gerginlik hissi en sık karşılaşılan durumlardan. Cilt kurudukça gerginleşir ve batma hissiyle rahatsızlık verebilir. Böyle durumlarda, ne kadar nemlendirici uygulasan da, cildindeki bu rahatsızlık hissi yatışmayabilir. Eğer sen de bu durumdan şikayetçiysen, cilt bariyerini güçlendirecek ve rahatsızlık hissini yatıştıracak nemlendiriciler tercih etmelisin. Shea yağı ve niacinamide bu içeriklerin başında geliyor. Shea yağı cildi anında nemlendirerek kaşıntı hissini azaltırken, niacinamide ise cildi yatıştırmaya yardımcı oluyor.

Cildimizdeki rahatsızlık hissini ve kuruluğu gidermek için kullandığımız La Roche Posay Lipikar Baume AP+M shea yağı ve niacinamide içeren formülünün yanı sıra, mikrobiyom bilimi sayesinde atopiye eğilim gösterebilen ciltlerde yatışma hissi sağlıyor. Cilt bariyerinin güçlenmesini sağlayarak yatıştırmaya yardımcı oluyor. Dermtologların önerisi olan bu nemlendiricinin kullanımı, yenidoğan bebekler dahil olmak üzere çocuk ve yetişkinler için son derece uygun.

Tekrarlayan kaşıntı hissi

Tekrarlayan kaşıntı hissi

Çok kuru, atopiye eğilim gösteren ciltlerde tekrarlayan kaşıntı hissi gerçekten de bazen can sıkıcı olabiliyor. Hatta bu bölgeleri kaşımak, sonu olmayan bir döngüye ve rahatsızlık hissinin artmasına neden olabiliyor.

Kuruluk kaynaklı tekrarlayan kaşıntı hissini gidermek ve cildin rahatlamasını sağlamak için La Roche Posay Lipikar Stick AP+’nin etkisini gördük. Stick formu sayesinde kaşıntı hissinin hafiflemesini sağladığı gibi, shea yapı ve madeccasoside içeriği ile cildi yatıştırma özelliğine de sahip.

Uyku bölünmeleri

Uyku bölünmeleri

Çok kuru ciltlerdeki rahatsızlık hissi, geceleri uyku bölünmelerine sebep olabiliyor. Özellikle bebeklerde çok sık karşılaşılan bu durum, hem bebeğin kesintisiz bir uyku çekmesini engelliyor, dolaylı olarak da anne-babanın uykusu da sık sık bölünmüş oluyor.

Geceleri uyku bölünmeleri, hayat kalitesini düşürebilen bir durum ve bunun önüne geçmek için gece uyumadan önce doğru cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumu giderebilirsin. Bebeğine uyumadan önce banyo yaptırmak ve bu sırada cildini yatıştıracak ürünler kullanmak işine yarayabilir.

Bizim favorimiz olan La Roche Posay Lipikar Syndet AP+, yaşamın ilk gününden itibaren kullanmaya uygun bir vücut yıkama jeli. Hassas, çok kuru ve tahriş olan, atopiye eğilim gösterebilen ciltleri nazikçe temizleyen ve nemlendirerek yatışmasını sağlıyor. Shea yağı, niacinamide ve mikrobiyom bilimi ile formüle edildiği için kesintisiz ve rahat bir uyku sağlıyor.

Kızarıklık

Kızarıklık

Atopiye eğilim gösteren ciltlerde, kızarıklık da başlı başına bir cilt problemi olarak karşımıza çıkıyor. Kızarıklık görüntü olarak rahatsız edebildiği gibi zaman zaman yukarıda bahsettiğimiz yanma, batma ve kaşıntı hissi de eşlik edebiliyor. Hassas ve kuru cildini yatıştırmak, kızarmasını ve diğer rahatsızlık hislerini gidermek için bizim favorimiz La Roche Posay Lipikar Gel Lavant, niacinamide ve lipid yenileyici Shea yağı içeren formülüyle cilt bariyerlerini onarmaya yardımcı oluyor. Böylece ciltteki rahatsızlık hissi de yatışıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?