Kırışıklık Giderici Kremler Gerçekten İşe Yarıyor Mu?


Kırışıklık giderici kremlerin yüzdeki tüm kırışıkları alıp götüreceğini ve cildini pürüzsüz yapacağını mı düşünüyorsun? Eminiz senin de içinden 'kırışıklık kremleri işe yarıyor mu?' sorusu geçiyordur. Kırışıklık kremleri nasıl etki gösteriyor ve gerçekten kırışıkları yok ediyor mu?

En çok tercih edilen kırışıklık giderici kremleri senin için inceledik. Kırışıklık kremlerinin içeriklerine ve nasıl çalıştıklarına yakından bakalım. Sana en uygun kırışıklık giderici kremi merak ediyorsan yazının devamına bekleniyorsun. 

Kırışıklık giderici kremlerin içeriği nedir?

1- Hyaluronik asit

1- Hyaluronik asit

Kırışıklık giderici kremlerde genellikle karşımıza hyaluronik asit çıkıyor. Hyaluronik asit, ciltte nem tutma özelliği ile bilinir. Kendi ağırlığının 1000 katı kadar su molekülünü cilt yüzeyinde tutmayı başarıyor. Böylece hyaluronik asit içeren kremler cildi yoğun bir şekilde nemlendiriyor ve kırışıkların yumuşamasına yardımcı olabiliyor. 

Peki, hyaluronik asit vücutta yok mu?: Hepimizin cildinde hyaluronik asit emvcuttur. Fakat belli bir yaştan sonra cildimizde hyaluronik asit üretimi yavaşlar. Bu da cildin kurumasına ve cilt yüzeyinde kırışıkların oluşmasına yol açar. Hyaluronik asit içeren kremler cildin daha esnek ve nemli görünmesine yardımcı olur. 

2- Retinol

2- Retinol

Kırışıklık giderici kremlerin ne kadar işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için içeriklerine bakmalısın. Anti aging kremlerin içinde en sık görülen bir diğer içerik ise retinol. A vitamini formlarından biri olan retinol, hücre yenilenmesinde ve hücre onarımında rol oynar. Retinoid, hücre yenilenmesini destekleyerek cilt görünümü iyileştiriyor ve daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. 

Retinol, hücre yenilenmesini desteklemekle kalmıyor aynı zamanda güneşten hasar görmüş bölgeleri de onarmayı başarıyor. Retinol sadece anti aging için değil nemlendirme, akne ve siyah nokta gibi alanlarda da tercih ediliyor. 

3- Peptitler

peptitler

Ciltteki kolajen zamanla azalmaya başlar. Deri altında kolajen üretiminin azalmasıyla birlikte deri esnekliğini kaybedebilir ve deri altındaki yağlar giderek azalır. Kolajen azalması ile birlikte cilt sarkması kaçınılmaz olabiliyor.

Kolajen üretimini hızlandırmak için kırışıklık kremlerinin içeriğine kolajen peptitler ekleniyor. Bu değerli peptitler, cildin daha sıkı, pürüzsüz ve genç görünmesine yardımcı oluyor. Erken yaşlanma belirtilerine ve çevresel faktörlere karşı cildi koruyor. Hava kirliliği, UV ışınları, düzensiz uyku ve vitamin eksikliği sebebiyle oluşan yorgun cilt görünümü iyileştirip daha dinamik bir cilt yaratıyor. 

4- Antioksidanlar

antioskidanlar

Antioksidanlar cildi serbest radikallerden koruyor ve kırışıklara karşı önlem alıyor. Kırışıklık giderici kremlerde en çok C vitamini yani askorbik asit antioksidanını görüyoruz. Çünkü C vitamini ciltte kırışıklık yaratan düzensiz oksijen moleküllerinden cildi koruyor ve ince çizgilerin azalmasına yardımcı oluyor. C vitaminin cilde en büyük faydalarından biri de güneşin zararlı etkilerinden koruması. Böylece ciltte leke oluşumunun önüne geçiliyor, kırışıklar azalıyor ve cilt tonu eşitleniyor. 

Kırışıklık giderici krem önerisi

Kırışıklık giderici krem önerisi

Kırışıklık giderici kremlerin işe yaraması için doğru içeriklere sahip olması gerekiyor. İçerik açısından en zengin ve en etkili anti aging kremlerin başında bize göre L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 serisi geliyor. Yaşlanma karşıtı bakım sunan bu seri sayesinde kırışıklarını azaltabilir ve cilt dokusunu düzeltebilirsin. 

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 içeriğindeki yaşlanma karşıtı etkisi ile bilinen Adenozin aktifi şimdi 2 kat* daha konsantre. Adenozin ve parçalanmış Hyaluronik Asit ile zenginleştirilmiş formülü cilde hızla nüfuz ederek kırışıklıkları azaltıyor. 

Düzenli olarak Revitalift X3 kullandığında cilt dokusunun düzeldiğine şahit olabilirsin. İçerdiği Pro-Xylane ile cildin destek liflerini güçlendirerek cilt dokusunu düzeltiyor. L'Oréal Paris kırışıklık giderici kremin en sevdiğimiz özelliği ise cildi sıkılaştırması ve sarkmaları toparlaması! Formülündeki Pro-Xylane cildi sıkılaştırıyor ve yüzün adeta yeniden şekillenmesine yardımcı oluyor. Daha iyi bir anti aging kremi duymadık! 

*Eski formüle kıyasla

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!