Okula Dönüş: Pürüzsüz Bir Cilt İçin Sivilceye Ne İyi Gelir?

Okula Dönüş: Pürüzsüz Bir Cilt İçin Sivilceye Ne İyi Gelir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Okula dönüş heyecanı seni de sardı mı? Uzun süredir okulundan ve arkadaşlarından uzakta kaldın. Geri dönüşün muhteşem olmalı! 

Okula geri dönerken cildinin daha pürüzsüz görünmesi ve sivilcelerden arınması için sana harika tavsiyelerimiz olacak. Düzenli olarak cildini temiz tutmak ve bakım kremlerini kullanmak cildinin hızlıca toparlaması için yeterli. Sivilcelere iyi gelen bakım kremlerini kullanarak okulun ilk günü pürüzsüz görünmeyi başarabilirsin. Sivilcelere en iyi gelen bakım ürünlerini seninle paylaşıyoruz. 

İlk kural: Cildini temiz tut

İlk kural: Cildini temiz tut

Sivilceye eğilimli olan ciltlerin en çok ihtiyaç duyduğu bakım aslında yüz temizliğidir! Gözeneklerine dolan yağ, kir ve makyaj, hava kirliliği gibi artıklar gözeneklerini tıkayarak cildinin nefes almasını engelleyebilir. Cildini temizlediğine eminiz ama cilt tipine ve sivilceli ciltler için uygun olan temizleme ürünlerini kullanmanı tavsiye ederiz. 

Cilt tipine uygun bakım kremi kullan

Cilt tipine uygun bakım kremi kullan

Yağlı ve düzensiz ciltlerin en sık yaptığı bakım hatalarından biri krem veya nemlendirici kullanmamak! Cildinin zaten yağlı olduğunu düşünüp bakım kremi kullanmayı es geçersen sivilce oluşumunu azaltman mümkün olmaz. 

Okula başlarken cildinin daha pürüzsüz görünmesini istiyorsan La Roche Posay Effaclar Duo(+) bakım kremi kullanmalısın. Cildin sebum üretimini dengeleyen Effaclar krem, gözenek bakımı sağlayarak sivilce ve siyah nokta görünümünü azaltmayı hedefler. Cilt düzensizliklerine iyi gelir ve düzenli kullanımda cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Effaclar Duo (+) kremini temiz cildine günde iki defa uygulamalısın. 

Editörün önerisi: Effaclar Duo (+) kremin hafif ve ince yapılı formülü makyaj bazı olarak kullanmaya da uygun! Okula giderken veya okul sonrası makyaj yapacağın zaman Effaclar kremin üzerine makyaj yapabilirsin.

En önemlisi: Devamlılık!

En önemlisi: Devamlılık!

Pürüzsüz bir cilde giden bakım ürünlerini keşfettin. Fakat yüzündeki kusurların azalması ve daha pürüzsüz görünmenin en önemli kuralından henüz bahsetmedik! Devamlılık. Tıpkı derslere olan devamlılığın gibi, bakım ürünlerinden de iyi sonuç almanın en önemli kuralı devamlı olarak kullanmak! 

Okula dönüş için cilt bakımı yapanlara La Roche Posay Effaclar Bakım Kiti'ni öneririz. Bakım kitinin içeriğindeki Effaclar Yüz Temizleme Jeli ve Duo (+) Bakım Kremi akneye eğilim gösterebilen cildine iyi gelen bakım ürünlerindendir! Cilt bakım ürünlerini tek tek satın almak yerine kit olarak almak hem daha ekonomik hem de daha kullanışlı olur. Bu iki ürünü düzenli olarak kullandığında cildindeki pürüzsüzlüğü bütün sınıf arkadaşların fark edecek.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?