Su İçmenin Cilde Faydaları Nelerdir?


Cildinin kusursuz görünmesi, renk düzensizliğinin eşitlenmesi ve daha sıkı görünmesi aslında imkansız değil. Kusursuz cilt görünümü için ihtiyacın olan en önemli şey: SU.

Yeterli miktarda su içmek cilt sağlığın için çok önemli. Cildindeki birçok kusurun ve cilt probleminin sebebi yeteri kadar su içmemek olabilir. Peki, cilt sağlığı için ne kadar su içmelisin? Suyun cilde faydalarını anlatıyoruz. 

Yüzündeki ödemi atar

Yüzündeki ödemi atar

Bazı günler yüzünde yoğun bir ödem oluyor mu? Bazı günler uyandığımızda biz bile kendimizi aynada tanıyamıyoruz. Peki, yüzdeki ödem nasıl atılır?  Bu soruyu yanıtlamadan önce yüzdeki ödemin neden olduğundan bahsedelim. Yüzdeki şişkinliğin sebebi, cildin su depolama isteği. Yani yeteri kadar su içmediğin için cildin vücuttaki suyu depolamak istiyor ve bu suyu kendine tutuyor. Su içmekten korkma, su içmek cildinde şişkinlik yapmaz hatta tam tersi yağ yakımına yardımcı olur. 

Gelelim, yüzdeki ödemi nasıl atacağına... Çok basit, yeteri kadar su içerek. Günde 2 litre su içmek yüzündeki şişkinliğin azalmasına ve ödemin atılmasına yardımcı olur. Gece yatmadan bir büyük bardak su içersen sabahları şiş bir yüzle uyanmayacaksın. 

Yüzünün kırışmasını geciktirir

Yüzünün kırışmasını geciktirir

Kuru ciltlerin daha hızlı kırıştığını biliyorsun, değil mi? Kuru ve susuz bir cildin varsa cildinin kırışmaması için daha fazla su içmelisin. Araştırmalara göre vücudumuzdaki organların ve hücrelerin yenilenmesi için en önemli ihtiyacımız olan şey: SU. Deri altındaki hücreler yetersiz su içmenden dolayı yenilenmediğinde yüzünün matlaşması, kırışması ve sarkması çok normal. 

Cildine iyi bakmak ve ihtiyacı olan nemi sağlamak için su içmenin yanında L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu da kullanmalısın. Neden mi? Çünkü L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu, Hyaluronik Asit içeriyor. Hyaluronik asit, cildi nemlendiren en değerli içeriklerden biri. Ağırlığının tam 1000 kat kadarı kadar su tutma özelliğine sahip olan Hyaluronik Asit, cildini kırışıklara karşı korurken aynı zamanda cildin nem dengesini de sağlıyor. Aloe Vera ve Hyaluronik Asit ikilisinin gücünü cildine yansıtmalısın. 

İçten gelen güzellik sağlar

Günde 2 litre su içmek, böbreklerinin temizlenmesine ve sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar. Peki, bunun cilt güzelliği ile ne ilgisi var? Hemen açıklayalım.

Böbreklerin ve sindirim sistemin vücudundaki zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Böylece cildin tek renk görünür, daha sağlıklı bir şekilde parlar ve yüzüne içten gelen bir güzellik yansır. Sağlıklı çalışan böbrekler demek daha sağlıklı bir vücut ve sağlıklı bir dolaşım sistemi demektir. Doğru miktarda su içmek vücudundaki o eşsiz döngünün sağlıklı çalışmasını sağlayacak. 

Hassas cildini rahatlatır

Hassas cildini rahatlatır

Yüzünün ihtiyacı olan nemi sağlamak, yüzünü çevresel faktörlere karşı korur ve tahriş olmasını engeller. Yeteri kadar su içmenin yanında cildine ihtiyacı olan nemi dışarıdan da sağlaman gerekir. Vichy Mineral 89 Bakım Kremi, Hyaluronik Asit ve %89 oranında Termal Su içeriyor. Böylece cildinin ihtiyacı olan nemi sağlıyor, cildinin erken kırışmasını önlüyor ve yüzünün sağlıklı bir şekilde aydınlık görünmesine yardımcı oluyor.  

Vichy Mineral 89 Bakım Kremi'ni düzenli kullandığında cildinin çevresel faktörlere karşı daha güçlendiğini ve neme doyduğunu hissedeceksin. Cildin içten gelen bir ışıltıyla parlayacak ve daha sıkı görünecek. Dilersen Vichy bakım kremini makyaj öncesi baz olarak da kullanabilirsin. 

Ne kadar su içmeliyiz?

Ne kadar su içmeliyiz?

Normal bir yetişkin kişi her gün ortalama 1500 ml suyu idrar yoluyla dışarı atıyor. Terleme ve buharlaşmayla birlikte 400 ml ve dışkı ile 200 ml su günlük olarak vücuttan atılıyor. Aslında nefes alıp verirken bile su harcıyoruz. Günlük olarak 300 ml suyu solumun yoluyla dışarı atıyoruz. Ortalama olarak hesapladığımızda yetişkinler günde 2500 ml su kaybediyor. 

Aslında vücudumuza giren suyun tamamını su içmekle kazanmıyoruz. Yediğimiz besinler sayesinde ihtiyacımız olan suyun %20 ila %30'nu elde ediyoruz. Sağlıklı bir cilt için günde en az 2 litre, yaz aylarında 3 litre su içmek şart! 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!