El yaşlanmasının önüne geçmek için nelere dikkat etmelisin?

El yaşlanmasının önüne geçmek için nelere dikkat etmelisin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kim ellerinin daha genç görünmesini istemez ki? Yaşlanma belirtileri ilk olarak ellerden başlayabiliyor. Vücudun geri kalanına göre daha hassas olan el derisi hızlıca kırışabiliyor ve kuruyabiliyor. Kuru eller, yaşını ortaya çıkarabilir hatta seni olduğundan daha büyük gösterebilir. Ellerini daha genç göstermek için el bakım önerilerimize kulak vermelisin. 

1- Ellerini düzenli nemlendir

1- Ellerini düzenli nemlendir

El derisinin erken yaşlanmasının en önemli nedeni kuruluktur. Kuru el derisi olduğundan daha yaşlı, sert ve bakımsız görünür. Ellerinin olduğundan daha yaşlı görünmesini engellemek istiyorsan düzenli olarak ellerini nemlendirmelisin.

Ellerini nemlendirirken onarıcı özelliği olan ve hyaluronik asit içeren el kremlerini tercih etmelisin. CeraVe Onarıcı El Kremi, kuru ve çatlamış ellerini onararak cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı oluyor. 3 temel seramid içeren CeraVe el kremi, el derisini yoğun bir şekilde nemlendirerek erken yaşlanmanın önüne geçiyor. Bu el kreminin en sevdiğimiz özelliği ise kontrollü salınım teknolojisinin olması. Böylece el kremini uyguladıktan sonra ellerin gün boyu nemli kalıyor. Yağlı ve yapışkan bir his bırakmayan CeraVe el kremini günlük el bakımında mutlaka kullanmalısın. 

2- Manikür sonrası el bakımı

2- Manikür sonrası el bakımı

Ellerinin erken yaşlanmasını önlemek istiyorsan manikürden sonra ellerine mutlaka nemlendirici uygulamalısın. Özellikle kuru ve yıpranmaya müsait ellerin varsa Kiehl's Ultimate Strength Hand Salve El Kremi, bitkisel yağların karışımından ve zeytin meyvesi yağından elde ediliyor. Nem kaybına karşı adeta eldiven benzeri bir görev gören Kiehl's el kremi, çevresel faktörlere karşı elleri koruyor ve aşırı kuru elleri nemlendriiyor. Manikürde uygulanan ılık su, sabun, aromatik yağlar, törpü ve oje gibi işlemler ellerin kurumasına yol açabilir. Manikür sonrası ellerinin canlı, pürüzsüz ve nemli görünmesi için mutlaka el kremiyle ellerini nemlendir. 

Editörün önerisi: Manikür yaparken katiküllerini makasla kesmek de ellerinin kurumasına yol açabiliyor. Bu nedenle katiküllerini kesmek yerine geriye doğru iterek tırnak bakımı yapmalısın.

3- Ellerini güneşten koru

3- Ellerini güneşten koru

El yaşlanmasının nedenlerinin birisinin de güneş kaynaklı olduğunu biliyor musun? Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için yüzüne güneş koruyucu sürüyorsun, peki ya ellerine? Ellerin de en az yüzün kadar gün içinde güneşe maruz kalıyor. Bunun önüne geçmek için yaz kış demeden ellerine güneş kremi sürmelisin. 

El için güneş kremi önerisi isteyenlere La Roche Posay Anthelios UVMune SPF50+ Nemlendirici Güneş Kremi öneririz. Geniş spektrumlu yüksek koruma sağlayan güneş kremi, hassas ve kuru ciltleri nemlendirmeye yardımcı oluyor. Ellere uygun olan bu güneş koruyucu,c ildi UVA ve UVB ışınlarından korurken Infrared-A ışınlarının ve kirliliğin neden olduğu sorunlara karşı da el derisini koruma altına alıyor. Suya ve tere dayanıklı olan güneş kremi sayesinde ellerin güneşin zararların korunmuş olacak. Genç ellerin sırrını artık biliyorsun! 

4- Sıcak sudan uzak dur

4- Sıcak sudan uzak dur

Ellerindeki ince kırışıkların sebebi el kuruluğu olabilir. El kuruluğuna neden olan sıcak su temasını olabildiğinde azaltmalısın. Ellerini sık yıkamak durumunda olduğunda ılık su kullanmalısın. Ellerini kurutan klasik sabunlar yerine nemlendirme özelliği olan el sabunlarını tercih etmelisin. 

Ellerini yıkadıktan sonra mutlaka el kremiyle nemlendirmelisin. Dışarıda ellerini yıkaman gerekiyorsa yanına seyahat boyu el kremi almanı öneririz. Dışarıda 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?