At Kılı Fırçası Kullanımının 5 Faydası

At Kılı Fırçası Kullanımının 5 Faydası

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Vücut bakımında şimdilerde en popüler başlık at kılı fırçalama yöntemi. Arkadaş çevremizden ve sosyal medyadan gördüğümüz kadarıyla herkes at kılı fırça edindi ve bacaklarını kuru fırçalama yöntemiyle fırçalayarak selülitlerini azaltmayı hedefliyor. Peki at kılı fırça gerçekten işe yarıyor mu? At kılı fırçalar ile ilgili uzun süredir araştırma ve deneyimleme sürecindeyiz. Kuru fırçalama tekniğinin ne işe yaradığını ve vücudumuzda nasıl değişiklikler yarattığını anlatıyoruz. 

Vücudundaki ölü derileri atar

Vücudundaki ölü derileri atar

At kılı fırçanın en avantajlı kısmı bize göre vücudu ölü derilerden arındırması. Kuru fırçalama yöntemiyle bacağını aşağıdan yukarı doğru fırçaladığında vücudundaki ölü derilerin atıldığını fark edersin. At kılı ile fırçalama yaptıktan sonra elini bacağına götür ve ne kadar yumuşak olduğunu gör. At kılı fırçanın eksfoliasyon özelliği sayesinde vücundaki doku eşitsizliğinden ve pütür pütür görünümden kurtulabilirsin. 

Cildinin nefes alması ve daha yumuşak görünmesi için kuru fırçalama tekniğinden sonra mutlaka nemlendirici uygulamalısın. CeraVe Nemlendirici Krem içeriğindeki 3 temel seramid sayesinde cilt bariyerinin güçlenmesine olanak sağlıyor. Kontrollü salınım teknolojisi, CeraVe kremin gün boyu vücudunu nemli tutmasına yardımcı olur. Ölü derilerden arındıktan sonra mutlaka nemlendirici kremini uygula ve vücut bakımının tadını çıkar. 

Kan dolaşımını hızlandır

Kan dolaşımını hızlandır

At kılı fırçalama tekniğini doğru uyguladığında vücudundaki kan dolaşımının hızlandığını ve cildinin yenilendiğini göreceksin. Alttan yukarı doğru yapılan kuru fırçalama yöntemi, vücuttaki metabolik atıkların azalmasına ve hücre yenilenmesine yardımcı oluyor. Düzenli olarak at kılı fırça ile tarama yaptığında vücudunun daha genç göründüğünü ve sıkılaştığını fark edersin.

At kılı fırçalama nasıl yapılmalı?: Vücudunun gençleşmesi ve kan dolaşımının hızlanması için günde 5-6 dakika boyunca at kılı fırçalama tekniği yapman yeterli olacak. At kılı fırçalama yöntemi için ayaklarından gövdeye doğru ilerle. Aşağıdan başlayarak yukarı doğru yani kalbine doğru ilerleyerek dairesel hareketlerle vücudunu tarar gibi kuru fırçanı uygula. Unutma, at kılı fırçan kuru olmalı. Eğer bu tekniğe yeni başlıyorsan yumuşak at kılı fırçası alabilir, cildin alıştıkça sert kıllı fırçalara geçiş yapabilirsin. 

Selülit görünümünü iyileştirir

Selülit görünümünü iyileştirir

Geldik kuru fırçalama tekniğinin en çok merak edilen noktasına: At kılı fırça selülite iyi geliyor mu? Öncelikle şunu söyleyelim, selülitin kesin tedavisi veya çözümü yok. Spor yapmak, bol su tüketmek ve cildini iyi nemlendirmek selülitin azalmasında etkili. At kılı kuru fırçalama tekniğini spor ve doğru beslenmeyle birlikte yürüttüğümüzde evet, selülit görünümünde azalma oldu. Ama çevremizdeki arkadaşlarımızdan sadece at kılı ile fırçalama yapıp selülitlerinde hiç azalma olmayanlara da şahit olduk. Tek başına at kılı fırçalama, vücuttaki kan dolaşımının artmasına ve sert yağ depolarının yumuşamasına yardımcı olduğu için cildin yenilenmesini sağlıyor. Fakat cilt sıkılığı ve bacaklardaki selülitsiz görünüm için spor ve sağlıklı beslenme etkenlerinin önemini unutmamak lazım. 

Editörün önerisi: Vücudunu nemlendirmek de selülit görünümünü azaltmak için çok önemli. At kılı kuru fırçalama yaptıktan sonra ılık duş almalı ve ölü derileri vücudundan tamamen atmalısın. Sonrasında kurulan ve Kiehl's Creme de Corps vücut Nemlendiricisi'ni uygula. Zengin ve ipeksi formülü sayesinde Kiehl's vücut nemlendiricisini vücudumuza sürdükten sonra ölü derilerden arınan vücudumuz yumuşuyor ve kadife gibi oluyor. 

Lenfatik masaj etkisi

Lenfatik masaj etkisi

Lenf drenaj masajının ne kadar ödem attırdığını biliyorsun. Kuru fırçalama yöntemiyle sen de vücudundaki toksinlerden arınarak detoks etkisi yakalayabilirsin. Lenfatik sistem, bağışıklık sistemimizin en önemli parçası. Kuru fırçalama masajında, lenfatik sistemler uyarılarak hücre atıklarının ve toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlıyor. 

Düzenli olarak aşağıdan yukarı doğru kuru fırçalama masajı yaptığında vücudunda biriken ödemin azaldığını ve daha sıkı göründüğünü fark edersin. 

Editörün önerisi: Vücut bakımı yaparken cilt bakımını da ihmal etme. L'Oréal Paris Yorgunluk Karşıtı Şeker Peeling sayesinde yüzünün de derinlemesine temizlenmesini ve gözeneklerine biriken yağ, kirden arınmasını sağlayabilirsin. Şeker peelingin içeriğindeki değerli yağlar yüzünün daha aydınlık ve yumuşacık görünmesini sağlar. Şeker granülleri ise gözeneklerine masaj yaparak, burada biriken kirleri temizler. Peeling yaptıktan sonra yüzüne gelen rahatlamış ve dinlenmiş etkiyi çok seveceksin.

Gözeneklerini temizler

Gözeneklerini temizler

Sadece yüzümüzde gözenek yok, tüm vücudumuzda irili ufaklı gözenekler yer alır. Sen yüzüne peeling yaptığında gözeneklerin temizlenmesini sağlayabilirsin. Peki ya vücudundaki gözeneklerin temizliği ne olacak?

Kuru fırçalama yöntemiyle kollarımızdaki, bacaklarımızındaki ve karın bölgesindeki gözeneklerin de temizlenmesini sağlıyoruz. Vücuttaki gözeneklerde biriken ter, yağ ve kirler gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Kuru fırçalama tekniği, gözeneklere nüfuz ederek buradaki kiri çıkarır ve gözenek görünümünü sıkılaştırır. At kılı fırçayı tüm vücuduna aşağıdan yukarı doğru dairesel hareketlerle uyguladığında vücudunun daha çok nefes aldığını hissedeceksin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?