Karma Ciltler İçin Peeling Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Peeling Tavsiyeleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Karma cildine hangi peelingi kullanacağına karar veremiyorsan doğru yerdesin! Her ne kadar en yaygın cilt tiplerinden de olsa, karma cilt için nemlendirici, maske ve peeling bulmak çok zordur! Karma cildin bölgesel farklılıklarına uygun peeling bulmak için uzun bir araştırma yaptık ve sonunda onları bulduk! Karma cilde iyi gelen en iyi peelingleri zor da olsa belirledik! Cilt tipindeki değişikliklere uygun olarak en iyi bakımı ve temizliği sağlayan peelingleri bu yazımızda olabilirsin. 

Doğal yağlardan faydalan

Doğal yağlardan faydalan

Karma cilde sahip olanların nem dengesinin sağlanması için doğal yağ içerikleri kullanmaları çok önemli! Bugüne kadar tavisye ettiğimiz bütün arkadaşlarımızdan tam puan alan Garnier Kayısı Peelingi, karma ciltlere çok iyi geliyor. Tüm cilt tiplerine uygun olduğu için karma cildin farklılıklarına uyum sağlayan Kayısı peelingi, cilde yoğun ışıltı ve parlaklık kazandırıyor. Garnier peelingin formülündeki organik kayısı yağı, hem maske hem de peeling etkisine sahip. İki adımda yoğun temizleme ve sağlıklı ışıltı sağlayan bu maskeyi haftada birkaç kere yapabilirsin. 

100% doğal kaynaklı Perlit ve kayısı çekirdeği tozu, cildine bakım yaparak gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesine yardımcı oluyor. Peeling sonrasında cildinde içten gelen sağlıklı bir parlama görülür. Yumuşatıcı maske ve yoğun temizleyici peeling görevlerini bir arada toplayan bu ürünü karma cilde sahip olanlar hemen denemeliler. 

Sebum oranını dengele 

Sebum oranını dengele

Karma cilde sahip olanların T bölgesi daha yağlı oluyor. Bu da demek oluyor ki karma ciltlilerin burun üzerinde siyah noktalar görmek mümkün! Aşırı sebum üretimi ve temizlenmeyen gözenekler, karma cildinde siyah nokta oluşumuna zemin hazırlayabilir. Bunun önüne geçmek için siyah nokta karşıtı peelingler kullanman gerekiyor. 

L'Oreal Paris Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peeling içeriğindeki %100 doğal kaynaklı esmer, sarı ve beyaz 3 şekerin arındırıcı özelliğine sahip. Şeker peelingi cildini ısıtarak yoğun bir peeling etkisi ortaya çıkarıyor. Cildini arındırıyor ve gözeneklerini derinlemesine temizliyor. Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peeling, kivi tohumları sayesinde siyah nokta görünümünü iyileştiriyor ve cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Nane yağı cildini kusursuzlaştırır ve cildindeki kusurların görünümünü azaltır. Limon yağı ise karma cildinde arınma etkisi yaratıyor. Tek bir peeling ile bütün bu etkilerin hepsine sahip olmak için en kısa sürede Loreal şeker peelingi denemelisin. 

Kil bakımını aksatma

Kil bakımını aksatma

Cilt bakımına ilgi duyuyorsan eminiz kil bakımının cilt için ne kadar faydalı olduğunu da biliyorsundur. Özellikle Amazon Beyaz Kili, karma cildindeki fazla yağlanmayı denge altına alarak cilt tipinde farklılıkları eşitliyor. 'Amazon beyaz kilini nerede bulurum?' diye düşünüyorsan hemen yanıtlayalım. Kiehl's Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser, formülündeki Amazon beyaz kili sayesinde gözeneklerini arındırıyor ve küçültüyor. 

Kiehl's Rare Earth Deep Pore Temizleyici'yi özellikle normalden yağlıya dönük olan karma ciltler için öneririz. Formülündeki Amazon Beyaz Kili ve inceltilmiş diyatomik toprak partikülleri sayesinde ciltteki gözeneklerin görünümünü artıran yüzey kirini, toksinleri ve yağları temizler. Uygulama sonrasında gözeneklerinin sıkılaştığını ve cildinin daha arınmış göründüğünü fark edersin. Genişlemiş gözenekleri olanlar ve yüzünde yağlanmadan dolayı istenmeyen parlamalar oluşanlar Kiehl's temizleyici ile tanışmalılar! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?