Yeni Başlayanlar için Pratik Cilt Bakım Rutini Önerisi


Yeni başlayanlar için pratik cilt bakım rutini oluşturmanın yollarını anlatıyoruz!

Cilt bakımına özen göstermek, artık yükselen bir trend. Eskiden sadece gerektiğinde bir nemlendirici sürüp geçerken, artık hepimiz cildi iyi bir şekilde temizlemenin, nemlendirmenin ve arada da maske uygulamanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Pürüzsüz, sağlıklı ve canlı görünen bir cilde sahip olmanın temel yolu, gerçekten de cilde düzenli bir şekilde bakım yapmaktan geçiyor. Peki, cilt bakımına yeni başladığını düşünürsek, nasıl pratik bir cilt bakım rutini oluşturacağını biliyor musun? Bu yazımızda, pratik cilt bakımı rutini önerilerimizi bir araya getirdik. Sadece 3 adımda, doğal içeriklerle, susayan cildine nem kaynağı olmak için günlük cilt bakım rutini önerimizle karşındayız!

Cildini temizle ve gözeneklerden kurtul

Cildini temizle ve gözeneklerden kurtul

Hangi cilt tipine sahip olursan ol, cildini düzenli bir şekilde temizlemek, kirden, fazla yağdan ve makyaj kalıntılarından arındırman son derece önemli. Bunun için doğal içeriklerden oluşan, cildini kurutmadan temizleyecek, aynı zamanda da gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlayacak bir yüz temizleme jeli, cilt bakım rutininin ilk adımı olmalı.

Günlük olarak cildini temizlemek için kullanabileceğin yüz temizleme jeli önerimiz: Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli, aloe vera ve hyaluronik asit içeren formülü ile cildini kurutmadan tüm kirlerden arındırıyor. %96 doğal kaynaklı içeriklerden oluşan bu yüz temizleme jeli, gözeneklerin sıkılaşmasını da sağlıyor. Tüm cilt tiplerine uygun ve vegan bir formüle de sahip. İlk denediğimiz günden beri vazgeçemediğimiz Garnier Hylarunik Aloe Temizleme Jeli’ni, pratik bir cilt bakım rutini için gözümüz kapalı önerebiliriz!

Susayan cildinin nem kaynağı

Cildini temizlemek kadar, düzenli olarak her gün nemlendirmen de atlamaman gereken diğer bir adım. Susayan cildine nem kaynağı olacak, doğal içerikleriyle cildini güçlü bir şekilde nemlendirerek canlı, sağlıklı ve taze görünmesini sağlayacak bir günlük nemlendirici tercih edebilirsin.

Garnier’in Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel’i, son zamanların en popüler iki içeriğine sahip: Aloe vera ve hyaluronik asit ile cildinde güçlü bir nemlendirme etkisi yaratırken, jel dokusuyla da son derece ferah bir his bırakıyor. Hızlı emilen, %96 oranında doğal kaynaklı içeriklerden oluşan bu günlük nemlendiriciyi bir kere denedikten sonra cildinde bıraktığı hisse bayılacağına eminiz. Normal ciltler için uygun olan Hyalurnoik Aloe Jel, cilde verdiği nem etkisi ile cildin daha dolgun, yatışmış ve rahatlamış olmasını sağlıyor.

Haftanın birkaç günü: Kağıt maskelerden destek al

Haftanın birkaç günü: Kağıt maskelerden destek al

Her gün düzenli olarak cildini temizlemek ve nemlendirmenin yanında, haftada birkaç kere de cildine yoğun nem ve canlılık verecek bir kağıt yüz maskesi uygulayabilirsin. Kağıt maskeler, pratik cilt bakım rutinleri için bizim en sık önerdiğimiz yüz maskesi çeşitlerinden. Yüze iyi bir şekilde oturup, istediğimiz gibi hareket etmemize izin verdikleri ve 1 haftalık nem ihtiyacını 10-15 dakikada karşıladıkları için gerçekten de çok kullanışlılar.

Garnier Hyaluronik Aloe Tazeleyici Kağıt Yüz Maskesi, pratik cilt bakım rutinini tamamlayıcı adım olarak kullanabileceğin en iyi yüz maskelerinden. Formülündeki doğal kaynaklı aloe vera ve hyaluronik asit ile cildine yoğun nem veren, daha canlı ve taze görünmesini sağlayan bu kağıt yüz maskesi, uygular uygulamaz cilde nem veriyor, kuruluk hissinin azalmasını sağlıyor. Cilt ferahlamış ve yatışmış hissederken, aynı zamanda parlak, canlı ve taze görünüyor.

Eğer sen de cilt bakım rutinine yeni başlıyor ve nasıl bir cilt bakım rutini oluşturacağını bilmiyorsan, umarız bu pratik cilt bakımı önerilerimiz işine yarar! Üstelik hemen hatırlatalım, eğer cilt bakımında hyaluronik asit ve aloe veranın ikili gücünden yararlanmak istersen, Garnier’den yapacağın 30 TL’lik alışverişte harika bir tasarım çanta hediyesini de değerlendirebilirsin. Bize sorarsan bu doğal ve ferahlatıcı fırsat asla kaçmaz!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala