Koyu tenliler hangi aydınlatıcıları kullanmalı?


Aydınlatıcılar yavaş yavaş hayatımıza girdiler ve artık onlarsız bir makyaj düşünemiyoruz! Krem, likit, pudra formda, bir sürü aydınlatıcı çeşidi ve rengi var. Tabii ki bu aydınlatıcılar farklı ten renklerine  göre de farklılıklar gösteriyorlar. Açık pembe, bej tondaki aydınlatıcılar beyaz tenlilere çok yakışıyor ama koyu tenlere uyguladığında biraz fazla parlak ve uyumsuz bir görünüm ortaya çıkıyor. Peki ya koyu tenliler hangilerini kullanmalı?

 

Altın tonları

Elmacık kemiklerinin ışıl ışıl görünmesini mi istiyorsun? O zaman altın tonlarında ışıltılara sahip, pudra formdaki aydınlatıcılara bir şans vermelisin. Esmer teninle harika görünecek olan bu aydınlatıcılarla herkes görünümünü kıskanacak!

 

Sıcak ışıltılar

Koyu tenli olduğun için yaz-kış demeden hep bronz kalmak inan ki çok büyük avantaj! Bu görünümün avantajından yararlanarak, bronz görünümünü pekiştirmek için, sıvı formdaki, hafif sedefli bir aydınlatıcıyı fondöteninle karıştırarak uygulayabilirsin. Ancak aydınlatıcıyı fondötenden daha az miktarda kullanmayı sakın unutma! Yoksa fazla ışıltıdan disko topuna dönüşebilirsin!

 

Hafif ve doğal ışıltılar

Oldukça natürel, sanki cildinin doğal ışıltısıymış gibi bir görünüm için, sıvı veya pudra formdaki aydınlatıcıları, yelpaze uçlu bir makyaj fırçası ile uygulayabilirsin. Ancak tabii ki uyguladığın aydınlatıcı, esmer tenine uygun, hafif bronz tonlarda  olmalı.

 

Yüzün hangi noktalarına uygulamalı?

Ten rengine uygun tondaki aydınlatıcıyı buldun. Şimdi de sıra yüzünün belirli bölgelerine uygulamakta! Burnunun ucu, alnının ortası, elmacık kemikleri, dudak üstü ve çenenin orta kısmı aydınlatıcıyı uygulamak için ideal noktalardır.

 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?