Küçük gözlü kadınlar için 4 makyaj hilesi

Küçük gözlü kadınlar için 4 makyaj hilesi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Eğer gözlerin birazcık küçükse, aslında herkesten çok da farklı göz makyajları yapmana gerek yok. Tabii büyük gözlülerden farklı olarak, maskaranı göz kapağına daha sık bulaşıyortırıyor ve eyeliner uygularken biraz sorun yaşıyor olabilirsin. Ama birkaç minik hile ile küçük gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayabilirsin. Bu hileleri de tabii ki bizden öğrenebilirsin! Makyaj yapma hızını arttıracak ipuçları ile göz makyajını kısa sürede yapabilirsin.

Hile 1: Aydınlatıcı göz kalemleri kullan

Küçük gözlü kadınlar için 4 makyaj hilesi_1

Tüm göz kalemleri siyah olmak zorunda değil! Artık açık, pastel tonlarda göz kalemlerimiz de var ve Nyx Professional Makeup Faux Whites Eye Brightener göz kalemleri tam da küçük gözlülere göre! Lavantadan nane tonlarına, farklı pastel tonlara sahip bu göz kalemlerini göz pınarından itibaren kirpik diplerine uygulayarak daha aydınlık ve daha iri gözler elde edebilirsin.

Hile 2: Belirgin kirpikler

Küçük gözlü kadınlar için 4 makyaj hilesi_2

Kirpiklerin ne kadar uzun ve kıvrımlı görünürse, gözlerin de o kadar daha büyük görünebilir. Bizim bu konudaki favori maskaralarımızdan biri Nyx Professional Makeup Double Stacked Maskara. 3 kısa adımda uygulanan bu maskara ve beyaz fibre maskarası ile kirpiklerinin görünümüne sen bile inanamayabilirsin!

Hile 3: Uygun eyeliner görünümünü bul

Küçük gözlü kadınlar için 4 makyaj hilesi_3

Eyeliner uygulamanın zor olduğunu mu düşünüyorsun? Aslında doğru eyeliner seçimi ile bu çok kolay! Yumuşak ve esnek bir fırçası olan Nyx Professional Makeup Epic Ink Liner’ı alt ve üst kirpik diplerine uygularken göz pınarından başlamak yerine, ortadan başlayarak uygularsan daha iri gözler elde edebilirsin.

Hile 4: Dumanlı göz makyajı

Küçük gözlü kadınlar için 4 makyaj hilesi_4

Yoksa gözlerin küçük diye dumanlı göz makyajının sana uygun olmadığını mı düşünüyorsun? Aslında doğru tonlarla, doğru şekilde uyguladığında dumanlı bakışlar elde edebilirsin. Önce Nyx Professional Makeup Perfect Filter Shadow Palette'in beyaz tonunu göz kapağına uygula. Ardından önce açık kahve tonunu göz kapağının dış kısmına ve katlanma noktasına, sonra da koyu kahve tonunu dış kısma uygulayıp far fırçanla iyice harmanla. Son olarak da maskara uygula. Dilersen eyeliner da uygulayarak daha iddialı bir görünüm elde edebilirsin. 

Photo Pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?