Lekeli Ciltler İçin En İyi Güneş Kremi Önerileri


Güneş lekesi dosyasını açıyoruz! Lekeli ciltler için en iyi güneş kremi hangileri? Cevabı yazımızda!

Cilt lekeleri, sanıyoruz ki pek çoğumuzun kabusu. Oysa hangimiz istemeyiz ki pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmayı? Üstelik lekeli görünümün en büyük nedenlerinden biri de güneş. Ancak burada yapılan en büyük hata, güneş korumasını yalnızca yaz aylarında ön planda tutmak oluyor. Aslında cildimiz, yaz kış fark etmeksizin güneş kremine ihtiyaç duyuyor. Peki, neden güneş kremini her mevsim kullanmalısın?

Cilt lekeleri için en iyi güneş kremi hangileri sana bu yazımızda açıklayacağız. Ancak öncesinde güneş kremi kullanmanın önemine ve püf noktalarına da değinelim istiyoruz.

Neden Yaz-Kış Güneş Kremi Kullanmalısın?

Neden Yaz-Kış Güneş Kremi Kullanmalısın?

Güneşten yayılan UVA ve UVB ışınları, her mevsim cildimize zarar verebiliyor. Öyle ki bulutlu havada bile cildimiz bu ışınlara maruz kalabiliyor. Hatta şunu da belirtelim ki, hiç dışarı çıkmasak dahi güneşten yayılan bu zararlı etkenler, cildimize nüfuz edebiliyor. Evet yanlış duymadın. Evdeyken bile! Sonuç olarak ister evde ister dışardayken güneşin cildimiz ile olan yoğun teması, çilli ve lekeli görünümü artırırken; çok ciddi boyutlara varan bazı cilt rahatsızlıklarına da kapı aralayabiliyor. Bu da aslında “neden her mevsim güneş kremi kullanmalı?” sorusunu açıkça özetliyor.

O nedenle sen, sen ol evde ya da dışarda fark etmeksizin, cildinin her mevsim güneş kremine ihtiyaç duyduğunu unutma ve onlara hayatında yer aç. Kullandığın güneş kremi ürününü ise 2 ila 2,5 saat aralığında muhakkak yenile. Güneşe çıkmadan evvel en az 15-20 dakika öncesinde uygulama yap ki kremden maksimum verim alabilesin. Öyleyse gelelim, lekeli görünümün önüne geçmek için kullanabileceğin en iyi güneş kremi önerilerimize…

1. Günlük Kullanım İçin: La Roche Posay Anthelios UVmune SPF 50+

1. Günlük Kullanım İçin: La Roche Posay Anthelios UVmune SPF 50+

Güneş kremi markaları arasında en çok tavsiye edilenlerden biri olan La Roche Posay’in Anthelios serisi bizim de favorilerimizden. La Roche Posay Anthelios UVmune SPF 50+, yenilenen formülü ile en uzun UVA ışınlarına karşı bile çok etkili bir koruma sağlıyor. Ayrıca Kızılötesi A ışınları ile hava kirliliğinin ciltte oluşturabileceği hasara karşı korumasıyla biliniyor. Ciltte beyaz iz bırakmayan ve suya, tere ve kuma karşı oldukça dayanıklı olan krem, hafif yapısı ile de ciltte ağırlık yapmıyor. Bir güneş kreminden beklenilebilecek en iyi performansı sunan bu ürün, güneş kaynaklı oluşabilecek cilt lekelerin için mükemmel bir koruma sağlayacak. Özellikle beyaz tenli ve hassas bir cilde sahipsen, bu kremin etkisine bayılacaksın.

2. Kusursuz Cilt Tonu Eşitliği İçin: La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF 50+

2. Kusursuz Cilt Tonu Eşitliği İçin: La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF 50+

Cildindeki güneş lekeleri seni çok mu rahatsız ediyor? Öyleyse hem cildini güneşin lekeye sebep olan etkisinden koruyacak, hem de var olan lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olacak güneş kremlerini kullanmalısın. La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+, cildinde UV ışınları kaynaklı lekeli görünüm ve renk eşitsizliği sorunu yaşayanlar için harika bir tercih. Yüksek koruma faktörünü, renkli formülü ile tamamlayan bu ürünü biz çok sevdik. Sen de cildindeki renk eşitsizliğini anında ortadan kaldırmak için bu kremi tercih edebilirsin. Ayrıca düzenli kullanımda ciltteki lekeli görünümün azalmasına da yardımcı olan bu ürün, elinin en sık gittiği güneş kremlerinden biri olacak.

3. L'Oréal Paris Revitalift Clinical SPF 50+ Güneş Kremi

L'Oréal Paris Revitalift Clinical SPF 50+ Güneş Kremi

Çok yüksek korumaya sahip ve antioksidan C vitamini içeren Loreal güneş kremi, koyu cilt lekelerin ve ince çizgilerin görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. İncecik yapısı sayesinde günlük olarak kullanılabilen, beyaz iz bırakmayan hafif yapılı bu güneş kremi, cilt lekesi sorunu yaşayanlar için birebir. Ayrıca cildi de nemlendirdiği için her gün kullanmaya son derece uygun.

4. Lekeli Ciltlere Özel: SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50+ Güneş Kremi

4. Lekeli Ciltlere Özel: SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50+ Güneş Kremi

Lekeli bir cilde sahip olanların güneş bakımında ihtiyaç duydukları en önemli şey, cilt tonlarının eşitlenmesi, cildin daha aydınlık görünmesi ve var olan lekelerin görünümümün azalması. SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50+ Güneş Kremi, formülündeki traneksamik asit, niacinamid ve mika içeren formülüyle cildin daha eşit tonda ve ışıltılı görünmesini sağlıyor. Bu güneş kreminin en sevdiğimiz özelliği de yeni lekelerin oluşumuna da engel oluyor.

5. Tüm Vücut Kullanımına Özel: La Roche Posay Anthelios Invisible Sprey SPF 50+

4-Tüm Vücut Kullanımına Özel: La Roche-Posay Anthelios Invisible Sprey SPF 50+

Güneş kaynaklı lekelenmeler yalnızca yüzümüzde mi oluyor sanıyorsun? Güneş lekeleri belki de en çok vücudumuzda kendini belli ediyor. Özellikle de ileri yaşlarda ortaya çıkan eller, kollar, sırt bölgesi ve hatta göğüs bölgesindeki tüm lekelerin temel sebebi, aslında güneş. Bu nedenle güneş bakımını, yüz ile sınırlandırmayıp tüm vücuda uygulamak büyük önem taşıyor. Vücudun için kullanabileceğin güneş bakımı önerimiz, sprey formu ile kolay uygulama sağlayan La Roche Posay Anthelios Sprey SPF 50+. Hafif yapısı sayesinde vücutta yapışkan his bırakmadan etkili bir koruma sunan ürün, suya ve tere dayanıklı formuyla bir harika! Ayrıca UVA, UVB, Kızılötesi- A ışınları ile kirliliğin neden olduğu hasarlara karşı cildi korumaya yardımcı olması, bizim onda en sevdiğimiz özelliklerden biri. Göz çevresi kullanımına da uygun olan bu güneş kremi, içeriğindeki gliserin sayesinde ise cildin gün boyu nemli kalmasını sağlıyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?