Makyaj hakkında bilinmesi gereken 10 önemli şey


Makyaj yapmaya ister yeni başlamış ol, istersen de artık bu konuda ustalaşmış ol, mutlaka uygulaman gereken 10 önemli makyaj tüyosunu senin için listeledik. 

Çoğu zaman atladığımız, vakit bulamadığımız için uygulamadığımız, belki de tam emin olamadığımız bazı makyaj tüyoları var ki, makyajının görünümünde büyük değişiklikler yaratabiliyorlar. Bu yüzden, mutlaka bilmen gereken makyaj tüyolarını bir araya getirdik, bu tüyoları uyguladığında çok daha iyi bir sonuç alacağına eminiz. İşte karşında makyaj hakkında bilmen gereken 10 şey!

1- Yüzünü makyaja hazırla!

Yüzünü makyaja hazırla!

Yüzünü makyaja hazırlamadan fondöten adımına geçmemelisin. Doğal ve pürüzsüz bir ten makyajının en büyük sırrı, makyajdan önce cildini nemlendirmek. Uzun süre yüzünde kalacak makyajın cildini kurutmasına engel olmak ve makyajının daha iyi ve doğal görünmesi için mutlaka bir nemlendirici veya makyaj bazı kullanmayı ihmal etme.

Makyaj bazı önerisi: Maybelline Face Studio Prime Nemlendirici Makyaj Bazı 

 2- Doğru fondötenin önemi

2- Doğru fondötenin önemi

Fondöteni asla cilt renginden daha koyu bir renkte almamalısın. Doğru rengi seçmek için denerken boyun rengini referans alabilirsin. Diğer bir seçenek de çok önemli: Cilt tipini doğru belirleyip ona göre seçimini yap. Örneğin yağlı bir cilde sahipsen, gün içinde parlama kontrolü yapacak, doğal mat bitişli bir fondöten tercih etmelisin.

Doğal-mat bitişli fondöten önerisi: Maybelline Fit Me! Fondöten 

 3- Kapatıcının önemli görevi

3- Kapatıcının önemli görevi

Kapatıcını seçerken yine cilt rengine yakın tonlar tercih etmeyi unutma. Cilt tonundan çok daha açık renkte bir kapatıcıyı göz altına uygulayarak buradaki koyu halkaları daha da belirgin bir hale getirebilirsin. Bu yüzden kapatıcını cilt tonundan en fazla 1 ton daha açık renkte seçmelisin. Ayrıca aydınlık etki veren kapatıcıları tercih edebilirsin.

Kapatıcı önerisi: Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı


 4- Kapatıcıyla yüzünü boyutlandır

4- Kapatıcıyla yüzünü boyutlandır

Yüzünü boyutlandırmak için illa ki kontür ürünlerini kullanmak zorunda değilsin. Cilt tonundan 1-2 ton daha açık kapatıcını, yüzünün yüksek noktalarına uygulayarak da yüzünü boyutlandırabilirsin.

 5- Cilt alt tonunu biliyor musun?

cilt alt tonu

Makyajda bilmen gereken en önemli şeylerden biri de cilt alt tonunun rengi. Sıcak, soğuk ve nötr mü olduğunu anlamak için bir çok yöntem var, en bilineni ise bilekteki damar renkleri. Yeşilse sıcak, morsa soğuk alt tonlusun demektir ve fardan fondötene tüm doğru seçimleri bu bilgiyle kolayca yapabilirsin! Cilt alt tonunu öğrenmek için bu testimizi çözebilirsin. 

 6- Doğal ve belirgin kaşlar

 6- Doğal ve belirgin kaşlar

Kaş boşluklarını doldurmak, sabitlemek ve kaşları doğal bir şekilde belirginleştirmek makyajın önemli adımlarından biri. Peki ne kadar ileri gitmek gerek? Kalemle kusursuz bir biçimde çizilmiş kaş görünümleri artık eskide kaldı. Bunun yerine çok daha doğal, yukarı doğru taranmış kaşlar trend. Bu görünümü de ince uçlu kaş kalemleriyle elde edebilirsin, tek yapman gereken kendi kaş kıllarını taklit ederek boşluklara ince çizgiler eklemek. Daha sonra kaşlarını yukarı doğru tarayarak daha doğallaştırabilirsin.

Kaş kalemi önerisi: Maybelline Brow Ultra Slim Kaş Kalemi

 7- Transparan pudranın sihri

Transparan pudranın sihri

Pudra çok dikkatli yaklaşılması gereken bir konu, aman dikkat! Yağlı görünümü matlaştırmak veya kremsi ürünleri sabitlemek için mümkün olduğunca ince yapılı ve transparan pudraları tercih etmeyi unutma. Böylece hiç istenmeyen abartılı bir makyaj yerine doğal bir görünüm yakalayabilirsin. Aynı zamanda makyajın gün boyunca bozulmadan yüzünde kalabilir.

Transparan pudra önerisi: Maybelline Fit Me! Transparan Pudra 90

 8- Lifting etkili kirpikler

8- Lifting etkili kirpikle

Kirpik liftingi uygulaması zaman zaman hepimizin aklını çeliyor. Fakat güzellik salonlarında saatler harcamadan, evde de kirpik liftingi etkisini elde edebilirsin. Kirpik liftingi etkili maskaralarla kirpiklerinin çok daha kalkık, kıvrık, uzun ve hacimli görünmesini sağlayabilirsin.

Kirpik liftingi etkili maskara: Maybelline Falsies Lash Lift Maskara


 9- Doğru allıkla sağlıklı görünüm

Doğru allıkla sağlıklı görünüm

Allık seçimi esaslı bir mesele...Doğru rengi tam 12’den vurmak için ufak bir iki tüyo veriyoruz: Elini yumruk yapıp sık ve aç, avuç içindeki ton, senin için doğru allık tonu olacak! Allığı uygularken de burun kenarından iki parmak boşluk bırakıp, şakaklarına doğru uygula. Son allık tüyomuz ise: Doğal, kendiliğinden kızarmış bir görünüm için likit allıkları tercih et.

Krem allık önerisi: Maybelline Cheek Heat Likit Allıklar

 10- Makyajı çıkarmadan asla!

10- Makyajı çıkarmadan asla!

Makyaja dair bu söylediklerimizin hiç birini dinlemeyebilirsin, kabul ama bu son maddeyi sakın es geçme! Hangi ürünü ne kadar uygularsan uygula, ister çok hafif bir makyaj istersen de bir gece makyajı olsun, çıkarmadan asla yatağa girme! Bazen çok üşenebiliyoruz evet ama temiz ve bakımlı bir cilt her zaman iyi bir makyajın temeli, unutma!

Makyaj temizleyici önerisi: Garnier Micellar Gül Suyu Kusursuz Makyaj Temizleme & Işıltı

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala