Melek Makyajı (Angelic Makeup) Trendi Nedir?

Melek Makyajı (Angelic Makeup) Trendi Nedir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Makyaj trendlerine yeni bir soluk kazandıran angelic makeup, yani melek makyajıyla karşındayız! Makyaj rutinlerine taze bir soluk kazandırmaya hazırsan, adımlarımızı takip et!

TikTok güzellik trendleri arasında tıpkı göklerden inen bir ışık gibi öne çıkmayı başaran melek makyaj trendi bizi de çoktan etkisi altına aldı. Merakla “Melek makyajı nedir?” diye soruyorsan hemen söyleyelim. Makyajın tıpkı melekleri andıran ışıltılarla süslenmiş hali, melek makyajı trendinin temelini oluşturuyor. Hal böyle olunca bu makyaj trendinin son zamanlarda neden bu kadar popüler olduğunu anlamak da kolaylaşıyor.

Eğer sen de bu sıralar makyaj stilinde biraz farklılık yaratmak istiyorsan angelic makeup tam senlik olabilir. Hadi hazırlan! Melek makyaj nedir, nasıl yapılır, bizim melek makyajı yorumlarımız neler hızla anlatmaya başlıyoruz!


Melek Makyaj (Angelic Makeup) Trendi Nedir?

Melek Makyaj (Angelic Makeup) Trendi Nedir?

Melek makyajı, –İngilizce adıyla angelic makeup– nemli, ışıltılı ve romantik stile sahip bir makyaj trendi. Bu makyaj trendinde ışıltılı ve pürüzsüz ten makyajı, yine mikro ışıltılarla süslü göz kapakları ve hafifçe kızaran yanaklar öne çıkıyor. TikTok’ta ortaya çıkan bu trend, makyaj artistlerine bile ilham verebilecek ışıltılar barındırıyor.

Melek Makyajı (Angelic Makeup) Hangi Zamanlar için Uygundur?

Melek Makyajı (Angelic Makeup) Hangi Zamanlar için Uygundur?

Her stile ve okazyona uygun. istersen gündüz istersen gece, parti makyajı olarak yapabilirsin. Hatta first date için bile uygun! 2023 makyaj trendleri sundukları çeşitlilik sayesinde bize yeni bakış açıları kazandırmaya devam ediyor. Hatta makyaj stilleri hakkında edindiğimiz genelgeçer yargıları da baştan uca değiştiriyor. Bu sebeple günlük yaşamda istediğin her zaman melek makyajı yapabilirsin. Ancak bize sorarsan bu ışıltılı makyaj stili en çok romantik akşam yemeklerine yakışıyor.

Melek Makyajı (Angelic Makeup) için Hangi Malzemeler Seçilmeli?

Melek Makyajı (Angelic Makeup) için Hangi Malzemeler Seçilmeli?

  • Işıltı veren nemlendirici makyaj bazı
  • Doğal/parlak bitişli fondöten
  • Yanak ve dudaklar için doğal bitişli likit allık
  • Highlighter (tercihe göre)
  • Işıltılı açık renk far
  • Kıvıran ve hacim veren maskara
  • Doğal bitişli ruj (tercihe göre)

Melek Makyajı (Angelic Makeup) Nasıl Yapılır?

Melek makyajı yapmaya başlamadan önce rutin cilt bakımı adımlarını tamamlamalısın. Temizle, arındır ve bolca nemlendir! Ardından Angelic Makeup adımlarını uygulamaya başlayabilirsin.

Adım 1: Işıltılı ve Nemli Bir Ten Makyajı

Işıltılı ve Nemli Bir Ten Makyajı

Doğal ışıltılı bir ten görünümü için pürüzsüzleştirici ve nemli bitişli bir makyaj bazı kullanarak melek makyajı uygulamasına başlayabilirsin. Biz bunun için Maybelline New York Fit Me Luminous & Smooth Nemlendiren Makyaj Bazı’nı öneriyoruz. Ardından bu görünümü bir üst noktaya taşıyacak ve nemli görünümü destekleyecek bir fondöten uygulamalısın.

Maybelline New York Super Stay Skin Tint Serum Fondöten bu makyaj için gereken canlı ve nemli görünüm için birebir! Çünkü özel C vitamini içeriğiyle bu Maybelline fondöten, cildin ışıltısını artırmaya yardımcı oluyor. Fondöteni cildine güzelce uyguladıktan sonra ihtiyaç duyduğun bölgelere hafif kapatıcı uygulayabilirsin. Ancak bu adımda ışıltılı ten görünümünü koruduğundan emin olmalısın.

Yanaklarda ve Dudaklarda Doğal Bir Canlılık

Yanaklarda ve Dudaklarda Doğal Bir Canlılık

Utangaç pembe yanaklar melek makyajının olmazsa olmazlarından. Bunun için Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık’ın 25 Fuchsia Spark tonunu elmacık kemiklerinin üstüne ve dudakların tam orta noktasına uygulayabilirsin. İhtiyacın olan tam da bu! Ancak bu aşamada aşırıya kaçmamayı ve doğal bir görünüm yaratmayı unutmamalısın. Çünkü melek makyajının önemli kodlarından biri de tahmin edilebileceğin üzere doğallık. Dilersen allık sonrası elmacık kemiklerinin en üst kısmına, göz pınarlarına ve burnunun ucuna highlighter’ını da sürebilirsin. 

Göz Kapaklarında Peri Tozu Etkisi

Göz Kapaklarında Peri Tozu Etkisi

Göz kapaklarına biraz parıltı katma zamanı! Dilersen önce göz makyaj bazı uygulayarak sihirli ışıltılarını daha uzun süre koruyabilirsin. Bu aşamada pembe tonlu bir far tercih etmelisin. Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti’nin tıpkı bir prenses gibi hissetmeni sağlayacak pembe tonlarını kullanabilirsin. Far aşamasının ardından, melekleri kıskandıracak bir görünüm için kirpiklerine kıvırma ve hacim etkili bir maskara uygulamayı da unutmamalısın. 

Parlak ve Dolgun Görünümlü Dudaklar

Parlak ve Dolgun Görünümlü Dudaklar

Dudaklara biraz parlaklık ve dolgunluk kazandırmak her daim harika bir fikir. Konu angelic makeup olunca, görünümü tamamlamak adına daha da harika! Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı hyaluronik asit içeren formülü sayesinde dudakları nemlendiriyor. Üstelik dudaklarda lifting etkisi yaratıyor. Biz sağladığı ışıltılı ve pürüzsüz görünüme ba-yı-lı-yo-ruz!


2023 makyaj trendlerinden biri olan melek makyajı, yani namıdiğer angelic makeup, trend listelerini bir süre daha meşgul edeceğe benziyor. Biz bu utangaç ışıltıları en baştan beri çok sevdiğimizi söylemeliyiz. Sen de bu makyaj trendini hemen denemeyi ve yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma!


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?